Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni!

Jemljem KT Yarina. zgodilo se mi je, da sem pozabila vzeti 19. tabletko, torej mi do končanega omota manjkata še 2. Ker imam v glavi že od zmeraj, da se vzame pozabljena tabletka takoj ko se lahko, sem jo tudi vzela, s 13 urno zamudo. Šele nato sem šla prebrati navodila, kjer je pisalo da lahko z jemanjem tabletk takoj prenehaš, torej imaš predčasno 7-dnevno pavzo, ali tabletko vzameš in takoj nadaljuješ z novim omotom ko prejšnjega dokončaš, torej nimaš dni brez tabletk. Glede na to, da je sobota, jaz pa nimam več KT na zalogi, to pomeni da nemorem jemati tabletk naprej, saj bi jo v ponedeljek že morala vzeti, skoraj verjetno pa ne bom na vrsti pri ginekologu že v ponedeljek. Zanima me torej, kolikšno napako sem naredila, in kaj to pomeni z nadaljevanjem jemanja tabletk, če ta omot dokončam in imam nato 7 dni pavze,v tistem času pa si priskrbim KT za nadaljno jemanje?

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Prav ste storili, da ste zaužili zamujeno tabletko. Sedaj normalno zaključite zavojček po urniku (tudi če to pomeni, da boste vzeli 2 tableti v enem dnevu), naredite 7-dnevni premor in začnite z novim zavojčkom.

Matjaž

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje. Že kar nekaj časa jemljem KT stediril m. Danes naj bi vzela 20 tabletko in ugotovila sem da imam še 2 (brez današnje), kar pa ni pravilno, morala bi ostati samo še ena. Tabletke jemljem redno le zdaj sem se nekako uštela, ne spomnim se da bi pozabila, prej pa nisem ugotovila, nekako sem spregledala. Kaj naj storim?? Naj takoj preneham jemanje in imam pavzo? Ali je lahko to kakšen večji problem,kajti redno imam spolne odnose s fantom, včasih tudi spusti spermo vame.

Hvala za odgovor, LP

Pojejte tabletke do konca in potem nadaljujte z novo škatlico brez premora. 7 dni uporabljajte dodatno zaščito,m čeprav ne vemo, kdaj ste KT pozabila vzeti.

Pozdravljeni!

Imam problem. Jemljem tabletke yasminelle. Včeraj zjutraj sem pozabila vzeti tabletko (prva tabletka drugega tedna). Ker nisem vedela, da sem jo pozabila vzeti, sva s fantom imela nezaščiten spolni odnos. 1 uro po spolnem odnosu sem se spomnila in jo vzela. To je približno 8-9 ur kasneje kot ponavadi. Danes sem tabletko spet normalno vzela, tabletke pa sem tudi redno jemala pred včerajšnjim spodrsljajem. Zanima me ali je možnost nosečnosti, ter ali se naj zdaj posložujem še dodatne zaščite?

Lp

Maryz

Če ste jo vzela znotraj 12 ur, je delovanje nespremenjeno.

Po neumnosti sem bila v tednu pred spolnim odnosom zelo nepazljiva pri jemanju kontracepcijskih tabletk (yaz)- jemala sem jih sicer vsak dan, le da ne vsakič ob isti uri (1 do 2 uri zamika), možno je, da se mi ena ni še vsorbirala, ker sem bruhala 4ure po vzetju (bruhala pa sem hrano, ki sem jo jedla preden sem vzela tabletko). To bi bilo v drugem tednu jemanja ovojčka, odnos sem torej imela na 15. dan (včeraj zvečer). Mi priporočate vzeti jutranjo tableto? V tem primeru, kako bi bilo z jemanjem kontracepcijskih-normalno? Če bi vzela jutri norlevo, bi imela “menstruacijo” tudi v času placebo tabletk, kot ponavadi, ali bi mi jutranja tabletka “zmedla” ciklus?
Že v naprej se vam zahvaljujem za vašo pomoč!

