Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina potne noge

potne noge

Pozdravljeni!

Problem sicer ni ta, da se mi potijo noge, kajti mislim, da je to normalen pojav pri tej vročini.
Rada bi le nasvet:
– kako omiliti vonjave, ki nastanejo pri potenju nog ter
– kako očistiti notranjost čevlja, ki je prepojen z neprijetnimi vonjavami?
Naj povem, da sem stara 23 let, tuširam se 2 do 3 krat dnevno (v tej vročini), obuvam lahko poletno obutev (natikače, sandale).

Hvala in lep pozdrav!

Katja

Spoštovani!

Noge in obutrev si poprašite s smukcem pred uporabo. Noge si tu ina tam umijte z 10% foramlinom v alkoholu in čevlje prav tako očistite z 10% foramlinom v alkoholu namočeno vato, ki jo lahko pustite v čevlji tudi čez noč.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Mislim, da nisem pravilno opisala težav. Moja stopala so sicer suha, koža na petah in stopalih je izredno suha in razpokana. Kljub temu, da se mi noge potijo. Menim, da bi mi umivanje z 10% foramlinom v alkoholu noge dodatno izsušilo, prav tako tudi smukec.
Ali obstaja kakšno sredstvo, ki nog nebi izsušilo in ki bi samo preprečilo neprijetne vonjave?

Hvala in lep pozdrav!

Katja

Spoštovani!

Potem imate ta problem, da se del nog ne poti in je zelo suh, drugi del pa se poti? Vonjave bi lahko bile od obutve, ki jo vseeno lahko razkužite s formalinom. Suho in razpokano kožo pa si namažite z blago mešanico kortikosteroidnega mazila v hidorfilni podlagi, ki vam jo lahko predpiše vaš zdravnik. Pri vonjavah pa ostajam brez orožja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close