Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

@Simona*: možnost zanositve obstaja. Če ne bo krvavitve ob koncu jemanja tabletk, naredite test.

@krenaaaaaa: Ne razumem točno ali ste tabletke že jemala in imela odnos v premotu ali pa ste s tabletkami šele pričela in jih jemala 6 dni. V drugem primeru možnost zanositve obstaja, tako da svetujem test, če bo izostala krvavitev.

s tabletkami sem šele pričela.. torej če krvavitev pride potem mi ni potrebno narediti testa ali ga morem naredit? hvala za vaš odgovor

Da. Odtegnitvena krvavitev naj bi bila znak, da niste noseči. Seveda so izjeme, a s tem se obremenjujte preveč.

Pozdravljeni!
potrebujem pomoč. Sumim da sem noseča, vendar testa še ne morem narediti saj še ni preteklo 14 dni.. s fantom imava redne spolne odnose in me zanima, če slučajno nisem noseča in tabletke jemljem redno ali lahko imava normalno dalje spolne odnose?
Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni.

Do dveh tednov nazaj sem kot kontracepcijo uporabljala vaginalni obrocek, ki pa mi ga je ginekologinja zamenjala zaradi vmesnih krvavitev, neprestanih glavobolov in motnje libida. Zdaj jemljem lindinette20. Obrocek sem imela do konca, ko je bil cas za pavzo sem ga dala ven, nato pa po 8-ih dneh zacela z jemanjem tablet. Menstruacija od pavze naprej se kar traja. Vmes sem jo za tri dni zgubila, nato pa spet dobila. V nekaterih dnevih je mocnejsa kot v drugih. Tezave imam tudi s slabostjo, predvsem ponoci, bruhala se nisem. Obcutim lazje bolecine v obliki krcev in napihnjenost trebuha. Mogoce moram omeniti se, da imam tezave z mehurjem, zaradi cesa sem prejsni teden vzela dva antibiotika, ki ju imam vedno pri roki, zaradi pekocih bolecin, ki se pojavijo zaradi bakterije v mehurju. S fantom sva imela nezasciten spolni odnost v casu redne pavze (torej pred jemanjem tablet in po obrocku). Zanima me tudi ali je krvavitev lahko tudi poslledica nosecnosti? Hvala

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam eno vprašanje glede pozabljenih KT.

Tabletke Yasminelle jemljem že približno 2 leti, pred parimi meseci pa sem jih nehala jesti – do sedaj. Začela sem jih zopet jesti v petek 11.10 na 1. dan menstruacije. V torek 15.10. sem imela nezaščiten spolni odnos, ampak partnerju ni prišlo v vagino. Tabletke sem jemala do vključno četrtka 17.10. dokler nisem odšla na potovanje in pozabila tabletke vzeti s seboj. Menstruacija se mi je zopet pojavila.
Danes, 21.10. sem zopet nadaljevala z tabletkami, čeprav piše naj se posvetujem s svojo ginekologinjo, ki pa je žal odsotna.
Zanima me ali je vseeno kakšna možnost zanositve?
Ali sem se prav odločila, da sem začela naprej jemati tabletke?
Moram sedaj porabiti dve škatlici tabletk zaporedoma brez pavze?
Ali moram sedaj nekaj časa uporabljati dodatno zaščito (kondom)?

Za odgovor se že vnaprej zahvaljujem. LP

Vsaj 7 dni morate jemati tabletke, da boste zaščitena. Do takrat uporabljajte kondom.

Lep pozdrav.

Že nekaj let jemljem Yasminelle in sem izjemno zadovoljna.

Zadnjo tabletko bi morala vzeti v soboto (jemljem jih vedno zvečer), vendar sem jo v četrtek pozabila, na pozabljeno tabletko sem se spomnila v petek in vzela dve naenkrat, pozabljeno in petkovo.
Nikakor si mi med vikendom ni uspelo priskrbeti nove škatlice, da bi nadaljevala z jemanjem še vsaj 7 dni, zato je v soboto NISEM vzela in začela s pavzo.
Spolne odnose imam bolj ali manj vsak dan.

