Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija izsusena usta,kosmati zobje in pekocine

izsusena usta,kosmati zobje in pekocine

Pozdravljeni

Dober teden nazaj sem prebolela vnetje sinusov,ki je trajalo tri tedne. Najprej je bilo virusno in dokler nisem dobila AB se stanje ni izboljsalo: bolecine desno,glavobol, boleci sprednji zobje,pritik,bolecina, scejanje prozorne tekocine.

Vmes sem jemala  mometazon in dekongestivne kapljice . Prejsnji teden sem.vzela zadnji AB,par dni.pred tem.pa sem.se zjutraj zacela zbujat z izsusenimi usti,kosmatimi zobmi in pekocinami. Stanje se do danes ni izboljsalo. S cim si.lahko pomagam?

Trenutno si 2x na dan dajem gel in lizem med.

Hvala za pomoc.

Pozdravljeni

3 tedne nazaj sem bila rahlo prehlajena. Takrat sem začutila bolečino v desnem licu, pritisk v nosu na desni strani, glavobol, rahel prozoren se je izcejal. Parkrat sem začutila omotico. Po enem tednu bolečin, sem si nato pomagala z mometazonom in dekongestivnimi kapljicami. Pritisk se je malo umiril, bolečina in sluz sta pa še kar ostala.

Po dveh tednih agonije sem dobila antibiotik . Počutje je izboljšal, vendar pritisk obraza še ni popustil (je boljše kot je bilo, ni se pa še pozdravilo). Ponoči tudi čutim bolečino desnega lica. Kapljice si še kar naprej dajem 1x na dan.

Prosila bi vas za informacijo, kaj lahko še sama naredim, da pritisk in bolečina mineta. Mogoče še to: izcedka več nimam, ko pa stopim ven iz stanovanja si ga moram konstantno brisati.

 

Že v naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni

3 tedne nazaj sem bila malo prehlajena. Po parih dneh izcedka iz nosu, sem začutila močne bolečine v desnem licu, na desni strani natečeno in boleče, glavobol, pritisk ,  prozoren izcedek … Takoj sem začela z uporabo mometazona in dekongestivnih kaljic. Pritisk  je nekajkrat bil tako močan, da sem začutila omotico.

Uporaba mometazona in dekogestivnih kapljic je nekoliko ublažila simptome, vendar se je glavobol boleč sinus in napetos še nadaljevala. Od osebnega zdravnika sem prejšnji teden prejela antibiotične tablete (2xna dan). Izcedek je čez dan prenehal (razen ko grem ven…. takrat si moram nos non strop brisati), pritisk pa je še ostal. Ponoči tudi še vedno čutim bolečino lica.

Prosila bi vas, kako si lahko še pomagam, da se znebim pritiska in bolečine.

Že v naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni

3 tedne nazaj sem bila malo prehlajena. Po parih dneh izcedka iz nosu, sem začutila močne bolečine v desnem licu, na desni strani natečeno in boleče, glavobol, pritisk ,  prozoren izcedek … Takoj sem začela z uporabo mometazona in dekongestivnih kaljic. Pritisk  je nekajkrat bil tako močan, da sem začutila omotico.

Uporaba mometazona in dekogestivnih kapljic je nekoliko ublažila simptome, vendar se je glavobol boleč sinus in napetos še nadaljevala. Od osebnega zdravnika sem prejšnji teden prejela antibiotične tablete (2xna dan). Izcedek je čez dan prenehal (razen ko grem ven…. takrat si moram nos non strop brisati), pritisk pa je še ostal. Ponoči tudi še vedno čutim bolečino lica.

Prosila bi vas, kako si lahko še pomagam, da se znebim pritiska in bolečine.

Že v naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni

3 tedne nazaj sem bila malo prehlajena. Po parih dneh izcedka iz nosu, sem začutila močne bolečine v desnem licu, na desni strani natečeno in boleče, glavobol, pritisk ,  prozoren izcedek … Takoj sem začela z uporabo mometazona in dekongestivnih kaljic. Pritisk  je nekajkrat bil tako močan, da sem začutila omotico.

Uporaba mometazona in dekogestivnih kapljic je nekoliko ublažila simptome, vendar se je glavobol boleč sinus in napetos še nadaljevala. Od osebnega zdravnika sem prejšnji teden prejela antibiotične tablete (2xna dan). Izcedek je čez dan prenehal (razen ko grem ven…. takrat si moram nos non strop brisati), pritisk pa je še ostal. Ponoči tudi še vedno čutim bolečino lica.

Prosila bi vas, kako si lahko še pomagam, da se znebim pritiska in bolečine.

Že v naprej hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

 

po takšnem virusnem vnetju sluznice nosu in sinusov lahko traja oteklina sluznice tudi 2-3 ali več mesecev – to je postvirusno vnetje.

Svetujem nadaljevanje z nosnim glukokortikoidom (ki ga že imate), veliko tekočine, dodatek multivitaminov, vlaženje zraka, pastile.

Če se bolečine v licu ali čelu še kar nadaljujejo ali so celo hujše, morda poleg tega še boli vrat, iamte vročino, motnje vida, dvojni vid, zaspanost, nevrološke izpade, pa svetujem pregled v urgentni ambulanti na ORL kliniki.

Upam, da bo kmalu vse minilo. Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni

še vedno me skrbi, šla sem po nujno napotnico za ORL pregled v urgentni ambulanti na ORL kliniki, saj pridem še isti dan na vrsto.

Hvala in lep pozdrav

Mogoče še ta podatek: čaka se manj kot uro in pol, pa si isti dan na vrsti.

New Report

Close