Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Hvala za odgovor. Zanima me še ali lahko normalno nadaljujem z jemanjem tabletk iz tega ovoja, ali moram morda preskočiti 4 neaktivne tabletke?

Lp

Lahko normalno nadaljujete, saj je v zavojčku ostalo še dovolj aktivnih (roza) tablet, ki bodo zadoščale tudi v 4 dnevnem premoru oz. ko jemljete bele neaktivne tablete.

Matjaž

Lep pozdrav, pozabila sem vzeti 14. tableto, vzela sem jo sele 13 ur kasneje. KT jemljem zjutraj, zdaj pa sem zamudila in jo vzela pozno zvecer. S fantom sva imela vecer pred jutrom, ko sem pozabila vzeti KT nezasciten spolni odnos. Kaksna je moznost zanositve in ali je potrebno uporabljati dodatno kontracepcijo?

Lp

Pozdravljeni!

Ne potrebujete ne nujne kontracepcije, ne dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni!
Pozabila sem vzeti 17. tableto (3 teden) Yaz. Tablete jem ob 21.00 uri, pozabljeno pa sem vzela drugi dan ob 15.00 uri. Nekaj dni po tem sva s fantom imela nezasciten spolni odnos. 48 ur po spolnem odnosu sem vzela jutranjo tabletko. Zanima me, ce naj to skatlico KT pojem do konca (tudi bele tabletke) ali naj bele tabletke izpustim in nadaljujem z drugo skatlico?
Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Lahko nadaljujete z jemanjem KT kot običajno.

Matjaž

Zivijo:)
Tabletko sem mogla vzeti ob 20.00 ampak sem pozabila,in jo vzela komaj danes ob štirih popoldne… brala sem,da mores nekaj casa uporabljati kondom,zato me zanima kdaj lahko imam spet nezasciten odnos?
Lp

Sicer pa je to bila 8 tableta

Živ!

Tablete jemljite naprej po shemi, torej ste včeraj vzeli dve: tisto zamujeno ob 16. uri in redno ob 20. uri. Dodatne zaščite ne potrebujete.

Matjaž

Najlepsa vam hvala !!

Pozdravljeni!
4 leta jemljem tabletke Yaz…pozabila sem vzeti 5 tabletko v prvi vrstici in sicer 20ur prepozno.Dan po pozabljeni tabletki sem imela spolne odnose. Je moznost,da sem zanosila? Sicer pise na skatlici,da se zascita ne zmanjsa,ce zamujas manj kot 24ur…vcasih je pisalo da si lahko zamudil samo 12ur zato me rahlo skrbi
Najlepsa hvala!

Pozdravljeni!

Lahko ste brez skrbi.

Matjaž

Pozdravljeni!

Danes bi mogla vzeti kt, pa sem odšla na krajše potovanje in jih pozabila doma. Domov se vračam v petek, tako da bom sedaj 4 dni brez tabletk. Zanima me, kako dolgo bom mogla po vzeti tabletki še uporabljati dodatno zaščito. V prejšnjem tednu nisem imela spolnih odnosov, tako da mi za nosečnost verjetno ni treba skrbeti…(?)

Pozdravljeni!

Danes bi mogla vzeti kt, pa sem odšla na krajše potovanje in jih pozabila doma. Domov se vračam v petek, tako da bom sedaj 4 dni brez tabletk. Zanima me, kako dolgo bom mogla po vzeti tabletki še uporabljati dodatno zaščito. V prejšnjem tednu nisem imela spolnih odnosov, tako da mi za nosečnost verjetno ni treba skrbeti…(?)

MOGLA BI VZETI PRVO KT PO 4 DNEVNEM PREMORU.

Pozdravljeni!

7 dni dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni,
ze 5 let jemljem tabletke yaz. Prejsnji teden (se pravi v drugem tednu jemanja ovoja) pa sem pozabila vzeti tabletko, zato sem naslednji dan vzela dve hkrati. Torej je bila zamuda vecja kot 24ur. Pred tem in po tem sem imela spolne odnose brez dodatne zascite. Zanima me ali obstaja moznost nosecnosti.

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je zelo mala. Predvidevam seveda, da nadaljujete z jemanjem KT.

Matjaž

Pozdravljeni!
V nedeljo sem ob pol 11 dopoudne vzela tableto zadnjo v prvi vrstici se isti dan sva z partnerjem imela spolni odnos nato pa sem v ponedeljek pozabila vzeti tableto ob pol 11 dopoldne in sem jo vzela sele ob pol polnoci…zanima me ali bom zanosila in kako naprek z jemanjem in zascito?
Hvala za vas cas in odgovor lp

Pozdravljeni!

Normalno jemljite KT po urniku, zaščita ni okrnjena.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem KT Yasminele in sem pred tremi dnevi pozabila vzeti tabletko. Sem v tretjem tednu cikla in me zanima ali bi bilo prav, da po končani škatli nadaljujem z drugo … omenim se, da sem pozabljeno tableto vzela komaj danes (tri dni kasneje)

New Report

Close