Najdi forum

Postal oče brez moje vednosti


A, ženska ima ‘omejen rok trajanja’ in to opravičuje takšda dejanja ??? V imenu biološke ure bomo babnicam odpustili vse?

Ko gre za odločitev o splavu se tudi upošteva samo žensko. Primer! Tip iz Italije je hotel da punca donosi in bo potem on skrbel za otroka. Pa je sodišče reklo njeno telo – ima pravico da se odloči za splav.

Ko gre za biološko uro in splav je otrok izključno v domeni ženske. Ko je treba pa alimente plaćevat je pa moški v igri. Dokler ne pridemo do stikov z otrokom. Potem pa babnice splet lahko po svoje omejujejo bivšemu. On je pa dober samo da osemeni in plačuje ali kaj ??

V drugačnih okoliščinah bi se popolnoma strinjam s teboj. Ampak tu se ni šlo za podtikanje otroka nekoga drugega. Bilo je 7 let nazaj in koliko razumem 7 let dobre žene in mame nazaj, če bi to bilo danes sveža novica bi že drugače pisali. In še največja: ona mu je to povedala in mu ne bi rabila. Res prosim ne kaznovat iskrenosti ljudi (vem vem kako lahko njej rečem iskrena haha) in ne soditi ljudi po enem dejanju pa naj bo še tako narobe dejanje.
[/quote]

Kako pa veš, da ni šlo?
Ni poanta v tem, da ni šlo za podtikanje tujega otroka, poanta je v tem, da je bilo “prikrivanje” (zelo milo rečeno) nečesa, kar ni ravno predrago kupljena stvar, predmet na skrivaj, ali pa nekaj, hitro minljivega, kar smo zatajili, kljubtemu da vemo, da partnerju ne bi bilo ravno prav (pokajen cigaret na skrivaj npr.).
Poanta je, da je bil podtaknjen otrok, in da se je to skrivalo LETA!
Torej dve stvari:
– nekaj vsiliti nekomu, brez da oseba za to ve, zaradi bojazni, ker obstaja možnost, da se s
tem ne bo strinjala. Uveljavljanje svojega prav za vsako ceno! Egoistično in manipulativno!
– ko je bilo dejanje storjeno, strah povedati resnico leta, toliko časa, da se je lahko prepričala, da je pa zdaj (ZANJO!) pravi čas, dovolj varno, da ji ne bo ušel, da se lahko razbremeni (spet ona) dolgoletne “skrivnosti”. Še drugič: egoistično in preračunljivo.

In ob vsem tem imamo na eni strani osebo, žensko, ki je manipulativna in neiskrena od samega začetka.
Kaj jo opravičuje, da mož ne pomisli tudi na to, da bi bil lahko otrok, podtaknjen?
Da se ne spreneveda tudi na vseh ostalih področjih?
Skratka, da samo ne igra vlogo “dobre” žene, mame, kot ji to pač status družbe veleva?

Človek, ki že vse življenje, od samega začetka, nima poguma biti iskren do partnerja, s katerim deliš tako dobro in slabo, ni ravno zaupanja vreden človek.

Torej kot je že nekdo rekel tukaj je zelo pomembno motiv zakaj mu je priznala po vseh teh letih. Slaba vest ali se je nekaj spremenilo, za kaj je lahko mislila da bo mož izvedel…ampak ni šans to je vedela samo ona. Jaz rad verjamem v dobro ljudi in verjamem da je bila samo vest. Imaš pa morda prav da mu ni takoj povedala zaradi strahu da jo pusti samo z otrokom. Bolj paranoični bi rekli da mu ni povedala ker še sama ni vedela od koga je otrok.

Jaz sem sedaj v resni zvezi že nekaj let. In se spomnim, da ko sva začela sem imel eno stvar za priznat in še danes sem ponosen nase, da sem ji v začetku že povedal za moj greh katerega obžalujem še danes. Ampak priznam, da malo sem povedal zaradi slabe vesti, malo pa zaradi strahu da čez nekaj let kasneje pride za mano in kako bo ona to sprejela. Sem pa bil takrat star okoli 30, ta punca o kateri se pogovarjamo pa je 20. Jaz pri 20 bi tudi verjetno drugače izpeljal zadevo.

Evo, oglasila se ti je tudi žena :
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=168&t=11088705&p=11943698&sid=46ca5e8a7f0ca695507748c41e12aaa4

Daj ne delaj drame…
Tudi jaz bi lahko rekla, da je najin prvi otrok bil nenačrtovan. Ampak…jaz brez zaščite, on brez…ja..tako se pač zanosi.
In pol šok z njegove strani, pa da je prehitro, pa da bi šla na splav…mhm..
No in sva donosila in vse oh in splih idealno…po 3.letih pa začne pravit, da bi imel še kakega, pa da naj grem na pregled, zakaj ne zanosim, ker sva brez zaščite odkar se poznava…in veš kaj se je zgodilo? Ugotovili so, da je neplodn oz.da naravno več ne moreva zanosit.
Še hvala bogu, da ga nisem takrat poslušala…bi sedaj bila brez otrok…oba.
Stvari se lahko obrnejo v zelo kratkem času…ne delaj drame, kjer je ni. Če imaš svoja otroka rad, bodi srečen da sta zdrava, da ju sploh imas.

New Report

Close