Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni!

Ja, ko zaključite s tem zavojčkom, preskočite 7 dnevni premor in nadaljujte z novim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni!
Hvala za ogovor. Zanima me se kako je s spolnimi odnosi?

Lahko imate nezaščitene SO.

Matjaž

Pojavil se je še en problem in sicer bi danes zacela z novo skatlo kt ampak sem dobila menstruacijo … kaj naj storim?

Dobili ste odtegnitveno krvavitev kot posledico 3 dnevne zamude oz. upada hormonov, enako se zgodi med 7 dnevnim premorom. Nadaljujte z jemanjem KT, se bo krvavitev v nekaj dneh unesla.

Matjaž

kako pa je s spolnimi odnosi?

Kaj z njimi? Lahko jih imate nezaščitene, če to sprašujete.

Matjaž

Živjo.
Nekaj sem brala o pozabljenih tabletkah v prvem in zadnjem tednu jemanja. Mene pa zanima kako je ce je pozabljena tableta iz drugega tedna. Jemljem namrec tiste 24+4 in sem med 8 in 14. Dnevom pozabila vzeti tableto (cca 30 ur prepozno). V tem casu je bil v igri tudi nezasciten odnos… v navodilih sicer pise, da ni nevarnosti, da je to ‘najbolj varen teden’. Mene pa zanima sledece. Menstruacija se mi je zacela zamikati tako dalec, da navadno ze en teden jemljem tabletke iz nove tablice preden se zakljuci (zaradi tega sem tudi zamenjala kontracepcijo). To ne vpliva na celotno zadevo z pozabljeno tableto ali pac?
Hvala za vas cas in odgovor.

Živjo!

Pozabljena tableta v 2. tednu ne vpliva na odtegnitveno krvavitev. Očitno vam tudi te KT ne ustrezajo najbolj, če po malem krvavite še en teden med jemanjem tablet…

Matjaž

Pozdravljeni,
Mene samo nekaj zanima KT yaz jemljem 1 mesec. Ko sem vzela ta zadnjo tabletko v 1. Paketku sem dobila menstrucijo, ki je bila zelo sibka…..nasledni dan sem vzela 1. Tabletko iz nove skatlice in na ta dan sva imela z fantom nezasciten spolni odnos (prislo je do izliva v noznico) ampak nasledni dan sem pozabila vzeti KT koliksna je moznost da bi prislo do zanositve ?

Pozdravljeni,

uporablajm kontracepcijske tabletke belara. Prejsni mesec med premorom mi je izostala menstruacija. Po premoru sem nadaljevala s kontracepcijskimi tabletkami, vceraj pa sem pozabila vzeti 16. tabletko v novem zavojcku. Danes sem pa ze dobila rahlo krvavitev. Glede na to da imam do konca zavojcka se 5 tabletk (vljucno z vcerajsno) me zanima ali je boljse da kar naredim 7 dnevni premor ali danes vzamem 2 tabletki?

Najlepsa hvala za vas odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Do krvavitve je prišlo, ker ste pozabili tabletko, pa morda tudi zato, ker v prejšnjem premoru krvavitve ni bilo. Jaz bi kar naredil predvideni premor, seveda dan, ko ste pozabili vzeti tableto, smatrajte že kot prvi dan premora.

Matjaž

Pozdravljeni! Jemljem kontracepcijske tablete YAZ. Pozabila sem vzeti tabletko 16. dan in tako naslednji dan vzela 2 tabletki (pozabljeno in redno) ter porabila rožnate do konca. Preskočila sem tudi 4 placebo bele tabletke in začela z novimi iz druge škatlice. Porabila sem že 11 tabletk in opazila spremembe. Že 3 dni imam svetlo rjav izcedek ( nima nobenega vonja, le barva je drugačna kot ponavadi). Pa me zanima če je to zaradi premika cikla? Te dni sem imela izpit in se bila živčna, je morda tudi to razlog?

Lep pozdrav in se ze vnaprej zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljeni!

Izcedki so zaradi podaljšanega jemanja KT. Nič nevarnega, zaščita ni okrnjena, nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

Pozdravljeni,
pozabila sem vzeti kontracepcijsko tabletko Yasminelle prvi dan po odtegnitveni krvavitvi. Naslednji, torej drugi dan sem nato tekom dneva vzela dve tabletki, najprej eno (kakih 24ur potem, ko bi jo že morala vzeti) čez par ur pa še drugo. Sem pa imela nezaščiteni spolni odnos na dan, ko sem pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko – torej prvi dan novega zavojčka. Zanima me ali je potrebno, da vzamem jutranjo tabletko (če ja, katero?) in tako preprečim zanositev oz. ali so možnosti zanositve velike? Hvala! Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Če je bila zamuda krajša od 24 ur, potem nujna kontracepcija ni nujna, sicer pa se jo priporoča, npr. Norlevo ali Escapelle.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem kontracepcijske tabletke sibilla in vceraj zvecer sem po pomoti vzela 18 tabletko namesto 17 in danes zvecer sem uzela torej 17 in sele nato dojela da se tabletki zamešala. Zdaj pa me zanima ce sem naredila veliko napako in kaj naj sedaj storim?

Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Pozdravljeni!

Vse tablete enake barve vsebujejo enake sestavine, zato je vseeno, katero tableto po vrsti vzamete, važno je, da jo vzamete.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jem tablete Jaz, pozabila pa sem 18. tabletko (20.9). Ko sem se spomnila (več kot 24 ur prepozno), sem takoj vzela pozabljeno in nato redno tabletko. V navodilih piše, da izberem eno izmed dveh možnosti. Takoj nadaljujem z belimi ali pa porabim škatlico in takoj nadaljujem z novo.
Zadnji spolni odnos sem imela 8.9., torej 12 dni pred pozabljeno tableto. Spolni odnos je bil zaščiten še dodatno z kondomom. Kakšna je možnost za nosečnost?
Zanima me še, kaj bi se zgodilo če bi normalno pojedla ta paket do konca, dobila krvavitev in začela z novim. Kdaj bi se potem znova “vzpostavila” zaščita?

Hvala za odgovor. LP

Pozdravljeni!

Še enkrat preberite navodila glede opcij. Če se boste držali navodil, bo vse ok in zaščita ostane, nosečnost pa je praktično nemogoča.

Matjaž

New Report

Close