Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Spoštovani,

jemljem kontracepcijske tablete yaz, pozabila sem vzeti 21 in 22 rožnato tabletko, danes bi morala vzeti 23, kaj naj storim? Zanima me še kako dolgo je primerno jemati kontracepcijske tablete, sama jih namreč jemljem že 7 let s kakšno občasno prekinitvijo.

Nadaljujte z jemanjem tabletk, a izpustite bele tabletke in kar takoj namesto belih iz tega omota začnite z roza tabletkami iz novega omota. 7 dni potrebujte še dodatno zaščito- kondom.

Pozdravljeni!

KT jemljem že polleta, ta mesec sem začela s 5.4 in se čez en teden (12.04.) pozabila vzeti KT ter sem jo vzela 16 ur kasneje. S fantom sva imela še isti dan spolni odnos, vendar do izliva v nožnico ni prišlo, zvečer sem vzela normalno tudi KT. Ali je možnost zanositve?
Hvala za odgovor.

Oz. se mi zdi, da sem imela spolni odnos šele ta petek 18.4.

Zelo zelo majhna. Počakajte na krvavitev,

Kaj pa če sem imela spolni odnos 13.4. zjutraj. kolikšna je možnost zanositve v tem primeru?

Malenkost večje, a še zmeraj minimalne.

Zdravo, imam en problem in ta je … Jemljem kt yarina in sem pozabila vzeti zadnjo tabletko nato sem jo drugi dan z 18 urno zamudo popila … Kaj naj sedaj naredim ? Kaksne so nevsrnosti ?
Hvala za odgovor 🙂

Ne delajte premora, ampak kar takoj začnite z novim ovojem tbl.

Živjo…imam vprašanje glede tabletk YAZ..tabletke jemljem že 3leta…pozabila sem vzeti dve roza tabletki in sicer zadnji dan drugega tedna(petek) in nato prvi dan tretjega tedna(sobota)..danes (nedelja) bi morala vzeti tabletko kot običajno okoli 16.00 ure..kaj naj naredim?ali naj vzamem zdaj obe pozabljeni tabletki od petka in sobote in nato ob 16.00 današnjo tabletko??? V tem času nisem imela spolnih odnosov. Hvala za pomoč

Danes vzemite 2 tabletki in 7 dni uporabljajte kondom.

Pozdravljeni,

YAZ tabletke jemljem redno že eno leto. Zadnji spolni odnos sem imela 5. dan v četrtem tednu jemanja tabletk (se pravi na dan ko sem vzela 2. belo tabletko). Nato se več kot 12 ur pozabila vzeti 1. rožnato tableto v 1. tednu, vzela pa sem jo takoj ko sem se spomnila. Zanima me kolikšna je možnost zanositve v tem primeru?

Hvala za odgovor.

Pri Yaz tabletkah zelo majhna, če zamuda ni daljša od 24 ur.

Pozdravljeni!

Jemljem kontracepcijske tablete Logest že 5 let. V prvem tednu sem pozabila vzeti prve dve tabletki in sem tretji dan vzela 3 tabletke, ker sem bila na izletu in sem jih pozabila doma. Imela sem spolni odnos tretji dan v prvem tednu brez zaščite. Potem sem v drugem tednu spet pozabila vzeti en dan tabletko in sem takoj naslednji dan vzela ko sem se spomnila.
Zdaj sem v tretjem tednu spet pozabila 1 tabletko in vzela drugi dan dve naenkrat.
Je kakšna možnost za zanositev ?

Hvala za odgovor

Pozdravljeni

Jemljem kontracepcijske tablete Logest že 5 let. V prvem tednu sem pozabila vzeti 2 tableti in sem vzela 3 dan tri tabletke. Imela sem spolni odnos tretji dan brez zaščite.
V drugem tednu sem pozabila eno tabletko in vzela drugi dan ko sem se spomnila.
V tretjem tednu sem pozabila eno tabletko in vzela večer dve naenkrat. Imela sem redne spolne odnose.
Je možnost za zanositev ?
Hvala za odgovor

Da, obstaja. Če bo v tednu premora izostala krvavitev naredite test za nosečnost.

Danes sem vzela zadnjo tabletko. Čez 3 dni bi naj dobila menstruacijo če ne naredim takoj test nosečnosti?
Hvala

Bolje po nekaj dneh izostanka.

Dober večer,

Moj problem je ravno nasproten večini postavljenih vprašanj: po pomoti sem pojedla preveč tabletk. Navajena sem, da jih jemljem zgodaj zjutraj in ta teden sem imela povsem uničen bioritem zaradi premnogih zabav. Danes zjutraj sem se zavedla, da sem v škatlici ze pri torku ceprav je šele sobota. Seveda bom sedaj jemala tabletke bolj disciplinirano, ampak na koncu meseca mi bosta dve zmanjkali. Kdaj mi svetujete, da začnem uporabljati dodatno zaščito? Jemljem tabletke Lindynette 20. že vnaprej hvala za odgovor!

Svetujem, da ne naredite premora ampak kar takoj pričnete z novim zavojem tabletk. Moram vas opozoriti, da se pri jemanju večih tabletk naektrat poveča tudi nevarnost stranskih učinkov.

New Report

Close