Najdi forum

Poškodba ramena

Spoštovani,

med plezanjem balvana sem si poškodovala ramo, čutila sem, da mi je nekaj preskočilo, to je bilo pred mesecem in pol. Nekatere gibe težko naredim, npr. zapnem modrc. Opravila sem mr, kjer so zapisali:

Videti je napredovale regenerativne spremembe AC sindezmoze levo z znižanim subakromialnim prostorom z izlivom v subakromialno burzo. Tetiva mišice supraspinatus levo je tik ob narastišču stanjšana, v področju narastišča je videti v velikem tuberklu glavice leve nadlakti večjo septirano degenerativno subkortikalno cisto premera 2cm. Atrofija mišice supraspinatus levo ni videti. Tetiva mišice infraspinatus ter subskapularis sta ohranjeni. Tetiva dolge glave bicepsa leži na anatomskem mestu. Rupture labruma glenoida leve skapule ni videti.

Mnenje: znižan subakromialni prostorom levo z aubaktomualnim burzitisom s parcialno rupturo tetive mišice supraspinatus. Videti je septirano čistilno formacijo velikega tuberkla glavice leve nadlakti.

Spoštovani, vljudno prosim za vaše mnenje glede rehabilitacije (fizioterapija, operacija?) in koliko lahko obremenjujem ramo s plezanjem ali usmerjenim fitnesom?

Najlepša hvala za pomoč, Mischka

 

 

Spoštovani,

priporočam, da, pred odločitvijo o zdravljenju, opravite še MR artrografijo rame (slikanje z magnetno resonanco, s predhodno vbrizganim kontrastom v sklep), ki boljše prikaže strukure rame, kot le slikanje z MR, tako delno raztrganino kite mišice supraspinatus (zgornje mišice rotatorne manšete), kot tudi morebitno SLAP poškodbo (raztrganino zgornjega dela vezivno-hrustančne ustnice), katera je, glede na način poškodbe, vsekakor ena izmed možnosti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close