Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Prosim odgovorite mi – zloraba kreka in sprememba osebnosti

Prosim odgovorite mi – zloraba kreka in sprememba osebnosti

Lep pozdrav,

 

Imam sorodnika, ki je bil ob enem tudi moj najboljši prijatelj. Intenzivno sva se začela družiti tam okoli 18 leta, ko se je s teto preselil v Ljubljano. Že kot otroka sva se super razumela, samo manj videla. Bil je res super, prijazen, zabaven, globinski, spoštljiv…veliko sva žurala in vmes so bile tudi droge. Jaz sem eno mejo imela, on žal ne. Tam pri 25 letih je zapadel v krek, torej kajenje kokaina. Nekaj let je delal to vsak dan. Žal nisem opazila, ker sem vmes dobila službo v drugem kraju. Ko sva se videla se mi je mogoče zdel malo drugačen, ampak žal nisem bila tako pametna. Sedaj sva dve leti cimra, saj sva od babice podedovala stanovanje in jaz imam spet službo v Lj. Kaj naj rečem, čisto se je karakterno spremenil. Postal je nekako primitiven, plehek, nesramen, živčen… Proti kajenju kreka se kakšne dve leti intenzivno bori. Odprl je tudi svoje podjetje, ki sicer ne gre preveč dobro. Povedal mi je, da včasih ne kadi tudi po dva meseca, potem ga zanese. Vem da govori resnico, saj ko ga zanese ga ni domov. Sedaj resno razmišlja o zdravljenju. Kar pa mene zanima je, ali ti lahko nekaj letna zloraba kreka, spremeni karakter dokončno? Ali lahko te novo pridobljene karakterne lastnosti ostanejo, tudi če se človek ozdravi? Res sva bila najboljša prijatelja, sedaj pa je tako drugačen, da bi ga najraje poslal v tri pm. Seveda ga imam rada in živim od spominov, kako sva se imela dobro. Rada bi mu stala ob strani. Po drugi strani, pa je ta njegov nov karakter tako drugačen od mojega, da takih ljudi ne rabim v življenju. Zato me res zanima ali lahko postane stari on, če se ozdravi oziroma uredi življenje? Ali ti kemija možgane tako spremeni, da je sedaj za vedno to novi on? Hvala in pozdrav, M.

New Report

Close