Kdaj naj nadaljujem z jemanjem tablet? Ali je možno da sem zanosila?

Sem zelo v skrbeh, saj se mi še nikoli ni zgodilo da bi pozabila na tabletko.
Zato upam na čimprejšnji odgovor.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Kolikor sem lahko razbrala ste pozabila tabletko v zadnjem tednu jemanja. Zdaj torej tabletk ne jemljete. lahko pač naredite 7 dnevni odmor in začnete z novo škatlico a 14 dni uporabljajte dodatno zaščito ali pa začnite s tabletkami takoj, ko jih dobite in prvih 7 dni uporabljajte dodatno zaščito. naredite test, če vam izostane krvavitev po koncu novega zavoja.

Hvala za tako hiter odgovor.

Pozdravljeni!

Redno jemljem KT že vrsto let in me sicer zanima naslednje, to se mi je zgodilo sedaj prvič, nikoli prej nisem pozabila vzeti KT. Včeraj zvečer sva z partnerjem imela spolni odnos in v večernih urah sem pozabila vzeti KT (sem v 2. tednu jemanja KT) in sem se spomnila danes zvečer, se pravi je zamuda je 24 urna, sedaj sem vzela 2 KT hkrati. Je kakšna verjetnost za nosečnost ali ne? In ali je potrebna dodatna zaščita za naprej?

Hvala za odgovor in lepo pozdrav!

Pozdravljeni!

V soboto 26.10 sem pozabila vzeti tabletko Cerazette. Vzela sem jo šele z naslednjo, torej v nedeljo ob 12h. spolne odnose sva s fantom pred tem imela 21.10 – s kondomom. Prav tako sva imela spolni odnos v noči iz 1 na 2.11 s kondomom, ki pa sva ga pred odnosom najprej narobe obrnila tako, da je stran, ki nato vstopi v vagino bila v kontaktu s penisom, nato pa sva ta isti kondom še vseeno uporabila. Ali obstaja verjetnost zanositve zaradi semenčec ki bi lahko bile prisotne na kondomu zaradi morebitnega pred izliva??

Za odgovor se Vam že v naprej zahvaljujem.

Pozabila sem omeniti da je bila pozabljena tabletka v koncu prvega tedna jemanja tabletk(torej 6 dan nove škatlice) pred tem sem jemala tablete redno.

Hvala za odgovor

*5 dan

Se opravičujem zaradi pomote.

LP

@Boziii: 7 dni uporabljete dodatno zaščito. Upam, da nisem prepozna.

@lejla1234: 7 dni uporabljate dodatno zaščito. Majhna teoretična verjetnost zanositve obstaja. Če ne bo krvavitve, naredite test za nosečnost.

Zahvaljujem se Vam za tako hiter odgovor. Imam pa še eno vprašanje.. jemljem namreč cerazette in prave krvavitve nimam oz. imam vmesne krajše krvavitve. Po pozabljeni tabletki je vmesna krvavitev že bila ( 2 dni) torej sedaj moram čakati na naslednjo krvavitev?…in to naj bi pomenilo da je vse vredu ali moram kljub temu narediti test?, saj je bil “kritični” odnos po sami krvavitvi.

Hvala za odgovor

Ponavadi delamo test za nosečnost vsaj 14 dni po spolnem odnosu, ali še bolje 21 dni po njem. Verjetnost zanositve ob vsakem nerednem jemanju obstaja. Torej, če vas skrbi naredite test, sploh ker imate blage krvavitve iz katerih le težko sklepamo karkoli.

Hvala za odgovor. Sama imam krvavitve dokaj močne ( do 7 dni trajajoče), kar sem zgoraj omenila je bila najverjetneje umesna krvavitev po pozabljeni tabletki?. Torej ob pojavu normalne krvavitve naj me ne skrbi?

Tako je.

New Report

Close