Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Hvala za vaš odgovor.

Kaj bi se pa zgodilo, če bi kot običajno pojedla tablete dalje (torej nato 4 dni bele in nato nov paket)? Glede na to, da ni možnosti da sem noseča in da v prihodnjih 2 tednih nerabim zaščite, se mi zdi nesmiselno prestavit celotno menstuacijo za mesec naprej. (predvidevam da so ukrepi za varno zaščito naprej).
V navodilih namreč ne piše nič o tem. LP

Če ste zadnji odnos imeli 8.9. in ga v naslednjih 2 tednih ne boste imeli, potem lahko z zavojčkom nadaljujete kot ste vajeni. Tudi če si odtegnitveno krvavitev sedaj prestavite ali jo preskočite ni to nič hudega, te krvavitve so tako in tako namenjene same sebi (oz. vam).

Matjaž

Pozdravljeni mene pa samo zanima. Izgubila sem eno tableto v 3 tednu in je ne bom mogla vzet ali bo kaj narobe. Imam pa spolne odnose????????

Za naslednje dneve jih pa imam.

Jemljem pa logest

Pač vzamite katero drugo tableto iz zavojčka.

Matjaž

A če vzamem drugo tableto iz tega ovojčka bom imela en dan prej menstro.

Tako je.

Pozdravljeni. Jem tabletke yaz že več kot leto dni. Pozabila sem pojesti tabletko isti dan kot sem imela spolni odnos. Naslednjo sem pojedla naslednji večer skupaj z pozabljeno tabletko. Zanima me kakšna je možnost zanositve?

Pozdravljeni. Jem tabletke yaz že več kot leto dni. Pozabila sem pojesti tabletko isti dan kot sem imela spolni odnos. Naslednjo sem pojedla naslednji večer skupaj z pozabljeno tabletko. Zanima me kakšna je možnost zanositve?

Pozdravljeni, odvisno katero tableto po vrsti ste pozabili vzeti. Načeloma je možnost majhna.

Matjaž

Pozabila sem peto po vrsti ampak je bilo malo več kot 24 ur vmes. Ali to kaj spremeni?

Sicer je najbolj pomembno redno jemanje v prvem tednu, ampak mislim, da ne bo težav.

Matjaž

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke yasminelle. Ko sem sla na dopust sem pozabila s seboj vzeti kontracepcijske tabletke, kar pomeni da nisem vzela dveh tablet. Tabletki sem pozabila vzeti v drugem tednu jemanja. Naj danes vzamem torej vse pozabljene tablete ali naredim premor? Skrbi me tudi zato ker sem imela spolni odnos v torek. Je moznost zanositve?

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke yasminelle. Ko sem sla na dopust sem pozabila s seboj vzeti kontracepcijske tabletke, kar pomeni da nisem vzela dveh tablet. Tabletki sem pozabila vzeti v drugem tednu jemanja. Naj danes vzamem torej vse pozabljene tablete ali naredim premor? Skrbi me tudi zato ker sem imela spolni odnos v torek. Je moznost zanositve?

Pozdravljeni.
Jemljem tabletke yasminelle. Ko sem sla na dopust sem pozabila s seboj vzeti kontracepcijske tabletke, kar pomeni da nisem vzela dveh tablet. Tabletki sem pozabila vzeti v drugem tednu jemanja. Naj danes vzamem torej vse pozabljene tablete ali naredim premor? Skrbi me tudi zato ker sem imela spolni odnos v torek. Je moznost zanositve?

Pozdravljeni!

Danes nadaljujte z ostalimi tabletami do konca zavojčka. Možnost nosečnosti je zelo mala.

Matjaž

Pozdravljeni,
s 15 urno zamudo sem vzela 3. tabletko yasminelle (morala bi jo vzeti ob 6 zjutraj, vzela pa sem jo ob 9 zvečer). Včeraj sem imela SO. Ali je priporočljivo vzeti jutranjo tabletko ter ali moram sedaj nekaj časa uporabljati kondom? Vaprej hvala!

Pozdravljeni!

Nujne kontracepcije ne potrebujete.

Matjaž

Hvala za odgovor…
Pa moram v tem primeru potem 7 dni uporabljati kondom, ali to ni potrebno?

New Report

Close