Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija povišana sedimentacija

povišana sedimentacija

Pozdravljeni,

feritin 11 je znižan – za moškega so normalne vrednosti nad 22. Znižan feritin kaže na izčrpane zaloge železa. Niste napisali, koliko znaša henoglobin, ki je glavni pokazatelj ali je nekdo slabokrven. Za preiskavo za feritin načelno ni treba biti tešč.

Sipmtomi, ki jih opisujete – hitro bitje srca, splošno slabo počutje, so vse lahko posledica slabokrvnosti, ki se ob ledvični bolezni skorajda vedno razvije. svetujem vam pregled pri nefrologu, če imate stalno povišan kreatinin.

KOliko ste stari? Sedimentacija lahko pada zelo počasi, ko je odstranjen vzrok zanjo. Kakšni so ostali izvidi krvi?

Vse dobro,

Jana

Svetlika, integrativna onkologija Jana Pahole, dr. med., spec. int. onk. I Mail: [email protected] I Telefon: 030 647 321

Jaz imam tudi skoz povisamo sedimentacijo med 20-40

Stara 38 let.

Zdravnik pravi da je zanemarljivo.
Jaz pa sem utrujena, nespeca, sploh po preboleli koroni, bolijo me mali sklepi, zaprta, potim se cezmerno, ne prenesem visokih temperatur, termoregulacija ne deluje, hitro mi vroce-hitro me zebe. Imam Hashimoto brez zdravil. Potim se tudi ponoci. Izpusanje na kozi. Izpadanje las. Dlak. Krvavece dlesni. Slaba prebava. Slaba psiha.

Kup tezav.
Niti malo mi ni ok v moji kozi.

Nekaj se dogaja…

Pozdravljeni,

simptomi, ki jih opisujete, so res zelo nespecifični, vendar ne zanemarljivi. Po preboleli koroni veliko ljudi poroča o podobnih težavah, tako da vam svetujem celostni pregled, vključno s covid protitelesi, ki so včasih po preboleli okužbi lahko dolgo visoka.

Najprej bi vam svetovala, da opravite UZ vratu in trebuha, da se izključi kakršnakoli patologija v teh področjih. Poled omenjene sedimentacije, kakšna je vaša krvna slika? Kdaj ste prebolevala kakšno okužbo? Kako je z vašimi menstruacijami? To je le nekaj vprašanj, ki lahko pomagajo osvetliti možen vzrok vaših težav.

Vse dobro vam želim,

Jana

Svetlika, integrativna onkologija Jana Pahole, dr. med., spec. int. onk. I Mail: [email protected] I Telefon: 030 647 321

New Report

Close