Najdi forum

posvetovalnice in skrbništvo

Pozdravljene!

Tako kot pri večini tu na forumu ima moj zakon velike luknje, ki so polne težav, ki jih ni možno pozabiti.

Zanima me, če mi lahko opišete kako je bilo na zakonskih posvetovalnicah in kakšen je bil rezultat.

Prav tako bi rada vedela v kakšnem primeru se skrbništvo dodeli očetu. Ta mi omogoča, da se odselim in ločim, vendar ne pusti, da odpeljem otroka.

Hvala za odgovore!

Irena

Kot prvo, moz ti nic ne ‘omogoca’ da gres itd….o tem odlocas sama!
Ze kar nekaj casa zenska ni vec lastnina moskega, ves, kadar gresta zakonca narazen, se dogovorita, kako bo potekalo zivljenje naprej, ce pa to (iz uzaljenosti in mascevanja) ne gre, poseze vmes sodisce. Nic se ne boj sodne obravnave.
Ocitno je, da nimas kaj dosti samozavesti, zato poskrbi najprej za to. NISI TI kriva, nisi ti neumna, manj vredna, bedasta, nesposobna itd itd…..to je prvo.
Drugo – malo se ozri okoli sebe, te stvari se dogajajo vsak dan, nisi edina, nisi osamljena.
Tretje, o tem kako bo naprej ne odloca moz….tudi ce sam misli tako.
Na sodiscu se razdeli skupna lastnina in ugotovi kdo je bolj primeren za skrbnistvo otrok. Pri tem so lahko minusi: alkoholizem, nezaposlenost, dusevna bolezen (zdravnisko ugotovljena!), nasilnost, kaznovanost, itd.
Kar korajzno.

New Report

Close