Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Tabltke jemljem ob 11 uri zvecer ampak sm jo danes uzela sele ob 10 uri je kaksna moznost zanositve to je bila 3 tabletka v skatelelci. Hvala

To je manj kot 12 ur zamude. Ni razloga za skrb.

Dober vecer,

Spolne odnose sem nazadnje imela vceraj zvecer (2. julij), tabletko (konec drugega tedna, natancneje 13. po vrsti) pa sem pozabila vzeti zjutraj, kot jo obicajno jemljem (okoli 9h-10h) in sem jo vzela sele ob 11h zvecer. Jutri zjutraj se bom oglasila v lekarni in vzela “tabletko za potem”, zanima pa me, kaksna so tveganja in koliko casa naj uporabljam dodatno zascito. Hvala za odgovor.

Zdravo.
Jemljem kt Logest. Pozabila sem vzeti 4.tableto v 1.TEDNU. vzela sem jo naslednji dan ko sem se spomnila, zamuda je bila 15ur 10min. Je vrjetnost da sem noseca?

Zelo zelo majhna.

Pozdravljeni!

7-dnevno pavzo sem začela en dan prej, torej namesto v soboto, sem zadnjo tableto vzela v petek. Krvavitev imam vedno 4. dan premora (že 5 let), med tem premorom pa je zamujala 2 dni, torej prišla je 6. dan premora in je trajala le slaba dva dni. Spolni odnos sem imela 3. dan po zadnji tableti. 12. dan po krvavitvi sem opravila test nosečnosti, ki je bil negativen. Zanima me ali je še vedno možnost nosečnosti, kljub negativnemu testu, ali pa je bila le ena čudna krvavitev?

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Že 5 mesecev uporabljam kontracepcijske tablete yaz.
Včeraj zvecer ob 23. Uri sem pozabila vzeti redno tabletko (7. Dan). Vzela sem jo takoj zjutraj ob 9 uri.
Ali obstaja moznost zanositve ce sem imela 2 dni prej spolne odnose. In kako je naprej z zascito.
Hvala in lep pozdrav.

živjo!
Jemljem kt logest in sem pojedla že 1 škatljico, in nisem naredila premora ker grem na morje. tako da jemljem naprej 2. škatljico in sem včeraj pozabila vzeti tabletko mogla bi jo ob 20.00 uri in sem jo danes zjutraj uzela ob 9.00 uri kakšna je možnost da zanosim? ali imam lahko še spolne odnose ali ne?
Lp

@Linaa1: Če ste cikel za 1 dan skrajšate, je tako kot da bi zadnjo tabletko pozabili. Premor bi bilo najbolje izpustiti. Če bo naslednja krvavitev izostala, ponovite test za nosečnost. Aja, pa premor naj ne bi bil daljši od 7 dni.

@ana94
: Urgentna kontracepcija in 7 dni kondoma.
@NinaThe Bezimenko: 7 dni uporabljajte kondom. Če ste imeli SO tik pred tem, pa se urgentno kontracepcijo.

Ja ampak jaz sem klicala ginekologinjo in je rekla da ne more biti noc ker nisem naredila premora. Zdaj pa nevem kaj je res?

Pozdravljeni! Pijem KT Yaz. V četrtek zjutraj sva s fantom imela spolne odnose, isti dan pa sem dobila tudi menstruacijo (zadnja bela tabletka). V petek zvečer pa sem pozabila vzeti 1. tabletko v novem ovoju (ponavadi jo vzamem okrog 21. ure). Pozabljeno tabletko sem spila takoj v soboto ob 7. uri zjutraj. Preteklo je torej 10 ur. Zanima me ali obstaja možnost, da sem noseča glede na to da je od pozabljene tabletke minilo manj, kot 12ur? Kljub temu sem zaskrbljena saj sem pozabila vzeti ravno 1. tabletko. Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
Jemljem tabletke Logest. V prem tednu jemanja tabletk sem pozabila vzeti tabletko z 15 urno zamudo (na ponedeljek). Spolne odnose sem imela nazadnje v cetrtek, petek z izlivom v noznico, v soboto in nedeljo pa brez izliva.
Sedaj sem v drugem tednu jemanja(sobota), zopet pozabila vzeti tableto z 14 ur in 30min zamudo. Od prejsne pozabljene tablete nisem imela spolnih odnosov. To je ze 2.pozabljena tableta v tej skatlici.
Kaj sedaj? Je kaksna moznost da sem noseca?

