Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Po pozabljenih 2 tabletkah svetujemo urgentno kontracepcijo. Pozabljenih tabletk ne bi rabila vzeti ampak pač tabletko za tisti dan, ko ste se spomnila. 7 dni uporabljajte pregradno kontracepcijo ali bodite vzdržna. Če ne bo menstruacije, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!

Potrebujem hitro pomoč! Včeraj sem pozabila vzeti KT daylette, in sicer 6 po vrsti. V navodilih piše, da naj tabletko vzamem takoj ko se spomnim, tudi če to pomeni, da vzamem dve tabletki hkrati. Ponavadi jemljem KT ob sedmih zvečer, tako da je že minilo 12 ur. Sedaj pa ne vem če lahko že zdaj vzamem 2 tabletki za včeraj in za danes, ali naj vzamem sedaj samo za včeraj in zvečer še za danes. Malo sem zmedena glede tega.

Prosim za pomoč!

Lp

Pozdravljena!

Vzemite včerajšnjo tabletko zdaj in današnjo po urniku, torej zvečer. Naslednjih 7 dni uporabljajte pregradno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni !

V četrtek, v tretjem tednu jemanja sem pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko yaz. Predtem sem imela spolne odnose nazadnje v ponedeljek. Zavrgla sem ostale tabletke in čakam na menstruacijo. Zanima me kolikšna je verjetnost zanositve ?

Kopirano iz navodil Yaz tabletk:

15. do 24. dan

Tveganje, da se bo zanesljivost zaščite pred nosečnostjo zmanjšala, je velika, ker se približuje obdobje jemanja tablet s placebom. S prilagoditvijo jemanja tablet je mogoče preprečiti zmanjšanje kontracepcijske zaščite. Ob upoštevanju ene od obeh spodaj navedenih možnosti dodatna metoda kontracepcije ni potrebna, če je ženska vse tablete v zadnjih sedmih dneh pred prvo izpuščeno tableto jemala pravilno. V nasprotnem primeru mora upoštevati prvo od teh dveh možnosti in v naslednjih sedmih dneh uporabljati še dodatno pregradno kontracepcijsko metodo.

1. Ženska mora vzeti zadnjo izpuščeno tableto, takoj ko se spomni, tudi če to pomeni, da mora vzeti dve tableti hkrati. Nato naj nadaljuje z jemanjem tablet ob običajnem času, dokler ne porabi vseh aktivnih tablet. Štiri tablete s placebom iz zadnje vrste mora zavreči in takoj nadaljevati z jemanjem tablet iz novega pretisnega omota. Malo verjetno je, da bi prišlo do odtegnitvene krvavitve preden porabi aktivne tablete iz drugega pretisnega omota, lahko pa se v teh dneh pojavijo krvavi madeži ali vmesna krvavitev.

2. Ženski se lahko svetuje, da preneha z jemanjem aktivnih tablet iz načetega pretisnega omota. V tem primeru mora do štiri dni jemati tablete s placebom iz zadnje vrste, vključno z dnevi, ko je pozabila vzeti tablete, potem naj nadaljuje z jemanjem tablet iz naslednjega pretisnega omota.

Pozdravljeni!

tabletke yasminelle sem začela jesti 2 meseca nazaj. Prva krvavitev se mi je pojavila normalno, nato pa sem tabletke iz naslednjega pretisnega omota začela jesti 9 dan in ne 8 dan po zadnji tabletki kot je napisano v navodilih. dan pred tem sem imela spolni odnos in me zanima, če sem lahko zaradi zmote pri jemanju tabletk noseča? opažam namreč da zelo pogosto hodim na malo potrebo, imam tudi zelo mehko blato..danes je 5 dan po zadnji tabletki in bi menstruacijo že morala dobiti, vendar je še nimam..prosim za pomoč!!!

hvala

Naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!

Jemljem kontracepcijske tabletke cerazette. V drugem tednu sem pozabila vzeti tabletko zamuda je bila 13ur. Dva dni kasneje sma s fantom imela nezasciten spolni odnos. Kaksna je moznost zanositve?

Tabletko vzamem vsak dan ob 11. Uri zjutraj, tisti dan ko pa sem jo pozabila pa sem jo vzela ob polnoci. Torej zamudila sem 13. Ur. Po dveh dneh sem imela nezasciten spolni odnos. Kaksno je tveganje za nosecnost?

Če niste uporabila kondoma verjetnost seveda obstaja. Če ne bo menstruacije, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni !
Imam vprasanje. Jemljem kontracepcijske tablete yazz.jemljem jih ze pol leta,pred dvemi dnevi pa mi je tabletk zmanjkalo.danes jih dobim.Torej KT nisem vzela dva dni torej 2 tabletki. Ali moram potem danes vzeti 3?in po koliksnem casu sem potem ze zascitena?
Najlepsa hvala za odgovor! 🙂

Začnite s 1. in še 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni,

imam problem. Jemljem kt Logest in sem na začetku drugega tedna jemanja iz te škatlice. Predvčerajšnjim, torej v torek, sem pozabila vzeti kt. A ker sem bila nato v stresu in naslednji dan pri jemanju nove nisem ugotovila, da sem jo prejšnji dan pozabila, sem vzela zgolj eno. Ko sem danes ugotovila, sem ob svojem običajnem času za jemanje vzela dve. Prejšnji teden spolnih odnosov nisem imela, zanima pa me, kakšna je moja zaščita sedaj. Ali moram po končanju te škatlice takoj nadaljevati z novo?

