Najdi forum

pozdravljeni,

potrebovala bi nasvet. S fantom sem v vezi že skoraj 5 let. Fant je res na mestu, spoštljiv, priden, pozoren..uglavnem res vse kar si punca lahko samo želi. Imava tudi iste načrte za prihodnost in si želiva istih stvari. Problem pa je da že nekaj časa žal ne čutim več to kar bi morala. Je pa tukaj še tretja oseba. S to osebo pa imava res neverjetno povezavo že dalj časa in mislim da bi lahko rekla da je tisti pravi. Je pa tukaj problem da si s tem fantom ne želiva istih stvari v prihodnosti in se to tudi nebo spremenilo. Kaj naj naredim, hvala za nasvete.

Pozdravljena Nika,

 

hvala za vašo iskrenost in včasih se res znajdemo v takšnih odnosih, kjer se zdi, da je vse zamrlo.  Še toliko težje je, v kolikor se pojavi še tretja oseba in se zdi, da nam obljublja čisto drugačno življenje. To se v resnici dogaja precej pogosto. Prednost tega, da smo zavestna bitja pa je v tem, da lahko raziskujemo, kaj se v resnici z nami dogaja. Kaj pogrešamo in kaj verjamemo, da bi ta druga oseba prinesla v naše življenje? Je mogoče med vama s trenutnim partnerjem zamrla iskrica, ker je vse preveč rutine, ker sta pozabila biti kdaj spontana, ker sta se nehala zanimati en za drugega? Se je med vama zgodilo kaj takega, kar nista do konca rešila, mogoče kakšna zamera? Se sploh kdaj prepirata? Prepiri so zelo pomemben element uspešnega odnosa! Če se s partnerjem prepirata, pomeni da ohranjata vsak svoj ogenj, svojo avtonomijo. Če pa se v partnerstvu ne prepirata, pa se verjetno veliko prilagajata ali pa sta en nad drugim že obupala. Jaz nikakor ne podpiram prevare in tudi razhodi, zaradi tretje osebe, se velikokrat ne obnesejo. Bolj pomembno se mi zdi, da skupaj s sedanjem partnerjem raziščeta, kaj se med vama dogaja, kaj še čutita, kako lahko odnos poživita! Če pa ugotovita, da nista za skupaj, se razideta. Šele potem raziskujte odnos s tretjo osebo.

Če se odločita odnos raziskovati skupaj s terapevtom, pa me lahko kontaktirate na [email protected]

 

Srečno.

Eva Erpič

E-motion, Eva Erpič s.p. I psihoterapija in svetovanje I 041/410-843

New Report

Close