Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Povecane bezgavke v dimljah

Povecane bezgavke v dimljah

Pozdravljena,

Obracam se na vas, ker se mi po glavi vrtijo razlicne misli. Hcerka je na levi strani dimelj  sama opazila bulico. Sli sva na pregled, kjer je zdravnica nasla na desni strani dve majhni drobni bezgavki, na levi pa eno malo vecje, kot sem jo razumela ni vecja kot 1×1 cm. Hcerka je imela pred tednom dni dva klopa in sicer od popka levo proti in na na levi strani pod dimljam, mesto pika jo mocno srbi in je sama precej spraskala. Je sportnica (3x 1.5 h treninga, nogomet) in ima tudi modrice po nogah (predvidevam od udarcev). Je zelo velika, obcasno jo bolijo goleni (zvecer na obeh nogah). Obcasno ima tezave pri odvajanju blata (krci, blato ok). Trenutno malo posmrka, pokiha in pokasla. Zdravnica je predlaga kontrolo cez teden dni in ce bo potrebno odvzem krvi, ultrazvok….Pretipala ji je najpomembnejse bezgavke, ki pa niso povecane. Resnicno me vse skupaj skrbi. Ali so pri otroku pogosto povecane dimljske bezgavke, ki nakazujejo na kaj hujsega? Je mozno zaradi dveh klopov v blizini? Zavedam se, da je tezko podati mnenje prejo spleta, toda glede na vase izkusnje vas prosim za vase mnenje.

Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close