Hvala za odgovor.

7 dni uporabljajte kondom.

pozdravljeni,

3 leta že jemljem KT. jemljem jih REDNO, najprej sem imela logest sedaj pa imam YASMINELLE. Prvič se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti eno tabletko v 2 tednu jemanja. To je bilo včeraj 14. 8. Vzela sem jo danes 15. 8 ob 11.30 uri. V navodilih piše, da naj pozabljeno vzamemo takoj ko se spomnimo, naslednjo pa ob običajnem času jemanja. Tako bom tudi naredila, vendar sem v dvomih, saj sva s fantom iz nedelje na ponedeljek imela spolni odnos. Je v tem primeru možna zanositev ali ne, kljub rednemu jemanju tabletk?

L.P.
Alenka

Če bo izostala menstruacija naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,
imam eno uprašanje. Prvič sem uporabljala KT Yazz, porabila sem skoraj vse tri ovoje, ostale so mi dve aktivni tableti in 4 neaktivne. zaradi stranski učinkov(zredila sem se zelo, oprsje se mi je zelo povečalo in ogromno mozoljev) sem se odločila, da kar preneham z jemanjem, s tem da mi ostane usega skupaj 6 tabletk. Brala sem, da po prenehanju zakrvavim. Zanima pa me to, namreč učeraj ob 21 bi mogla uzeti tableto, in je nisem, imela pa sem približno ob isti uri nezaščiten spolni odnos. Ali je moćnost, da zanosim? Sem pa do včeraj redno jemala tablete.
hvala za odgovor

Ker želite prenehati z jemanjem, lahko to storite kar takoj. Pojavila se bo odtegnitvena krvavitev. Ker ste 7 dni pred tem redno jemala tabletke, je verjetnost zanositve od tem spolnem odnosu majhna, za naprej pa uporabljejte drugo zaščito.

Po zadnjem menstrualnem ciklu, sem pozabila na tabletke. Nevem točno, vendar mislim, da sem pozabila kar 5-7 tabletk. Ko sem se spomnila nanje sem jih naprej jemala normalno, vsak dan po eno. Potem pa se mi je čez mesec pojavljala močna utrujenost, slabost, napihnjenost, vsakodnevno opažam obilo belega toka, imam občutek rahlo bolečih in povečanih prsi (kar se pozna če imam oblečen modrček, se mi, ko ga slečem, pozna odtis kosti), pa tudi bradavičke se mi zdijo nekoliko drugačne (povečane, in nekako “bele” po vrhu). Malo me je zgrabila panika zato sem že po tednu jemanja tabletk napravila test, ki je bil -. Vendar sem ga verjetno naredila prehitro, pa tudi ob nepravilnem času, saj sem uporabila popoldanski urin. Tabletke sem jemala do konca, potem pa sem ta teden naredila pavzo. Do sedaj sem menstruacijo vedno dobila na jutro četrtega dne v pavzi. Tokrat pa sem na večer 3. dne na toaletnem papirju opazila, da je bil beli tok malce rdečkat (enako je bilo tudi en dan med jemanjem tabletk), potem pa četrti dan ni bilo M, 5. dan (danes) pa je prišla, vendar zelo blaga. Najbolj pa mi je čudno to, da so me vedno dan pred menstruacijo dajali hudi krči, ki se nadaljujejo potem še 1. do 2. dan M, zdaj pa nič, nobenega krča, samo trebuh mam tak čuden občutek napetosti, pa mal pošpika po trebuhu. Ali je vse skupaj lahko samo posledica nerednega jemanja tabletk, mogoče psiha?? Otroka sicer še ne načrtujem, vendar bi ga z veseljem obdržala, če bi se slučajno zgodilo 🙂 ..Ali je možnost da bi bila res noseča? Kdaj je potem v mojem primeru najbolj zaneslijivo opraviti test? Ali naj potem normalno nadaljujem z naslednjo škatlico? Nevem kaj je najpametneje, da nebi bilo potem slučajno kaj narobe… :S

Pozdravljena!

O možnosti nosečnosti ne bi ugibal, preprosto ponovite test. Le ta postane pozitiven takoj po izostali menstruaciji (oz. v vašem primeru odtegnitveni krvavitvi) ali vsaj 14 dni po spolnem odnosu. Ni pomembno, da je urin jutranji. Če ste noseči, se oglasite pri ginekologu, sicer pa jemljite tablete naprej. Morebiti bi se odločili za kakšno kontracepcijsko metodo, ki ne zahteva vsakodnevne konzumacije tabletk (kako ste lahko pozabili 5-7 tabletk!?), npr. obroček ali obliž.

Matjaž

New Report

Close