Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Lepo pozdravljeni,
čez poletne počitnice sem pojedla dva zavojčka tabletk yasminelle, enega za drugim (meseca julij in avgust), da bi si prestavila krvavitev. V tretjem tednu drugega paketka sem začela krvaveti. To je trajalo skozi ves četrti teden, ustavilo pa se je šele 6. dan premora (3.september) med avgustovskim in septemberskim zavojčkom. Z jemanjem tega novega zavojčka sem tako pričela normalno, 5.9., nato pa sem včeraj, ko bi morala pojesti 6. tabletko, na njo pozabila. Pojedla sem jo danes, ob enajstih, kar je 18 ur kasneje. Kakšna je možnost, da zanosim? Sem lahko mirnejša, ker sem imela krvavitev tako dolgo, in se mi je končala šele pred kratkim? Kako dalje?
Hvala za hiter odgovor.

Če ste v zadnjem tednu imeli spolne odnose, pojdite po urgentno kontracepciji. In nadaljnih 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni!

Zanima me nekaj kt jemljem ob 19.00 uri zvečer v nedeljo sem jo pozabila in sem jo vzela v ponedeljek ob 5.00 uri zjutraj , a je lahko kaj hujšega? Ker sem seedaj po 1 tednu dobila rjav izcedek in imam še 3 tabletke.

lp

7 dni uporabljajte dodatno zaščito in ne delajte premora ampak kar nadaljujte z novo škatlico.

am da mi gdo odgovori tukaj. Danes bi mogla ob 18:40 uzeti tabletko vendar ko sm segla v omaro po novo skatlico ( danes bi mogla vzeti prvo belo tabletko) sem ugotovila da sem shranjevala prazne skatlice in sem ostala brez tablet, jutri ob 7h zjutraj se odpre lekarna in grem po nove, zadnji spolni odnos sem imela v nedeljo. So kaksne moznosti da se kaj zgodi? Prvic se mi je zgodilo da nism uzela ob casu ker imam vedno opomnik, sklatlice prazne bom pa tut v smeti metala 🙁 hvaaala

Če ste tabletko zjutraj uspela vzeti, 7 dni uporabljajte še kondom ob KT. Če ste v preteklih dneh imela spolne odnose, vzemite urgentno kontracepcijo.

Lep pozdrav, tudi jaz imam eno vprašanje… že skoraj pol leta jemljem kontracepcijsko zaščito Stediril-m… zacela sem jo jemati cisto pravilno, se pravi prvi dan menstruacije, vzela sm jih 21 in imela 7 dni pauze, ter 8. dan sem jih zacela jemati spet… prejsno soboto sem vzela zadnjo tabletko iz skatlice in na novo, bi jih morala zaceti jemati spet vceraj (nedelja, 19.10) vendar sem pozabila in sem jo vzela sele danes (ponedeljek 20.10) okoli 11 ure zjutraj… s tem da sva s partnerjem veceraj imela spolne odnose in se nisva “merkala”… ali obstaja moznost zanositve? Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
Jemljem tablete Logest. V 3.tednu sem pozabila vzeti eno KT, ko sem se spomnila sem jo vzela in nadeljevala do konca škatlice. Nato sem naredila premor vendar menstruacije nisem dobila. Nato sem šla brat navodila in sem prebrala da bi morala nadaljevat z jemanjem naslednje škatlice ali pa prenehati. Tega nisem storila zdaj pa me zanima ali naj pocakam in zacnem normalno z nasledno škatlico ali moram storiti kaj drugega?
Hvala za odgovor.
LP

@deeana: Se opravičujem za pozen odgovor. Smiselna bi bila urgentna kontracepcija in 7 dni kondoma, ker ste podaljšali obdobje premora.


@460
: Čimprej začnite z novo škatlico ter 7 dni uporabljajte kondom. Če bo tudi naslednja krvavitev izostala, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,

jemljem tablete Yasminelle in sem konec prvega/začetek drugega tedna pozabila vzeti 2 tableti (z eno sem zamudila 48 ur, z drugo 23). Tako sem vzela dve skupaj in čez 2 uri še tretjo (ki je bila na vrsti). Pred tem 2 tedna nisem imela spolnih odnosov. Ali sem postopala pravilno? Koliko časa moram uporabljati dodatno zaščito in ali je slučajno nevarnost zanositve?

Hvala za odgovor 🙂

Lep pozdrav evo pa še jst z mojim vprašanjem.

