Najdi forum

kako se naucis biti v zivljenju manj občutljiv na besede drugih, na njihova mnenja in igranje. Kako grš mimo hinavskih ljudi, mimo tistih ki igrajo? Kakšen odnos vspostaviš z njimi? Kako se tega naučiš, če sam nisi tak?

Zakaj rabiš takšen odnos?Če je tvoja prioriteta,da nisi hinavska,da ne igraš,da si naravna,se nimaš kaj na njih ozirat.
Če boš ignorirala neumne klevetarske opazke,jih bo morda še bolj bolelo,kot,da se trudiš in greš v boj s takšnimi,ki še sami ne vedo kaj bi radi in v vsakem vidijo nekaj slabega in nič dobrega.
Takšne stvari in ljudi si ne smeš k srcu vzeti,ker tega niso vredni!

Pozdravljena!

Tvoje vprašanje me je pritegnilo še posebej zato, ker imam sama enak problem z ljudmi.Veš, prvo kot prvo , težko je bit pokvarjen, če v osnovi nisi, zato se pomoje sploh ni možno tega naučit..ne moreš bit nekaj kar nisi.Sicer ti si recimo lahko rečeš sam sebi, sedaj bom pokvarjen, drugi so do mene tudi takšni, ampak težje je pa to izvest..povrh tega pa še imaš občutek kirivde.Tako da pomoje je tudi težko vzpostavit odnos s tako osebo,ki je nepoštena, če sam nisi takšen, ker prej ali slej pride do razhajanj.
Kako se izognit takšnim ljudem je dobro vprašanje.Se mi zdi, da je še težje nanj odgovorit, če je človek pošten in smatra da so tudi drugi takšni, kajti takrat še težje ugotoviš kdaj te kdo vleče za nos in kdaj ne oz. to ugotoviš šele, ko je že prepozno, ko te določena oseba prizadene na takšen ali drugačen način.In če se takšne hinavske osebe pojavljajo konstantno, človek izgubi zaupanje v ljudi in pol še težje presodiš kdo je pošten in kdo ne,kajti od začetka so itak vsi dobri in sladki.
Lahko ti povem recimo po svojih izkušnjah…večinoma mi je življenje na pot prineslo same ”hinavske” ljudi..in vedno sem se opekla..posledica je ta, da več ne vem komu naj sploh kaj verjamem, čeprav po drugi strani pa se bojim, da bom mogoče na ta način ”odgnala” osebo, ki je pa dejansko vredu.Na koncu se celo vprašam, kako je mogoče, da ravno jaz vedno naletim na takšne osebe..samo žal ostanem brez odgovora.
No pa še ena malenkost glede občutljivosti..mislim da je to, ali smo bolj ali manj občutljivi, odvisno od vsakega posameznika..od njegove osebnosti..tudi od tega kdo poda določeno mnenje,igra..ali je to bližnja oseba, prijatelj ali nekdo izven našega ožjega kroga znancev.Sigurno bomo bolj občutljivi za mnenja od naših bližnjih, še posebej, če bodo negativna, morda celo neutemeljena..Na občutljivost pa pomoje tudi vplivajo naše izkušnje..Večkrat smo bili prizadeti,,užaljeni z določenimi mnenji, tudi igranjem drugih, hitreje bomo v naslednji podobni situaciji pokazali svojo občutljivost…vsaj pri sebi opažam da je tako.

Upam, da ti bo napisano vsaj delno pomagalo do zastavljenih odgovorov, če pa še te kaj zanima v zvezi z napisanim pa se kar oglasi.

lep pozdrav

mikimiska

Draga Pia!

Bolj ko je človek v sebi čustveno stabilen in več ko ima v sebi prebujenega pravega občutka lastne vrednosti, manj je občutljiv na (neprimerne) besede drugih, na njihovo mnenje, vedenje, igranje. Delati je potrebno na sebi, na svoji samopodobi, samozavesti, notranji moči. Vse to so praktične stvari, zato vam priporočam redno sprostitev ali meditacijo, uporabo afirmacij in vizualizacije.

Lahko si pomagate s knjigo za osebno rast “Pomlad duše”, kjer je opisana uporaba afirmacij in vizualizacije, knjigi pa je priložena tudi zgoščenka za meditacijo. V Šoli čustvene inteligence pripravljamo tudi enodnevno delavnico “Kako izboljšati odnos do sebe?”, ki bo posvečena prav opisanim vsebinam (potekala bo v drugi polovici novembra).

Menim, da je vrednota v odnosih, da smo to, kar smo. Tudi če naletimo na hinavske ljudi oz. na tiste, ki igrajo. Ni se vam potrebno spuščati na njihovo raven komunikacije in obnašanja. Bodite v odnosih z njimi sproščeni, iskreni, odprti, a to ne pomeni naivni. Kadar je potrebno, postavite mejo in pokažite svojo odločnost. Jasno jim dajte vedeti, da se ne boste igrali njihovih “igric”.

Želim vam čim več notranje stabilnosti!

Boštjan Trtnik Šola čustvene inteligence http://www.cdk.si/sci

New Report

Close