Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni,

pozabila sem vzeti 3 tabletke Yaz v 1. tednu. Zadnji spolni odnos je bil pred 1 tednom. Že 5 dni imam menstruacijo. Ali je možno, da sem noseča?

Pozdravljena!

Zamuda v 1. tednu je najbolj kritična, zato možnost nosečnosti obstaja, a je kljub temu zanositev manj verjetna, kot če KT ne bi jemali. A zakaj bi ugibali, če obstajajo nosečnostni testi?

Matjaž

dober dan jaz imam eno vprasanje po 4 mesecih sem pozabila vzet 1 KT yaz potem in sem vzela obe drugi dan eno cez dan drugo pa normalno po urniku sem imela 2 dni po tistem zasciten spolni odnos na 3 dan sem dobila M ko pa sem koncala z M pa sem imela nezasciten spolni natanko 7 dni po pozabljeni KT sedaj pa me zanima kaka je ostala oz je bila takrat zascita pred nosecnostjo pa se opravicujem za komplikacije pa lep pozdrav

Pozdravljena!

Joj, kako naj se znajdem v tej kači podatkov? Načeloma se zaščita ne zmanjša, če je zamuda pri jemanju tabletk krajša od 24 ur.

Matjaž

se opravicujem bom naslednjic malce bolj natancno napisala in po vrstnem redu. hvala vam za odgovor pa lep pozdrav

Lepo Pozdravljeni!

Že eno leto jemlljem KT Yaz. Prejšnji mesec sem pozabila vzeti 18. rožnato tabletko. Naslednji dan sem rožnate tabletke jemala normalno naprej. Vendar sem tisti dan, ko bi zvečer morala vzeti 18. tabletko po vrsti, zjutraj imela nezaščiten spolni odnos. Zanima me kakšne so možnosti, da bi bila noseča oz. koliko se po eni pozabljeni tabletki poveča možnost zanositve, ali sploh se?

Najlepša hvala

Pozdravljena!

Možnost nosečnosti zaradi pozabljene 18. tabletke ni nič povečana.

Matjaž

lep pozdrav

mene pa zaniama sledeče, in sicer pozabila sem vzeti tabletko v ponedeljek in potem sem imela v soboto spolni odnos in me zanima, če je možnost da zanosim ?
Sem pa pozabla vzet tablekto v začetku drugega tedna jemanja. Jemlejm pa jih že 3 leta.

Hvala za odogovor

Če ste zamujeno tablerko nadoknadili in nato zaužili vse nadaljne tabletke, potem je možnost zanositve praktično nična.

Matjaž

pozdravljeni. v sredo sem začela z novim zavojčkom KT. jemlem jih zjutraj vendar jih včeraj in danes zjutraj nism vzela ker jih nisem imela pri sebi. sedaj pa sem uzela 2. a je bilo to prav? zanima me tudi kakšna je možnost zanositve?
LP

Pozdravljeni!

Katere KT uporabljate, kdaj ste imeli nezaščiten spolni odnos?

Matjaž

uporabljam lindynette 20, zadnji spolni odnos pa sem imela v petek. tabletke jemlem šele četrti mesec.

Nepravilna uporaba tabletk v 1. tednu, po premoru, je najbolj kritična, saj lahko pride do ti. ubežne ovulacije. Zaužili ste sicer prve tri tabletke in nato manjkajoči dve nadomestili, a zamuda je bila velika, zato vam vseeno predlagam uporabo nujne kontracepcije (v lekarni brez recepta, če ste mlajši od 16 let potrebujete beli recept, stane 14€).

Matjaž

Lep pozdrav!

Vidim da imamo nekako večina probleme z pozabljanjem tabletk,…jaz sem jo pozabila vzeti 16.označen dan na škatlici, prejšnji večer oz. noč ( 4h) sem pa imela spolne odnose.Tablete jemljem ob 9h zjutraj in me zanima če je bilo možno da sem med časom dokler nisem uzela pozabljene tablete (vzela sem jo ob polnoči istega pozabljenega dne) lahko zanosila? Sedaj sem že pri naslednji škatlici in sicer 3.tableta, pa menstruacije še nimam.Skrbi me, da sem tisto noč zanosila zato me zanima če naredim test nosečnosti ali mi bo kljub jemanju tabletk pokazal realno stanje če sem noseča ali ne?

najlepša hvala za odgovore, Lp

Pozdravljena!

Zamuda v 2. tednu ni kritična, sploh, če je bila krajša od 24 ur. Test bo pokazal realno stanje.

Matjaž

Lepo pozdravljeni!

Tole sem vam napisala pred parimi tedni.
Po tem nezaščitenem odnosu in tej 18. pozabljeni tabletki sem naredila dva testa nosečnosti in nosečnosti nista pokazala. Sedaj pa me je postalo malo strah, ker imam zadnje čase prebavne motnje, vetrove in sem napihnjena.
Zato me zanima ali testi nosečnosti delujejo pravilo kljub kontracepijskim tabletom?

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljena!

Na teste se lahko zanesete, KT ne vplivajo njihovo delovanje.

Matjaž

Pozdravljeni!
Po parih letih sem naredila premor z jemanjem KT in po 4 tedenskem premoru ponovno začela jesti KT ob menstruaciji. Nato pa sem 15. dan pozabila vzeti tabletko in sem naredila sedem dnevni normalni premor (menstruacija) in danes 8. dan zopet začela jemati tabletke. Zanima me, če je zaščita sedaj normalna…kljub temu, da prve škatlice nisem pojedla do konca? Hvala za odgovor, lep pozdrav!

Pozdravljeni,
zaščita bo popolna, ko boste jemala tabletke 7 dni zaporedoma. Če še kdaj pozabite vzeti tabletko, jo raje vzamite takoj, ko se spomnite, tudi če to pomeni, da morate vzeti 2 tabletki naenkrat in 7 dni uporabljajte kondom.

pozdravljeni!

pozabila sem vzeti 8. in 9. tabletko yasminelle. ko sem se spomnila sem vzela obe hkrati. zvečer pa spet vzamem tabletko za današnji dan. pred pozabljeno tabletko sem imela spolni odnos.
naj grem k zdravniku saj obstaja možnost zanositve?

lp

New Report

Close