Najdi forum

Pozdravljeni!

Zanima me, ali pri daljšem postu lahko piješ zmiksano sadje ali zelenjavo, ker nimam sokovnika.

pa vsem lep dan

Jaz sem tudi danes na luninem postu, pa pijem samo vodo, čaj, kavo – vse brez sladkorja in brez dodatkov.
Mislim da miksano sadje ni post.

lp

Post je lahko različen. Lahko se odpovemo samo sladkemu, lahko se odpovemo sladkemu in mesu , lahko imamo strogi post- da pijemo samo sokove in vodo, oziroma samo vodo. Toliko o tem kaj je post. Tisti, ki se ukvarjajo prav s postenjem bi najbrže lahko povedali enako(mene je tega naučila babica, ki se je držala pač cerkvenih izročil o postu).

Pa lep pozdravček in povem vam, post je zakon,le najprvo uredite svoje kile, da ne pridejo nazaj(jojo efekt).

Ciao, Andreja

sem kar jem

Ce imas v mislih post s sadnimi sokovi potem ni dovoljeno zmiksano sadje. Nekatere vrste sokov (odvisno od sadje);) se preceja kljub sokovniku. Fora posta je, da cim manj obremenjujes prebavila ampak, da dobis potrebne vitamine, itd…

..in ce ta ‘tvoj’ post je post s svezimi sadnimi in zelenjavnimi sokovi potem to zadevo dobro prestudiraj, ker te stvari nico hec. Lahko si naredis vec skode kot koristi.

na postu z zelenjavnimi sokovi sem bila 32 dni zato vem o cem govorim 🙂

Lepo se mej 😉

Kaj naj pa preštudiram, očitno moraš samo piti, piti, piti, vodo, svež sok, zdaj vem, da ne zmiksan, pa vsak dan se klistirat, po postu pa postopoma prehajat na hrano. Je še kaj pomembnega?

Čestitke za 32 dni! Jaz sem mislila kake 7 dni.

Hvala za informacije

Definitivno preberi kakšno knjigo na temo post, ker to ni šala. Lahko se pojavijo blagi stranski učinki, ki so normalni in v knjigi najdeš veliko nasvetov kako jih premagovat. Jaz sem bila en teden na sami vodi in čajih in mi je uspelo. Nekaj postov nižje sem napisala svojo izkušnjo. Ker poanta ni samo v piti, pri postu se namreč ne priporoča preveč tekočine, ker se lahko preveč obremeni ledvice. Mogoče bo kdo rekel, da je skregano z logiko, ampak tako je. Še enkrat, če želiš izkusiti blagodejne učinke posta, si preberi kakšno strokovno literaturo.

LP

-------------------------------------------------------------------------------------- In every life we have some truble, if you worry, you make it double, don't worry, be happy...

Najboljse bo, da gres kar v knjiznico pa tam pogledas za kaksno knjigo ali skripto o postenju.

ne vem, ce si zasledila ampak sokove moras vedno mesati z vodo (najbolje destilirano – lahko jo npr. sama doma prekuhas 🙂 ) 1/3 naravnega soka in 2/3 vode.

Pa npr. suho krtacenje …

Veliko je malenkosti, ki ti naredijo post lazji in kvalitetnejsi. Ker sem se sama postila zaradi bolezni sem imela tudi cisto doloceno zelenjavo in sadje. zato je tudi dobro, da se pozanimas katero sadje in zelenjava bodo dali najboljse sokove zate -za tvoje potrebe. Npr. velika vecina ljudi ne ve, da je krompirjev sok ‘najboljsi cistilec’ 🙂 ..ampak spet so tu pogoji kaksen naj bi bil krompir… res je veliko malenkosti.

Za 7 dnevni post se mi zdi, da je kar pomembno kako kvaliteten bo. Za kaksnega 3 ali 4 dnevnega pa ni problem, ce pac kar tako stiskas kaksno sajde in pijes tisti sok 🙂

Na klistiranje vidim, da ne bos pozabila 🙂

sicer pa cim vec sprehodov v naravi – se posebej na soncku 🙂
In zapomni si- vse je v glavi 😉

Lp,

P.S. Ce govoris francosko ti lahko posodim svoje knjige.

Ledvice lahko v 15 minutah najvec ‘obdelajo’ 3dcl vode. Zdaj pa si lahko zracunate kako in koliko jih lahko obremenite.

Zavedati pa se moras, da je velika razlika med postenjem z naravnimi sokovi in postenjem z vodo in caji.

se nekaj sem pozabila.

veliko lazje ti bo, ce bos ze pred zacetkom posta imela par sadnih dnevov, brez banan 🙂 po postu pa itak ves,da je potrebno res malo jesti.

Ravno včeraj sem v angleški strokovni literaturi prebrala, da ob čiščenju telesa popijmo 8 kozarcev 2,5 dcl tekočine – najboljše vode. V literaturi o postu sem brala, da naj popijem 1,5 do 2 l vode. Ne vem, jaz samo povem kaj berem in kako sem sama delala in sem se odlično počutila. Post ob bolezni, je nekaj čisto drugega, kot post zdravih ljudi.

lp

-------------------------------------------------------------------------------------- In every life we have some truble, if you worry, you make it double, don't worry, be happy...

Zakaj pa je post bolanih ljudi drugacen kot za tiste, ki so ‘zdravi’?

V tem primeru je potreben strokovni nadzor. Moja mama je pred mesecem dni umrla za rakom na dojki po 6 letnem zdravljenju in ji je eden izmed alternativcev svetoval post ob sokovih – breussovih. Kupili smo tudi sokovnik. Na OI so ji to odsvetovali, ker bi si lahko naredila več škode kot koristi. Lahko bi preveč shirala in zato kemoterapija ne bi več bila aplicirana. Morda, če bi to naredila takoj, ko je zbolela, vendar je imela samo 46 kg, na 165 cm. Nutricisti na oi so mi povedali, da se kar križajo, ko dobijo kakšnega, ki je to poskusil brez nadzora. Od fanta oče se je postil 40 dni ob sami vodi in kljub vsemu hodil v službo in je izgubil vso maščobno zalogo, razen zlate rezerve. Postil se je zaradi čiščenja, ni bil bolan, ima pa polno mastitisev po telesu, ki so mu potem zginili. Maščoba je pravi raj za bolezni. Kaj hočem reči je, da ne bom več komentirala te teme, ker je preveč boleče.

Lep dan še naprej!

PS: Me veseli, da si se s postom uspela pozdraviti.

-------------------------------------------------------------------------------------- In every life we have some truble, if you worry, you make it double, don't worry, be happy...

Zal mi je zaradi tvoje izgube.

Umrla ni zaradi sokov,ampak kemoterapije.Vi pa to predpisujete sokovom,zalosto kako vam lažejo.Moje sozalje

New Report

Close