Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Vzela sem 2 tabletki se pravi 2 dni po spolnem odnosu sem še jemala tabletke. Ampak glede na to da lahko spermiji preživijo do 5 dni, me je strah da bi lahko zanosila v teh 3 dneh odkar sem prenehala jemati tabletke.

V mojem prejšnjem odgovoru omenjam število zaporednih tablet PREDEN ste nehali jemati. Če ste torej KR redno jemali, potem ne rabite skrbeti.

Matjaž

Pozdravljeni,
kontracepcijske tablete YAZ, uporabljam že dobra 4 leta brez prekinitev. Te dneve zaradi stresa in nervoze (smrt v družini) sem včeraj pozabili vzeti 20-o tableto iz pretisnega omota in sem danes ob 20.00 uri(kot običajno jemljem) vzela kar dve, torej pozabljeno od včeraj in današnjo naenkrat. Vem kar piše v navodilih, ampak zanima me Vaše mnenje. Naj omenim (v primeru, da ima, to kakšen vpliv), da sem imela spolni odnos v soboto zvečer brez kondoma, saj jemljem samo kontracepcijske tablete.
Torej zanima me, če bi lahko naredila tako, da bi jemala tabletke do konca (ostale so mi še tri rožnate+placebo), brez da bi zavrgla 4 placebo tabletke oz. kako naprej?
Zanima pa me tudi, koliko časa po tem je še potrebno uporabljati dodatno zaščito?

Najlepša hvala za odgovor,….

Pozdravljeni!

Moje sožalje. Lahko uporabljajte KT še naprej, kot da se ni nič zgodilo, torej zaključite zavojček kot običajno.

Matjaž

Pozdravljeni,
hvala in hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Pozdravljeni, jemljem tabletke logest in danes zjutraj sem ugotovila da sem pozabila vzeti tabletko. Problem je v tem (tabletke jemljem zvecer okoli 9h) pozabila sem vzeti tabletko v torek ker se spomnim da vceraj v sredo zvecer sem jo vzela in danes zjutraj vgotovila da imam tabletko prevec. kaj naj storim vzamem tabletko sedaj in potem normalno zvecer se eno? ali naj je sploh ne vzamem in pojem se zadnje tri ki so mi ostale (saj sem v zadnjem tednu jemanja)? nevem kaj naj tudi za naprej saj sem prebrala da naj bi se po tem takoj vzelo naslednjo skatlico ali naj naredim 7 dnevni premor? Hvala za vas odgovor, lp

Pozdravljeni!

Najbolje bo, da smatrate, da ste zadnjo tableto pravočasno zaužili v ponedeljek in naredite 7 dnevni premor, računajoč od ponedeljka, ne od danes!!, in nato začnete z novim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni,

Jemljem tablete Yarina (Redno že 3 leta). V tretjem tednu jemanja tablet sem pozabila vzeti predzadnjo. Vzela sem jo zadnji dan skupaj z zadnjo (torej dan kasneje). V prvem dnevu premora sem imela nezaščiten spolni odnos. Ali je v tem primeru možnost zanositve in priporočate nujno tableto?

Hvala za odgovor in lp.

Pozdravljeni!

Nujne kontracepcije in dodatne zaščite ne potrebujete, tablete iz novega zavojčka začnite uporabljati 2 dni prej kot običajno.

Matjaž

Zahvaljujem se za odgovor. Mi lahko prosim obrazložite zakaj bi začela tablete iz novega zavojčka jemati 2 dni prej? Vem da sem predzadnjo izpustila (sklepam, da zaradi tega), vendar sem jo pojedla na dan, ko sem morala vzeti zadnjo tableto iz zavojčka (torej naslednji dan) in nekako nisem naredila premora kot bi ga lahko oz. bi “morala” (tako “narekujejo” navodila).

Hvala za odgovor in lp.

Ja, prav sklepate. Predpostavil sem, kot da predzadnje in zadnje tabletke niste zaužili in zato premor skrajšal za dva dni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Jemljem tabletke Sibilla in včeraj sem pozabila vzeti 2 zeleno tabletko. Pojedla sem jo danes zjutraj, torej manj kot 12ur pozneje. Sem ravnala narobe? Kako je sedaj z zaščito?

Pozdravljeni!

Zelene tablete ne vsebujejo aktivnih sestavin, zato je vseeno ali jih vzamete ali ne, v pretisnem omotu so zato, da “štejejo” 7-dnevni premor. Sicer pa ste naredili prav in zaščita ni okrnjena.

Matjaž

Najlepša hvala.

Pozdravljeni,

Pozabila sem vzeti dve tabletki ( 8. in 9.) in dobila menstruacijo. Zanima me kako naj nadaljujem z jemanjem tablet?

Pozdravljeni!

Nadaljujte z 10. tableto, 7 dni dodatne zaščite.

Matjaž

Pozdravljeni!

Že leto dni jemljem kontracepcijske tabletke yaz. V ponedeljek bi mogla vzeti tabletko, a sem jih nekam založila, pa sem po novi paket šla komaj danes(v sredo). Nisem vzela torej dveh tabletk v prvem tednu jemanja. Prejšnji teden v četrtek sva imela s partnerjem spolni odnos, pa me zanima, ali obstaja možnost za nosečnost? (torej 4 dni od pozabljene tabletke) Zanima me tudi, koliko časa morava sedaj uporabljati kondome poleg kt?

Hvala za odgovore

Pozdravljeni!

V ponedeljek bi morali vzeti 1. tableto Yaz, ker jih niste imeli, ste jo vzeli včeraj (v sredo)? In prejšnji zavitek ste zaključili po urniku? Če je tako, potem jemljite tablete naprej, za vsak slučaj uporabljajte dodatno zaščito še en teden. Če sem narobe razumel, potem mi še 1x pišite in svoje podatke opremite z datumi. Sicer pa je za nujno kontracepcijo že tako prepozno…

Matjaž

Pozdravljeni,
SO sem imela v torek zjutraj, nato pa sem v torek zvečer pozabila vzeti tabletko Yaz. Vzela sem jo šele čez približno 25 ur, z naslednjo tabletko (torej sem v sredo zvečer vzela 2). Pozabila sem vzeti drugo tabletko v 3 tednu ciklusa, menstruacijo pa bi morala dobiti 12 dni po torku, ko nisem vzela tabletke. Od spolnega odnosa je minilo že 50 ur, zanima me, ali naj grem vseeno še po jutranjo tabletko, ali je bila zaščita s tem ko sem naaslednji dan vzela 2 tabletki zadostna?

Hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni!

Nujne kontracepcije ne potrebujete.

Matjaž

New Report

Close