Najdi forum

Pozdravljeni.

Za vikend sem ob pohodu oz. spuščanju v dolino po ne ravno visokem hribu čisto na koncu pohoda nerodno padla. Ker je bilo malce strmo proti koncu in sva s partnerjem počasi tekla navzdol (ampak res počasi in previdno), se mi je ob padcu leva noga “podvila” pod stegno, ob čemer sem imela prvo v mislih, da bo nasrkal gleženj, takoj zatem pa me je za trenutek “zmanjkalo” v kolenu, in kakšno minuto sem morala v taki pozi obsedeti, ker me je malce zabolelo. Partner mi je pomagal nazaj na noge in pot do dol (nekaj deset metrov) sem prehodila normalno, vendar se je proti večeru in naslednjega jutra (danes) začela kazati čudna bolečina. Ne čutim je, ko mirujem, niti ob hoji, skratka hoja je normalna, iz strahu pa ne upam sigurno stopiti na nogo, ker ko se naslonim na levo nogo ob stoji, in se vzravnam v kolenu, kot je to običajno, ko prenesemo težo na eno nogo stoje, mi to levo koleno malce klecne oz. ni tako stabilno, ob tem pa se pojavi neka manjša bolečina, ne znam točno opisati katerem delu kolena, a čuti se bolj notri, morda proti zadnjemu delu. Ne znam opisati, ne gre pomoje za skakanje kolena ven kot se enim dogaja, gre bolj za nestabilno in krhko koleno. Sedaj mirujem, nameravam tudi namazati z Voltarenom, vendar me zanima, ali ima smisel hodit do zdravnika. V minulih dveh tednih sem namreč bila pri zdravniku že nekajkrat zaradi druge zadeve, ker smo mislili, da bom rabila poseg, sedaj pa mi je že prav nerodno iti spet do zdravnika.
Imam očitno nekaj smole v zadnjem času kar se tiče zdravstvenega stanja, a sem se odločila najprej povprašati tukaj, če bi morda vedeli iz opisa, za kaj bi lahko šlo. Urgentno mislim, da me ne bi sploh sprejeli, a čisto nedolžno se mi pa spet ne zdi, ker če bi sedaj mogla iti kaj konkretnega delat, bi bila kar počasna in previdna z levo nogo, saj koleno ni čisto sigurno. Bojim se, da ne bom par dni ali tednov čakala in se bo potem kaj poslabšalo, saj še nikoli nisem imela nobenega zloma, zvina ali natega (razen lažjo poškodbo vratu pred leti pri prometni nesreči), zato ne vem, kako urgirati …

Hvala za pomoč že vnaprej,
lep pozdrav!

Pozdravljeni,

iz samega opisa bi lahko sklepal, da je prišlo do poškodbe vezivnega tkiva ob kolenu (križne vezi), morda tudi poškodbo meniskusa. Brez diagnostike bo stanje težko ugotoviti. Za začetek pa bi vam predlagal, da obiščete izjemnega strokovnjaka za kolenski sklep in sicer dr. Husseina, ki deluje v kliniki Artros v LJubljani, mislim pa, da tudi v Novem mestu. Povprašajte zanj. Klinični pregled pri njem bo verjetno podal konkreten odgovor.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close