Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozabljena kontracepcijska tabletka

Pozdravljeni! včeraj sem pozabila vzeti tabletko lindynette ob 7 zvečer. spomnila sem se pa šele zdaj.. nekje piše da po več kot 12urni zamudi nesmem uzeti, nekje pa da moram uzeti takoj ko se spomnim.. torej ka naj naredim?

aja pa pozabila sem uzeti tretjo tabletko v drugem tednu

Pozdravljena!

Vzamite zamujeno tabletko ZDAJ, naslednjo (današnjo) pa ob 19. uri kot običajno.

Matjaž

okej hvala 🙂
tabletke potem jemlem naprej običajno al kako? pa k porabm škatlco imam premor al morm začeti z novo škatlco?

Naprej jemljete kot običajno po predvidenem urniku.

Matjaž

Pozdravljeni!

Prejšnji mesec (v prejšnjem ciklusu) sem v prvem tednu zaradi bruhanja(zato je namerno nisem vzela) izostala za eno KT. Ker jemljem KT Lindynette ( že približno 2 leti in pol), sem se držala pravil, da tabletko vzamem takoj, ko je mogoče, jemanje tabletk v nadaljevanju pa je bilo normalno, spolnih odnosov ni bilo, dobila sem menstruacijo. V dnevu, ko bi morala vzeti prvo tabletko naslednjega ciklusa sem zamudila nekaj ur (namesto 11,12 zvečer sem jo vzela ob 4), takoj za tem (v roku pol ure) pa sem imela spolni odnos. Nadaljevanje jemanja tabletk je potekalo normalno brez zakasnitev, daljših od 6 oz. 12 ur. V navodilih tabletk piše, da je dodatna zaščita potreba 7 dni za pozabljeno tabletko, sedaj pa me skrbi, če je zaščita v 7 dnevnem premoru (kar je več kot 3 tedne po pozabljeni tabletki) bila dovolj visoka, ker se prva tabletka novega ciklusa še v tem času najverjetneje ni absorbirala.

Spoštovani,
zaradi izpuščene tabletke prejšnji mesec, ste bili po sedmih dneh jemanja tabletk že zaščiteni. Prav tako ste bili zaščiteni med premorom. Ker ste s prvo tabletko v novem ciklusu zamudili, bi 7 dni predlagala še dodatno zaščito.
Lep pozdrav

Lepo pozdravljeni.
KT jemljem že približno 3 leta. V petek sem jo pozabila vzeti in včeraj se mi je pojavila krvavitev, ki traja še danes. Zanima me, če je potrebno iti k ginekologu ali je to ‘normalen’ pojav.

Hvala.

Spoštovani,
najverjetneje gre za odtegnitveno krvavitev, ki je normalen pojav po prekinitvi jemanja kontracepcijskih tablet. Ne vem katero tabletko ste izpustili, a svetujem vam uporabo dodatne kontracepcije (kondom), 7 dni.
Lep pozdrav

Pozdrav!

Jemljem KT Logest. V tretjem tednu (torek) sem pozabila popiti 16 tabletko. Spomnila sem se naslednji večer vendar je nisem popila. Spila sem samo tabletko za sredo, tabletko za torek pa sem zavrgla. Potem se v nedeljo kot ponavadi popila zadnjo KT iz omota. Potem pa sem imela v torek in sredo nezaščitene SO. Menstruacijo ponavadi dobim v sredo ali četrtek. Ta mesec sem jo dobila v petek. Krvavitev je bila šibka, rjave barve, trajala je en dan. Ponavadi imam menstruacijo štiri, pet dni.
Ali obstaja verjetnost zanositve? Kako ravnati vnaprej?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,
ker pozabljene tabletke niste vzeli in ker niste uporabili dodatne zaščite, seveda obstaja možnost zanositve. Najbolje bi bilo, da se naročite na pregled. Ni pa stanje nujno, ker morajo preteči vsaj 4 tedni, da nosečnost lahko klinično dokažemo. Kontracepcijske tablete pa jemljite redno naprej, ker plodu ne škodujejo in ker vas varujejo v primeru, če niste noseča.
Srečno.

Hvala za odgovor.

