Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? Povezava rešitelj (empath) in narcis

Povezava rešitelj (empath) in narcis

Hvala, hvala za vaše odgovore!
Kot vidite sem zadnja dva dni veliko na forumu, da me slučajno spet ne popade kakšna slabost…ozdravitev je še daleč…
Kot sem že omenila sem se veliko naučila…pripravila sem si teren, kar priporočam vsem, ki nameravajo po poti odrešitve, Nekaj predmetom sem se vnaprej odpovedala. Naša kužica, družinska članica, ki je kot sestrica mojim polnoletnim otrokom, za njo mi bije srce in njej, predvidevam, se bom morala odpovedat, saj je ona tista, s katero me še lahko izsiljuje in jo ima pri sebi. Jaz ne živim več z njim.
Ker gre za “psa” bi me marsikdo postrani pogledal, tisti, ki veste več o življenju s temi prečudovitimi bitji pa boste razumeli, da je to čuteče bitjece, ki isto čuti in pogreša nas, kot mi njo.
Aja, VEDNO poskrbijo, da te z nečim držijo v šahu…

Lep večer

Hvala, hvala za vaše odgovore!
Kot vidite sem zadnja dva dni veliko na forumu, da me slučajno spet ne popade kakšna slabost…ozdravitev je še daleč…
Kot sem že omenila sem se veliko naučila…pripravila sem si teren, kar priporočam vsem, ki nameravajo po poti odrešitve, Nekaj predmetom sem se vnaprej odpovedala. Naša kužica, družinska članica, ki je kot sestrica mojim polnoletnim otrokom, za njo mi bije srce in njej, predvidevam, se bom morala odpovedat, saj je ona tista, s katero me še lahko izsiljuje in jo ima pri sebi. Jaz ne živim več z njim.
Ker gre za “psa” bi me marsikdo postrani pogledal, tisti, ki veste več o življenju s temi prečudovitimi bitji pa boste razumeli, da je to čuteče bitjece, ki isto čuti in pogreša nas, kot mi njo.
Aja, VEDNO poskrbijo, da te z nečim držijo v šahu…

Lep večer

Tisuljica,

nekje sem prebral “Survive now, cry later”.

Pri sebi sem vcasih prepoznal, da so me dolocene osebne stvari zelo drzale nazaj, da bi naredil konkretne korake. Dobro je, ce lahko prepoznas, kaj je kljucno, se osredotocis na to, kaksno stvar se bo dalo nadomestiti tudi kasneje, trden temelj je ključen, ostalo se bo gradilo potem.

lp SVO

Tisuljica sprašuješ o skrbništvu in delitvi. Mogoče ti bo moja zgodba kaj pomagala.
Povezava z pripovedjo Rjavega medveda
Tudi meni se trenutno dogaja isto BIVŠA ne pada na kompromise. Tudi pri meni ni več problem skrbništvo saj najina izven zakonska zveza pelje že v trideseta leta. Z velikim bivša sem namerno napisal saj sem šele pred kratkim ugotovil da nisem tam kjer bi hotel biti, da nisem tam kjer sem misli da sem, nisem tam kjer mi je odvetnik pravil da sem. Sem tam kjer sem. Bom razložil mogoče bo to komu koristilo.
Pred letom in pol mi je postalo jasno da tega problema nisem sposoben sam rešit in sem prosil za odvetniško pomoč da uredim situacijo v zvezi z premoženjem (hišo sem podedoval to ne gre v skupno premoženje gre samo vlaganje v hišo v času trajanja izven zakonske zveze). Bivša je v začetku sodeloval in vse je kazalo na mediacijo. Strinjala se je da zveza ne obstaja več. Obljubila je da naredi svojo verzijo vlaganja v hišo. Sam sem svojo v pisni obliki oddal odvetniku. Od tu naprej bivša ni več sodeloval ni več prijemala priporočenih pisem. Predlog odvetnika naj vložim tožbo na izselitev. Naj še dodam bivša nima več stalnega naslova v moji hiši že več let. Po tehtnem premisleku (neodzivnost, dolg postopek ko smo se za nekaj zmenili, nedosegljivost na telefon) sem zamenjal pred kratkim odvetniško pisarno. Tu je stvar stekla veliko hitreje. Vsa korespondenca je bila napisana v času moj prisotnosti v pisarni in še isti dan oddana na pošto priporočeno in po navadni pošti. Objasnjeno mi je bilo da datum ki sem ga navedel kot konec najine izven zakonske zveze (par let nazaj sem se odselil eno nadstropje niže) ne pije vode ker ni dokazljiv na sodišču. Velja samo sporazum med partnerjema ki je overjen pri notarju ali pa datum ki ga potrdi sodišče. Do tega datuma je premoženje ki sta ga ustvarila skupna last ne glede koliko je kdo vlagal če pa hoče kdo več od 50% mora to dokazat. No to je bilo zame prelomno končno sem spoznal kje sem in kam grem. Moja bivša ni več bivša (kot sem si predstavljal)ampak je izven zakonska partnerica ki lahko uživa vse privilegije toplega opremljenega stanovanja na moj račun. No tu sem sedaj upam da ne več dolgo.
O manipulacjipotikanjgroženjlažineresnicnadzorovaanj ne bom pisal. Ste pisci teh zgodb na tem forumu odlično napisal in se najdem sam v tem. Bi samo dodal sem dobil blokado meridijana debelega črevesja (čustva, odnosi). Iz debela črevesja pa veste kaj gre ven drek. Bom napisal kako je šel vem in kdo ga je kidal.
Lepe praznike želim
TNP

Tudi sama se pridružujem mnenju “Survive now, cry later”. Dobro pa je vedeti s kom imaš opravka “after party”.
Ko sem brala vaša besedila, smo/smo bili 😉 vsi v frik razmerju leta in leta, 10, 20, 30, 40 let. Jaz 10 let. Pa bi dala roko v ogenj, da nismo butasti, kot sem sama sebe obdolževala. Celo sram me je bilo. Pred drugimi (kolikor se je dalo sem prikrivala dejansko stanje, ker me je bilo sram, da si to dovolim) in pred seboj (ker sem vedela, da to ni niti približno prav a sem vztrajala in si lagala, ja zdaj vem, lagala da bo spet kot je bilo na začetku če….). Zdelo se je, da me znotraj telesa razžira kislina in sama sebe odvajam…(ko smo že pri dreku, ane TNP, he he)…tako je bolelo vsakodnevno izživljanje, še bolj pa občutek, da nikoli ni nič prav in dovolj dobro a trudiš se do nezavesti, da bi bilo prav in ta stalni strah, kje bo naslednja mina na katero bom stopil ter, le zaradi česa bom spet strelovod, in še in še, brrrrr,
Torej sploh ni dvoma, ali se bom pustila speljati na tanek led, tudi če bo kakšna kolateralna škoda. NE BOM.
Ugibam, kot da te pripeljejo dobesedno do konca. Kot pravi Janis Joplin;

…freedom’s just another word for nothing left to lose…

New Report

Close