Ker ste pred tem jemala tabletke 7 dni zaporedoma, nujna kontracepcija ni potrebna. Škoda, da niste kmalu po bruhanju vzela še eno KT.

Pozdravljeni!

Jemljem kontracepcijske tabletke Yasminelle… Pozabila sem vzeti 6. tabletko v prvem tednu jemanja zavojčka, oziroma sem jo vzela s cca 15-urno zamudo, dva dni prej pa sem imela nezaščiten spolni odnos… Kakšne so možnosti zanositve v tem primeru? Je realno da se tolažim s tem, da sem vzela tabletko le 3 ure po tem ko še naj bi bilo sprejemljivo in sem bila v tem primeru še zaščitena? Sem pa vzela 2 tabletki takrat, potem pa normalno naprej. Se da kako ugotavljati nosečnost tako zgodaj, pred izostankom menstruacije?

Zanositev je možna. Teoretično bi se dalo, a urinski testerji so zdaj že zelo občutljivi.

Pozdravljeni!
V tednu pred spolnim odnosom(, ki je bil na 15.dan omota) sem pozabila tabletko. Uporabila sva sicer kondom a je ta počil. 44Ur po odnosu sem vzela se jutranjo tabletko escapelle, za vsak slucaj. Danes sem pri tretji placebo tabletki pa se zmeraj nisem dobila menstruacije. Je cas da poklicem ginekologa, sem mogoce zanosila?
Pa se nekaj-samo informativno- koliko dni po odnosu se lahko opravi test nosecnosti (first sign-duo), da ta res pokaze zanesljive podatke ter kdaj lahko gres na odvzem krvi za preverit, ce si noseca?
Iskreno hvala za vaš čas in odgovore

Test naredite,če vam izostane krvavitev ob koncu jemanja KT. Urinski test je pozitiven takoj po izostankumenstruacihe, krvni pa že prej. Srečno.

Pozdravljeni!
Jemljem stediril-m in sem z novo škatlico začela 1 dan prepozno, torej sem imela 8 dnevni premor. Nato sem 7.dan jemanja imela nezaščiten odnos, vendar ni prišlo do izliva vame. Ali je možnost zanositve?
Že v naprej hvala za odgovor!
Lp

Verjetnost je zelo majhna, ker ste tabletke jemali že 7 dni. Če ne bo krvavitve ob koncu jemanja, pa vseeno naredite test.

Dober dan,

že več let jemljem KT Yaz. Zdaj se mi je prvič zgodilo, da sem pozabila eno rožnato tableto in to lih ta 1
dan, ko bi morala začeti z novo škatljico. V paniki sem šla takoj po jutranjo tabletko, čeprav sem zdaj ugotovila, da ne bi bilo potrebno vsaj bi bilo dovolj če bi 2 KT vzela. Zdaj normalno nadaljujem s tableti. Zanima me, če je moja zaščita proti nosečnosti kaj manjša oz.ali morem v 1 tednu uporabiti, kakšno dodatno žaščito?

Lep pozdrav,

Simona

Aja spolni odnos sem imela 4 dni nazaj in vmes sem imela menstruacijo(preden sem pozabila tableto). Na 1 dan, ko bi morala začeti z novo škatljico sem pa ta 1 tableto pozabila in nasljednji dan sem šla po jutranjo tabletko.

Lep pozdrav!

Še 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni
Jemljem tabletke Yasminelle. Prvič sem jih začela jemati. Tabletke 1 dan menstruacije nisem vzela, po končanem 7 dnevnem premoru sem začela z rednim jemanjem.. popila sem 7 tabletk, vendar sva z fantom 6 dan imela spolni odnos.. je možnost zanositve velika? prosim za nujno pomoč

pred tem pa spolnih odnosov še nisem imela

Hvala za odgovor!

Zanima me samo se, ce obstaja moznost da sem
zanosila, kljub temu da sem naslednji dan vzela
jutranjo tableto?

New Report

Close