Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Potrebujem nasvet

Potrebujem nasvet

Spoštovani!

Vem, da ste zelo obremenjeni in zasedeni z našimi vprašanji. Ker sem dobila različne informacije glede prehrane našega malčka, se obračam na vas. Zanima me od kdaj lahko otrok uživa manj mastne mlečne izdelke? V nekaterih knjigah je navedena meja 2 leti, na nekem predavanju o zdravi prehrani se je omenjala starost 8-12 let. Brala sem raziskavo, ki je dokazala, da uživanje polnomastnih ml. izdelkov povzroča kardiovaskularne bolezni.
Hvala za Vaše mnenje in lep pozdrav

Spoštovani!

Moje mnenje vam v zmedi in ihti različnih priporočil najbrž ne bo pretirano všeč, pa tudi poglobljeno v zadnjem času nisem preučeval tovrstnih raziskav.

Otroško živčevje v času razvoja vsaj tam do 6. leta potrebuje maščobne kisline in holesterol za svoj razvoj.

Enolična prehrana zgolj s skuto ali zgolj s korenčkom ali zgolj z mesom je nezdrava. Ljudje smo vsejedi, zato je prav, da otrok dobi vsakega hranila po malo. Nikoli toliko, da bi šel preko svoje priporočene teže.

Če se držite raznolikosti prehrane, potem nobena običajna hrana otroku ni škodljiva.

V določenih obdobjih bo imel otrok piko na samo določeno hrano, ki bo najbrž nezdrava (hambiji, pomfirt, sladkarije…), vendar nič od tega ne bo trjajo večno in bo slej koprej spremenil okus.

Paziti je smotrno le na kalorijski vnos, tj. da se zaradi zaužite hrane ne redi in da se čim več giblje.

Seveda povišane vrednosti maščob v krvi neugodno delujejo, vendar to ni edini dejavnik, ki nas zapiše bolezni in smrti.

Uporabljajte zdravo pamet in previdno nasedajte velikim kampanjam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Iskrena hvala za Vaše mnenje, se popolnoma strinjam. Morala sem to slišati od Vas, ker vas zelo cenim.

New Report

Close