Vseeno pa me še nekaj zanima: sedaj jemljem tabletke naprej. Če bi do zanositve prišlo najbrž naslednje menstruacije ne bi dobila. Kdaj je dobro narediti test? Med sedemdnevnim premorom od jemanja KT?

Hvala in lep večer.

Pozdravljena!

Med uporabo KT ženska sploh nima menstruacije, zato je vprašanje brezpredmetno. Test se naredi vsaj 14 dni po spolnem odnosu.

Matjaž

pozdravljeni!
prejšni teden sem pozabila vzeti 2 tabletko v drugem tednu, vzela sem jo takoj ko sem se spomnila, potem sem 3 dni rahlo krvavela iz nožnice oz imela bolj rjav izcedek, medtem sem imela tudi s.odnos…en teden po tem sem spet opazila da malo krvavim, menstuacijo pa bi morala dobiti šele čez 1 teden.. ali je možno da zdaj krvavim zaradi pozabljene tabletke? če je pozabljena tabletka sprožila ovulacijo je možno da sem noseča? in ali je možno da mi menstruacija kaj zamuja?

Spoštovani,
po pozabljenih 2 tabletkah bi poleg tabletke morala še 7 dni uporabljati pregradno kontracepcijo, v primeru spolnih odnosov pred tem pa tudi nujno kontracepcijo.
Svetujem, da vsaj 14 dni po spolnem odnosu naredite nosečnostni test. Tabletke jemljite normalno naprej, ne glede na krvavitve.
Srečno.

mene pa zanima, po abortusu sem začela jemati diana35 v sreddo in četrtek v drugem tednu sem pozabila vzeti obe tabletki torej sem jih vzela v petek za sredo in četrtek,danes je sobota in v tablici ima zdaj tabletko za petek in danes, pol pa še pet tabletk, nisem imela spolnih odnosov vsaj en teden ker sem začela krvaveti malo ze prvi teden jemanja,prej sem imela hudo vnetje tko da sem bila dvakrat na operaciji,je pa že več kot en mesec od tega vmes sem imela spolne odnose dvakrat in in zaradi bilečin jih pol nisem imela.
zanima me ali naj preneham jesti in začnem jesti spet po enem tednu ali danes spet vzamem dve in dokončam zavitek?
najlepša hvala

Spoštovani,
se opravičujem za zamudo. Včeraj bi lahko vzeli 2 tbl in potem po 1 naprej. V tem času svetujemo dodatno zaščito ali vzdržnost. Ker ste tabletke pozabila ravno nekje na meji med 2. in 3. tednom, bi lahko kar takoj po končanju te škatlice začela z novo.
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

po več kot 6 mesecih jemanja KT Yaz se mi je pvič zgodilo, da se pozabila na tabletko. Ker je bilo zadnjih 14 dni toliko stresa, se mi je naprej zgodilo, da sem v 7. dan jemanja novega ovoja pozabila vzeti tabletko, vendar sem se nanjo spomnila prej kot v 12 urah, tako da sem jo vzela takoj. Po vsej verjetnosti pa sem popolnoma pozabila še na 9. tabletko iz istega ovoja, ki sem jo vzela naslednji večer skupaj z redno tabletko. Nisem pa popolnoma prepričana, ali je bila pozabljena tabletka res na 9. dan ali že kaj prej (vsekakor pa po 7. tabletki). Enostavno nimam več toliko v spominu, da bi ugotovila, kdaj je bila pozabljena ta tabletka, samo ostala je.
Glede na vso zmedo me zanima, kaj mi predlagate, saj sem imela spolni odnos na 7. dan je jemanja novega ovoja in tudi na 9. dan. Resnično me zelo skrbi, ker res ne vem kaj narediti in prosim za vaše mnenje.

Živjo
Včeraj ob 9h zvečer bi morala vzeti KT (Diane35) a sem jo pozabila in sem jo vzela danes zjutraj ob 6h (9ur kasneje).danes bom vzela taabletko normalno takrat k jih jemlem(sepravi bom vzela dve v enem dnevu).zanima pa me ali rabim v roku dveh dni dodatno zaščito ali ne? :)) hvala

Ne, dodatna zaščita ni potrebna.

Matjaž

New Report

Close