Hvala za odgovor, lp

@VP: Pojdite po urgentno kontracepcijo in 7 dni uporabljajte kondom.
@jsjsjsbs kahaj: Pri Yaz 15-urna zamuda naj ne bi bila problem.

Hvala za odgovor. V navodilih Yaz piše, da naj se posvetujem z zdravnikom, v primeru, da s tableto zamujam več kot 24 ur in sem v zadnjem tednu imela spolne odnose…prav tako sem šla vprašati v lekarno in so mi urgentno kontracepcijo odsvetovali, saj sem pozabljeno tableto spila v manj kot dvanajstih urah…tako da nisem več čisto prepričana kako naj sedaj ravnam…prav tako je od spolnega odnosa minilo že več kot 72 ur in je za urgentno kontracepcijo že nekoliko prepozno.

Tabletke Yaz res “držijo” dlje ko ostale KT. Po splošnih slov. smernicah se pri pozabljeni prvi tabletki svetuje urgentna kontracepcija, res pa je, da nisem bila pozorna na ure zamude.

Pozdravljeni, po porodu tretji mesec jemljem Cerazette in polno dojim. Krvavitev sem imela le prvi mesec pa še to bolj izcedek. Včeraj sem pozabila vzeti tabletko, kar sem opazila danes zjutraj, ko je bil čas za novo tabletko. Danes zjutraj sem imela nezaščiten SO, torej 48 ur od zadnje tabletke in tik pred naslednjima. Vzela sem redno in pozabljeno tabletko hkrati.
Kakšna je možnost zanositve? Kdaj imam lahko spet nezaščitene SO?

Koliko ur je lahko zamude pri kt cerazette, da še ni potrebna dodatna zaščita?

Pozdravljeni, jemljem yaz tabletke, nekje med prvo in drugo vrstico sem pozabila vzeti tabletko, in je nisem vzela ker je bila že 24 ur po tem, in sem nadaljevala naprej.. včeraj ( torej zadnjo vrstico sem načela) pa je bil spolni odnos, in sicer brez zaščite z izlivom. Nadaljujem z dvema rozama tabletkama še in nato belimi, ali naj raje vzamem še norlevo?

hvala

@pozabila…: Cerarazette tbl velja za pozabljeno, če mine 12 ur od pozabljene tbl. 48 ur bi morala uporabljati kondom… Možnost zanositve obstaja. Po 3 tednih naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede pozabljene tabletke. Jemljem KT Yaz in sem v tretjem tednu pozabila vzeti 16. tabletko, vzela sem jo več kot 12 ur prepozno. Zanima me kakšna je možnost zanositve če sem imela zadnji spolni odnos 8 dni pred pozabljeno tabletko vendar ni prišlo do izliva v nožnico, teh 8 dni pred pozabljeno tabletko pa sem normalno jemala KT.
V navodilih piše, da imam dve možnosti zavržem bele tabletke in nadaljujem z drugo škatlico ali pa vzamem štiri bele in nato nadaljujem z drugo škatlico, zanima pa me če je mogoče, da normalno jemljem roza tabletke in tudi normalno nato naredim premor? Glede na to, da sem bila po zadnjem spolnem odnosu normalno zaščitena še osem dni in nato pozabila vzeti tabletko.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem !

Upam, da ste po pozabljeni tabletki 7 dni uporabljaji dodatno začšito. Izberite eno izmed navodil proizvajalca. Malo me skrbi, ker omenjate premor: pri KT Yaz se premora ne dela!

New Report

Close