Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni,

pozabila sem vzeti 1. tabletko iz tablice (vzela sem jo 24 ur pozneje, skupaj z 2. tabletko iz tablice). V tednu pred tem sem imela spolne odnose (tako s kondomom kot tudi brez). Tabletke YAZ redno jemljem več kot leto.

Pozdravljeni.

Kljub vsem odgovorom in vprašanjem, imam tudi sama eno vprašanje.

Stara sem 18 in s fantom imava spolne odnose že 4 mesece. Prav tako 4 mesece že jemljem KC Yaz. Vse je bilo super do februarja. Normalno sem jemala tabletke, v torek, 24. februarja pa sem pozabila vzeti KC. Po navodilih, ki sem jih v sredo prebrala, sem vzela dve tabletki naenkrat. Pozabila sem jo vzeti nekje od 20 do 24 ur. Pozabljena tabletka je bila 7. dan prvega tedna.
Spolni odnos sva s fantom nazadnje imela 13. februarja, 14. februarja pa sem pričela z belimi tabletkami. 16. februarja sem dobila menstruacijo.
V času od 13. februarja pa do 3. marca s fantom še nisva imela spolnih odnosov.

Je kakšna verjetnost, da zanosim.?

Če prav razumem, niste imela spolnih odnosov teden pred in vse do tedna po pozabljeni tabletki? Če je tako, v tistem času niste mogla zanositi.

Pozdravljeni,
V sredo sem pozabila vzeti zadnjo tabletko iz ovoja, vzela sem jo sele naslednji dan torej 24 ur kasneje. Zdaj imam 7 dnevni premor in obicajno na danasnji dan dobim menstruacijo,pa je nisem. Kaksna je moznost nosecnosti oziroma ali je zato bolj verjetno da bom menstruacijo dobila sele jutri?
Hvala ze v naprej za odgovor.

Zdravo!
jemljem tabletke yasminelle ze 1 leto in 4 mesece … zanima me:

1.ali lahko jemljem tabletke ob neenakem casu npr. morala bi vzeti ob 6 zjutraj in pojem okrog 10 ali 11?

2.med pocitnicami sem v ponedeljek vzela tableto ob 10 in naslednji dan sem jo pozabila vzeti zjutraj in sem jo vzela ob 4 popoldne ali je lahko zelo narobe ?

3.ce jemljem ceu teden (med pocitnicami sem jemala tako) vsak dan ob neenakem casu priblizno 3 … 4 h kasneje je mozno da se zmanjsa zanesljivost tablet?

4.ali vplivajo tudi druga zdravila lahko na tabletke naprimer : asenta in antialergik zyrtec?

nebi rada kritik ker sem ze dosti slisala 😛
hvala za odgovor lp.

Jemanje kontracepcije vsak dan ob enaki uri nudi zelo zanesljivo zaščito, bolj neredno boste tablete jemali, več možnosti je, da se kaj zalomi. Nekako se še lahko tolerira 3-urno zamudo, kdaj pa kdaj (ampak res samo občasno) tudi do 12 ur zamude. Kar je več kot 12 ur, se šteje za izpuščeno tableto. Seveda pa je najbolje, da si na mobilnik naštimate opomnik (alarm, budilko) za vsak dan ob isti uri, tako tablete nikoli ne boste pozabili, zaščita pa bo bila kar se le da visoka. Če imate težave s pozabljivostjo in vam je odveč naštimati opomnik na telefonu, si raje omislite obroček.
Zyrtec in Asentra ne vplivata na kontracepcijo

ali je mozno da zaradi tega 1 tedna je kaksna moznost da zanosim ? naj grem narediti test?

zato ker od sobote do ponedeljka sm jedla tablete namesto ob 6 zjutraj sele ob 10 zjutraj in potem sem v torek pozabila vzet tableto in sem
jo vzela 11 ur kasneje in naslednji dan sem pojedla tableto ob 8 zjutraj in do nedelje sem jemala spet ob razlicnih urah namesto ob 6 npr. ob 11 …. in me skrbi ce je mozno da so tablete popustile

hvala za odgovor
Lp!

pa se z fantom imava redne spolne odnose in vedno konca v meni

Lep pozdrav

vceraj bi morala vzeti prvo tabletko iz nove tablice vendar sem pozabila
Kako ukrepam v tem primeru? Danes vzamem dve tabletki in nadaljujem z jemanjem?
Ali potrebujem uporabljati dodatno zascito in koliko casa?
(Jemljem pa KT stediril-m)

Hvala za odgovor

Zdravo!
vem da je bilo ze govora o tem vendar imam se jaz eno vprasanje …
jemljem tabletke yasminelle ze 1 leto pa pou.
in v prvem tednu sem pozabila vzeti 3 tabletko
namesto ob 6 zjutraj sem jo vzela 15 ur kasneje … vzela sem jo takoj ko sem se spomnila in naslednji dan vzela redno ob 6 zjutraj … ali je kaksna moznost da sem lahko noseca?

hvala za odgovor res sem zaskrbljena
Lp!

Zdravo!
vem da je bilo ze govora o tem vendar imam se jaz eno vprasanje …
jemljem tabletke yasminelle ze 1 leto pa pou.
in v prvem tednu sem pozabila vzeti 3 tabletko
namesto ob 6 zjutraj sem jo vzela 15 ur kasneje … vzela sem jo takoj ko sem se spomnila in naslednji dan vzela redno ob 6 zjutraj …pred pozabljeno tabletko sva z fantom imela spolne odnose in mu je prislo vame in tudi ta dan ko sem pozabila tabletko sva in mu je tudi prislo vame … ali je kaksna moznost da sem lahko noseca?
prosm ce mi odgovorite ker sem rees zaskrbljena
hvala za odgovor res sem zaskrbljena
Lp!

100%-ne kontracepcije ni (razen vzdržnosti), a 15 urna zamuda ne bo zmanjšala kontraceptivne zaščite.

Matjaž

no hvala res 🙂 … ceprau sem brala da lahko zamudis najvec 12 ur in da v orvem tednu ce pozabis tabletko ni uredu 😛

zivjo,jemljem kontracepcijske tabletke logest. v petek sem začela z jemanjem iz nove skatlice. tabletko sem vzela v petek in v soboto. v nedeljo pa sem jo pozabila. v nedeljo zvecer sem imela tudi spolni odnos in je fantu prišlo vame. pozabljeno tabletko sem vzela v ponedeljek ob 14.00. ali je kakšna možnost da sem noseča?

Možnost zanositve seveda obstaja, sploh v prvem tednu pozablene tabletke, kot pri vas.

Jemljem tabletke dayelette in sem v soboto z 14 urno zamudo vzela zadnjo aktivno tabletko (24.), preskocila sem jemanje placebo tablet in naslednji dan ob obicajni uri zacela z novo skatlico. Danes (sreda) sem imela nezascitene spolne odnose, koliksna je vrjetnost zanositve?

Možnost je, vendar zelo majhna, zato vam ni treba pretirano skrbeti.

živijo, po svoji lastni volji sem prenehala jemati kontracepcijske brez da bi počakala na menstruacijo, dva dni pred tem pa sem imela spolni odnos, in me zanima ali je to velika verjetnost da sem noseča, saj sose jajčniki začeli zelo boleti

Pozdravljeni, tabletke lahko prenehate jemati kadarkoli, menstruacije pa itak nimate, ko ste na tabletkah, gre le za odtegnitveno krvavitev. In če ni menstruacije ni niti ovulacije, torej ni nič narobe, če ste pred tem imeli spolni odnos. Ne rabite skrbeti. Lp

New Report

Close