Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Posledice dolgotrajnega stresa

Posledice dolgotrajnega stresa

Pozdravljeni!

Stara sem 28let. Moje težave so se začele z rojstvom otroka.Stara sem bila 23let. Imela sem poporodno depresijo brez zdravljena. Od rojstva naprej sem bila 5 let neprestano in vsakodnevno v stresu (nerazumevanje z partnerjem, delala sem fax; psihično nasilje, partner v zaporu, skratka šok na šok). Pred 2 leti sem se odločila,da grem z otrokom na svoje ozirom domov k staršem. Ko sem se odselila sem imela 3 tedne težave z depresijo se pravi podobne težave kot po porodu potem se je to umirilo se je pa na nekaj mesecev pojavilo razbijanje srca in občutek dušenja za vratom. Po odhodu od partnerja se mi je življenje počasi umirilo in sem zaživela.Lani novembra sem imela vnetje ušesa. Zdravljeno z Amoksiklavom čeprav brez krvnih izvidov. Nato sem imela par mesec bolečine v ušesu,zvonenje,vrtoglavico,nekje marca so se pojavile bolečibne v sklepih. Zelo močne ,ki so postopno izvenele. Se mi je začelo pa dogajati,da sem imela panične napade,strah pred množico,strah pred službo,strah pred tem da bom izgubila zavest. Nekako sem sama sebe postavila na noge in so panični napadi v tako hudi obliki izginili imam pa sedaj drugo težavo. Od vnetja ušesa naprej sem obsedena z mislijo da imam multiplo sklerozo. Namreč delam v takšnem poklicu,kjer srečujem tudi ljudi z nevrološkimi boleznimi in sem postala obsedena. Kakšne dva meseca občasno čustim zakrčenost v mišicah in “pulz) v mišicah…kot bi imela musklfibr…po vsem telesu. Pojavi se zvečer ko se umirim…in sevada prej ko se umirim pomislim da me bo “špikalo”. tudi bolečine v mišicah se pojavijo ko pomislim na to bolezen. Mravljinčenje si prav prikličem kateri del bo mravljinčil. Rada bi se otresla te misli ker sumim da je vse samo psiha in posledica neprestanega težkega stresa. V tistem obdobju sem bila neprestano v stresu,tudi za življenje sem se bala. Ne mi prosim rečt,da grem na MRI glave saj se preveč bojim izvidov…tako kot sem panične napade premagala čeprav me še vedno občasno duši za vratom bi rada tudi to misel opustila saj mi otežuje življene. Naj povem,da se je mami pri 37letih zdravila zaradi psihiatričnih zadev.

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close