Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni. Stara sem 17 let. Kontracepcijske tablete jemljem redno, prejsni teden pa sem zbolela in sem KT izbruhala..z naslednjim dnevom sem vzela tableto kot ponavadi. Je moznost za zanositev velika? Z fantom namrec ne uporabljava kondomov.

Pozdravljeni!

Ste prepričani, da ste tabletko izbruhali? Katera po vrsti je bila? Ste vzeli “rezervno”? Katere KT uporabljate?

Matjaž

Jemljem KT Daylette,bila je 9 tabletka po vrsti. Vzela nisem rezervne. Bruhala sem eno uro po vzeti KT.

Tokrat ste lahko brez skrbi, naslednjič pa vzemite rezervno tableto, če bruhate v roku 3 ur po zaužitju. Če tudi to izbruhate, potem počakajte, da se pozdravite in pri odnosih uporabljajte kondom. Preberite priložena navodila.

Matjaž

Pozdravljeni.
Imam eno vprasanje očitno se mi je zgodilo da sem vzela ta mesec eno tableto preveč torej danes bi mogla vzet za petek. Ampak je ni basledna je kr sobotna. In kako naj zdaj nardim naj naprej jem normalno pa sem ravno tak zascitena ali naj preneham. Nimam pa trenutno novega paketka niti doma. Prosim za pomoč lp.

Pozdravljeni!

Če prav razumem, ste en dan zaužili dve tableti namesto ene, in vam sedaj ta ena tableta manjka? Nič hudega, nadaljujte z jemanjem, kot da se ni nič zgodilo, vsak dan eno tableto, do konca zavojčka. Če nimate nove škatlice tablet, da bi z njimi pravočasno začeli, potem po zadnji uporabljeni tableti iz tega zavojčka pri spolnih odnosih uporabljajte kondom.

Matjaž

Pozdravljeni.
Jemlem tablete logest, vedno ob istem casu. Prej nikoli nisem pozabila vzeti tablete. V nedeljo sem imela zadno tabletko v ovoju pred pavzo ampak je zal nisem imela pri sebi da bi jo vzela ob dolocenem casu (ob 20.00 jih jemlem). Vzela sem jo naslednji dan (ponedeljek) komaj ob 11.45. Premor sem vseeno naredila in menstruacijo sem dobila normalno le dan prej (v torek zjutraj sem jo dobila, obicajno pa jo dobim v sredo zjutraj). Spolni odnos sem imela v soboto in v nedeljo (brez zascite), vendar fantu ni prislo vame. Obstaja kaksna moznost zanositve? Vzamem tabletko po nazascitenem spolnem odnosu (norleva tabletka)? Al kaj priporocate?
Hvala za odgovor 🙂

Pozdravljeni!

Nujne kontracepcije ne potrebujete. Možnost zanositve je praktično nična. Tabletke iz novega zavojčka začnite jemati en dan prej kot običajno.

Matjaž

Pozdrav.
Spet jaz pisem ista kot vceraj. Ko sem napisala da sem menstruacijo dobila dan prej kot obicajno. To je res vendar je menstruacija bila le kot zacetek in potem nic kaj konkretnega. Trebusne krce kot vsak mesec jih imam tudi sedaj vendar sem panicna zakaj menstruacije ni.. bo se prisla ker se imam pavzo do nedelje? Me skrbi brez razloga?

Do nedelje je še nekaj dni, najbrž bo odtegnitvena krvavitev nastopila do takrat. Če vas res zelo skrbi si 14 dni po odnosu privoščite test.

Matjaž

Ce pa krvavitev vseeno ne pride.. tablete z nove skatlice vseeno zacnem jemat na novo?

Da, nadaljujte z jemanjem.

Pozdravljeni!
Jemljem kontracepcijske tablete Logest in včeraj sem prvo tabletko iz ovoja pozabila vzeti. Prej se mi nikoli ni zgodilo da bi kakšno pozabila vzeti, zato sem zdaj nekoliko nesigurna. Spolne odnose sem imela v soboto 29.8. pozno zvečer in potem ne več saj sem imela ta teden menstruacijo (31.8. Sem jo dobila in jo imam še zdaj). Tabletke ponavadi jemljem ob 21.00h oz. vcasih kaksno uro prej ali pozneje, ampak ponavadi le v razponu ene ure gor dol. Da sem tabletko pozabila vzeti, sem se spomnila danes ob 8.20h in jo takoj vzela, morala pa bi jo vzeti včeraj ob 21.00h. Zanima me kakšna so tveganja.
Hvala za odgovor in LP

Pozdravljeni!

Lahko ste brez skrbi, tveganje nosečnosti se zaradi zamude (ki v resnici niti ni bila zamuda) ni nič povečalo.

Matjaž

pozdravljeni! že dobro leto jemljem tabletke YAZ. v torek bi morala začeti z jemanjem tabletk iz novega ovoja, ampak me je čas očitno čisto povozil, in sem šele danes (četrtek) ugotovila, da bi morala že 2 dni nazaj začeti z jemanjem. problem je, da sem imela v petek spolni odnos. kolikšne so možnosti za zanositev? kaj storiti? hvala za odgovor, lp, prestrašena

Pozdravljeni!

Uporabite nujno kontracepcijo, začnite jemati kontracepcijske tablete, 7 dni uporabljajte kondom, naredite test, če ne bo odtegnitvene krvavitve ob koncu zavojčka.

Matjaž

Zanima me koliksna je moznost zanositve ce sem pozabla vzeti dve kt (18,19) in sva z fantom imela v teh dveh dneh spolne odnose. Jemljem daylette (24+4). Kako naprej?

Na vaše vprašanje sem že odgovoril: http://med.over.net/forum5/read.php?278,10676354,10676354#msg-10676354

Matjaž

Lp, mene pa zanima kakšna je verjetnost za zanositev in sicer jemala sem 10 mesecev redno tabletke Daylett. V sredo sem imela nezaščiten spolni odnos in sem v četrtek ter petek vzela tabletko, od sobote naprej pa sem prenehala. Zanima me kolišna je verjetnost za zanositev.

Hvala

Pozdravljeni!

Odvisno od tega, koliko zaporednih tablet ste vzeli preden ste prenehali. Če ste jih jemali redno, se odnos, ki ste ga imeli v sredo, smatra kot zaščiten.

Matjaž

New Report

Close