Takole kontr, pijem e skprar 4 leta qlaira. vse je blo v redu dokler nisem kontrac. pila 1 mesca in zanosila seveda sem odšla takoj na splav. zdej pa vprašanje mogoče en mesec nazaj sem pozabila vzeti 3 kontr. tabletke takoj sem vzela nerlovo in začela krvaveti poklicala sem ginekologinjo in je rekla da monosti ni za zanositev. pred tem sem imela spolne odnose. Ok zdaj pa sledeče teden mogoče mal več sem spet pozabila dve tabletke imela spolne odnose nerlovo nisem vzela kr je blo prepozno minilo je več k 72 ur. menstruacije še vedno nimam čeprav bi mogla jo dobiti ob prvi rdeči tabletki to je bilo 3 dni nazaj. Počutim se dokaj v redu nič mi ni slabo jem tudi normalno vse ne preveliko ne premalo. ne opaam nobene želje po večjem apetitu. zdej pa tako v teh dnev me stiska v prseh in me tako skrbi da bi lahko bilo kaj narobe spim zelo zelo malo po par urc na noč napeta sem po cel dan nikakor se nemorem sprostiti roke mam vedno mrzle. dva dni nazaj me je tud v levi dojki par minut špikalo in poolnoma nič drugega edino to da se počutim ko da mam en velik cmok v grlu. kaj mislite bi lahkoprišlo do zanositve ali ne ?

hvalaaa

Do zanositve bi lahko prišlo, a pri tej zmedi težko rečem. Vsekakor naredite test, v prihodnje pa predlagam, da poskrbite za bolj zanesljivo zaščito. Glede na to, da večkrat pozabite tabletko, vam predlagam Jaydess.

lep pozdrav,
Polona Podnar, dr.med., spec. gin. in porod.

Upam, da je ta forum se vedno aktiven, ker imam eno vprašanje. Včeraj bi morala po sedemdnevnem premoru začetu z jemanjem tabletk iz novega zavojčka. Ker me ni bilo dom in sem paketek doma tudi pozabila, prve tabletke nisem mogla vzeti. Danes pa se sem imela spolni odnos. Ponavadi jemljem tabletke ob 18.00 uri, v takem času bom danes tudi prišla domov. Kaj naj naredim? Danes bom vzela dve in nadaljevala po škatlici naprej. Naj grem po urgentno kontracepcijo? Kako dolgo sedaj ne bom zaščitena? tabletke sem v preteklem mesecu jedla redno, točno ob uri.

Pozdravljeni;

če ste pozabili vzeti prvo tabletko oziroma zamudili več kot 12 ur, bi morali v naslednjih sedmih dneh poskrbeti za dodatno zaščito s pregradno metodo (kondom); če tega niste storili, obstaja možnost zanositve, katero lahko sedaj preprečite le z urgentno kontracepcijo v 72 urah po odnosu. Upoštevajte pa, da bo ob tem hormonska zmeda precejšnja in se lahko pojavi krvavitev pred sicer pričakovano.

Lep pozdrav,
Polona Podnar, dr.med., spec. gin. in porod.

Jaz pijem kontracepcijo Zoely 2,5mg in seveda sm jo en dan poxabla vzet. Pozabla sm vzet 3 tabletko v 3mesecu,no pol sm to tableto vzela preblizno okrog 12h nasledni dan in naredla malo razmika med drugo ker vecinoma pijem tabletke okrog 8h pol9h. Po tem sm vse lepo normalno jemala in me zanima ker sm pol v nedeljo imela spolni odnos je kaka moznost zanositve? Ker bi morala tudi dans dobit menstruacijo pa je se ni na pregled ampak me je ze neki zvijalo a je moznost da jo dobim en dan kasneje zaradi pozabljene tabletke?

Žal ne morem ugotoviti, kako ste sedaj to jemali; vsekakor je možno, da menstruacija pride kakšen dan prej ali kasneje. Ker pa zaščita tudi ob povsem pravilnem in rednem jemanju tabletk ni 100 %, predlagam, da ob zamujanju menstruacije naredite test za nosečnost.

Zdravo,

tudi jaz sem pozabila vzeti tabletko in me zanima če obstaja kakšna možnost zanositve. In sicer sem si prestavila menstruacijo na takšen način, da sem preskočila 4 bele tabletke in takoj začela z naslednjo škatlico, pozabila pa sem vzeti 3. tabletko v tej drugi škatlici. Tabletke sem naprej redno jemala.

Hvala za Vaš odgovor.

Jemljem pa Yaz tabletke.

Možnost zanositve je majhna; če pa pred naslednjo škatlico ne bi prišlo do krvavitve, pa za vsak slučaj vseeno naredite test

Pozdravljeni,

Jemljem tablete YAZ ze skoraj stiri leta. Pozabila sem vzeti prvi tablet iz omota, vzela sem ga po 47urah. Namesto v cetrtek 25.12 ob 9 sem ga vzela v petek 26.12 on 8 skupaj se s petkovim tabletom. Spolni odnos sem imela v soboto 20.12. Zanima me koliksna je moznost da sem zanosila? Ali pozabljen tablet bolj vpliva za naprej ali nazaj. V nadaljne pa naj bom torej pri odnosih pazljiva.

Hvala za odgovor

New Report

Close