Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Povišani monociti

Povišani monociti

Spoštovani,

Najprej se opravičujem, ker to sprašujem tule, a drugje odgovora ne dobim. Pred 2.5 letoma sem prebolela mononukleozo. Na prejšnjemesečnih izvidih pa sem opazila, da imam rahlo povišane monocite (vrednosti se žal res ne spomnim, mislim, da je pisalo, da je normalna vrednost do 40, moja pa je bila 40.01 – se opravičujem, če sem kaj zgrešila). Odkar sem prebolela mononukleozo z izjemo covida, ki sem ga imela že več kot leto in pol nazaj, nisem bila nič bolana, so mi pa po mononukleozi ostali rahlo povečani mandlji in beli “kamenčki” v njih, ki so skriti in se pokažejo le od časa do časa, mandlji me sicer nikoli ne bolijo in niso otečeni. Zanima me, ali lahko pripisujem rahlo povišane monocite posledicam mononukleoze? Ali je to sploh normalno, da so še vedno povišani toliko časa po preboleli mononukleozi? Prebrala sem, da je možno mononukleozo preboleti le 1x + pa tudi nobenih znakov nimam, ampak ali je možno nasprotno? Bi me moralo kaj skrbeti? Prav tako me zanima naslednje – zadnjih 6 mesecev mi lasje izpadajo v neizmernih količinah – ščitnica in hormoni so v redu, ali je možno, da bi mi lasje izpadali zaradi povišanih monocitov? Na googlu sem prebrala, da obstaja povezava, a mi je čudno, da bi se to pojavilo sedaj po toliko časa, saj sem, kot pravim, mononukleozo prebolela pred 2 letoma in pol, zato se po odgovore raje obrnem na Vas.

Iskrena hvala za Vaš čas in odgovor.

Število monocitov v diferencialni krvni sliki ni pokazatelj okužbe oz. bolezni mononukleoze.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close