Najdi forum

1.12.03 sem imel poškodbo ramena pri prometni nesreči. Pred trkom sem se, zaradi močnega prenosa težnosti v levo stran, podzavestno uprl z levo roko in pri tem odprl varnostni pas, kateri ni skočil nazaj v prvoten položaj ampak se mi je zapel za desno rame. Takoj zatem je sledil trk in pas mi je močno zategnil desno rame. Od takrat naprej čutim močne bolečine in sprednjem delu ramena. Os. zdravnik mi je predpisal 10 fizioterapij za vrat in hrbtenico in 10 fizioterapij za rame. Prvih deset sem že opravil, za rame pa že štiri. Fizioterapija je v obliki razgibavanj in elektrike. Rama me še naprej močno boli, lahko rečem da bolj kot prej pred začetkom fizioterapije za rame. Dva dni nazaj se mi je pojavilo srbenje v globini ramena. O bolečini in srbenju sem povedal fizioterapevtki, katera je odgovorila, da je to povsem normalno in da bi bilo čudno, če me nebi bolelo. Jaz sumim, da imam poškodbo kakšne vezi in ne zgolj udarec. Imam velike težave pri rotaciji, predvsem, ko roko poiskušam pokrčiti za hrbet, oz. je sploh ne morem. Iste težave so, ko hočem rame potisniti naprej, ob tem pa imam roko ob telesu. Drugače je pa rama gibljiva ampak klub temu čutim manjše bolečine. 3.3.04 imam pregled pri ortopedu. Do tega datuma je še kar nekaj časa in še šest fizioterapij, zato vas sprašujem za nasvet.
s spoštovanjem Sebastjan

Dragi Sebastijan,

Vaše težave so tipične za tovrstne poškodbe ramena.
Mislim, da je postopek zdravljenja ustrezen, možne so določene reakcije po fizioterapiji.
Na pregledu bo ortoped gotovo predpisal postopek nadaljnega zdravljenja, če pa boste želeli še eno mnenje, pa lahko obiščete eno od naših ordinacij.

Lep pozdrav,

New Report

Close