Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija potence

potence

Pozdravljeni,

v dar sem prejela homeopatski set za prvo pomoč. Prejela sem ga od znanke, ki ga je v dar prejela od svoje žlahtnice iz Nemčije, ki kot kemik dela v nekem laboratoriju.
Ker je gospa iz Nemčije nedosegljiva, nisem mogla zvedeti o potencah v setu.
Samo na eni dozici piše potenca C 30(Rhus tox), ostale so brez oznak s potencami. In zdaj ne vem katere potence imajo te globule. :/ Notri pa je lepo napisala še listek v nemščini in slovenščini za kaj so katere granule.
Gledala sem, da imajo nemci navadno D potenco.
Zanima me vaše mnenje…ali lahko granule uporabljam kljub temu, da ne vem potenc?
Gospe, ki mi je set dala zaupam in vem, da ne bi dala kar nekaj. Sama pač nima namena seta uporabljat, zato ga je podarila, ker sem omenjala, da si ga nabavim.
Kakšna je razlika med D in C potencami…katere so močnejše?

Prosim za vaše mnenje.
Hvala vnaprej.
lp

Silvija

Pozdravljeni,
C potence pomenijo redčenje in pretresanje v razmerju 1:100, D potence v razmerju 1:10. Nad C/D 12 neke pomembne razlike v odzivanju telesa nanje ni. To pomeni, da je npr. potenca C18 približno enako učinkovita kot D18.
Sam pa ne bi uporabljal nekih zdravil, za katere ne vem, kako so bila skladiščena, koliko so stara in predvsem, če ne bi vedel, kakšne potence so. To je precej pomembna reč. Priporočam vseeno nakup novih, pri tem ne bo dilem.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close