Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje POVIŠAN TSH

POVIŠAN TSH

Pozdravljeni, imam 29 le, 160cm, 50kg. Tsh je bil 7,9. Sem mama treh otrok starih 5,3 in 1 leto. Zadnje čase sem opažala da sem jedla samo sladko (čokolade, bonbone itd). Vedela sem da je nekaj narobe, saj je bila res velika želja po tem. Jem več kot običajno. Še zmeraj dojim. Sem veliko otrujena, zjutraj imam oči suhe in napete, srčni ritem je neenakomeren, so tudi občasne vrtoglavice, izpadanje las in trepalnic.Kri sem dala zjutraj na tešce, in to ponovila čez 14 dni. Izvid je bil popolnoma enak. Z težo grem počasi navzdol kljub velikemu teku. Mi lahko prosim razložite kaj pomeni to, moja osebna zdravnica mi ni želela razložiti. Rekla je da naj ne paničarim, da to ni nič takega. Želela sem samo malo razlage kako in kaj naprej. Resnično vam bom hvaležna za odgovor. Hvala

Spoštovani!

Glede na zvišano vrednost TSH gre pri vas za blago (latentno) hipotirozo (premajhno delovanje ščitnice), verjetno v sklopu poporodnega tiroiditisa. Priporočam pregled pri tirologu. Verjetno bo potrebno nadomestno zdravljenje s ščitničnimi hormoni.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close