Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT povabilo v genetsko posvetovalnico

povabilo v genetsko posvetovalnico

Spoštovani,
po odmrtju ploda in opravljeni abraziji (v 12 tednu), so izvidi pokazali, da je bila za to kriva trisomija, ki ni dedna. Nato sem dobila po pošti povabilo iz ginekološke klinike, da naj se z možem z napotnico oglasiva v genetski posvetovalnici.
Ker je meni ginekolog povedal, da je ta napaka neponovljiva, ter da bom lahko že čez nekaj mesecev znova zanosila, me sedaj zanima kaj pomeni to povabilo in kakšen je postopek v posvetovalnici.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Vabljeni ste bili zato, da bi vam razložili dejstva, ki so danes poznana v zvezi s spočetjem zarodka s kromosomsko napako in, da bi vam tam odgovorili na vsa morebitna vprašanja, ki bi vaju zanimala v zvezi z bodočimi nosečnostmi.
To, da je spočetje ploda s trisomijo pri istem paru neponovljivo, ne drži. Res pa je, da je tveganje za ponovitev razmeroma majhno.Tveganje, da bi se vam rodil živorojeni otrok s kromosomsko trisomijo pa je enako, kot je pogostost v populaciji na splošno (do starosti nosečnice 30 let je to približno 1 na1000).

New Report

Close