Najdi forum

Pozabljen pes

Evo danes sem ga peljala nazaj. Kuža je ful užival pri meni se mi zdi, izgledal je zelo zadovoljen, samo nimam kaj … Lastniku sem povedala svoje in da če psa še enkrat vidim na cesti da res ne bom odnehala, mu ga bojo že kako odvzeli …Pes se lastniku pomoje tudi malo boji, ker sploh ni hotel preč od mene in se je kar stiskal ob moje noge … ful se mi je smilil 🙁 bomo videli kaj bo, upam na najboljše. Yo_ mi mogoče ti znaš kako svetovati, kaj naj naredim da psa odvzamejo temu lastniku? Bi ga vzela in posvojila jaz, karkoli, samo da ne ostane pri njem.

Rozana, kaj pa če vprašaš v zavetišče Horjul, kaj narediti? Oni imajo veliko izkušenj z raznoraznimi primeri in se jim res gre za pse.


O ja, to bo ziher to…
Sicer pa je pisalo malo više, koga vse se lahko zaprosi za pomoč, pa očitno “ni šlo skozi”.


Sej je blo že vse napisano. Si imela psa, bi lahko zadevo prijavila VURS ali policiji, veterinar pa bi npr. lahko ocenil stanje psa, če je pes res zanemarjen. Je bilo mogoče storjeno kaj od tega?
Al ni bil noben napotek uporaben? Ker prosit za nasvete kar tako je brez veze.
Psa lahko odvzame samo vurs, kadar lastnik ne upošteva minimalnih pogojev. Druga možnost je, da se mu lastnik odpove sam. Tretje legalne ni.

Tole vse skupaj zgleda res bolj kot da je nekomu dolgčas.

Želja pomagati psu ni sorazmerna s komplikacijami, ki bi ob upoštevanju edinih pravilnih napotkov nastale 🙂

Ja ta pes na žalsot res obstaja … sva bila pri veterinarju, pes je čipiran … sej drugače ni zanemarjen, pač njegova dlaka je umazana (itak, saj se skoz sprehaja naokoli) drugače je rekel da je pes OK. Samo ni primerno, da se pes sprehaja kar prosto naokoli, kakor njemu paše, da odroža druge živali, itd. Itak nimam kaj zgleda. Pes je pri lastniku, zaenkrat ga še nisem videla na ulici.

New Report

Close