Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Porodniski oddelek v Slovenj Gradcu

Porodniski oddelek v Slovenj Gradcu

Tole je neke vrste pritozna, ker za pravo pritozno nimam zivcev in casa.

Ko sem bila v porodni sobi, je zenska poleg mene rojevala, pripeljali so v sobo, ne da bi njo vprasali ali ji sploh karkoli omenili, kaksnih dvajset praktikantov ali karkoli so pac bili tisti mladi fantje in dekleta bili in so potem zijali v njo (dobesedno), ko je rodila.

Pocutila sem se prav bedno. Zenska rojeva, tak kao velicastni dogodek in jo dajo na razstavo kot kravo ali se kaj hujsega.

Ko sem potem jaz imala popadke, sem se premetavala po postelji in je babica pripomnila, kaj pa si mislim, saj lahko kdo pride notri v porodno sobo. Ocitno sem pokazala kaksen NESPODOBEN (!!) del telesa. Me pa res zanima, koga bi lahko pohujsala v porodni sobi. Potem, ko sem prosila za kaksno sredstvo proti bolecinam, so mi rekli, da pri njih tega ne prakticirajo. Ko sem vseeno se enkrat prosila, pa so mi zagrozili, da me bodo pustili samo in sli ven iz porodne sobe.

Poleg tega sem dobivala oksitocin za ojacanje popadkov. V literaturi pise, da ce ga dobivas, moras biti konstantno pod nadzorom CTG. Kaksna farsa, CTG niti od dalec nisem videla.

Da zakljucim: z otrokom je bilo hvala bogu vse v redu, ampak zasluge gredo materi naravi, ne osebju porodnega oddelka bolnisnice v Slovenj Gradcu. Nikoli, NIKOLI ne bom vec rodila, ker ne zelim biti vec postavljena v polozaj brezmocnega osebka, predmeta, trpece zivali. Menda nismo vec v srednjem veku, da moras trpeti neznosne bolecine, ce hoces otroka – ocitno pa je v Slovenj Gradcu se vedno tako.

Kdaj pa si rodila? Ali je bilo to pred kratkim. Sama sem namreč po prvem porodu mislila in govorila enako, pa sem se kasneje premislila in imam sedaj 2 otroka. Minita mora kar nekaj časa, da mamica malo pozabi tiste neprijetne stvari in se osredotoči na lepe spomine, kot je prvi pogled in stik z dojenčkom in takšne cortkane stvari. Verjamem, da je bila zate to neprijetna izkušnja, vendar mislim, da si boš kasneje premislila, saj si skoraj vsaka premisli in ima še kakšnega dojenčka. Čas pa celi vse rane, tudi tvojo, boš videla.
LP
Mimika

Hvala za spodbudne besede. Od poroda je ze skoraj dve leti, tako da se
bojim, da drugega otroka ne bo, ceprav bi si ga zelela.

Najprej sem si govorila, pa saj zdaj je ze za mano, glavno, da je otrok zdrav.
Pa vendar ne morem pozabiti tistega ponizujocega odnosa, babicine pripombe in to, da so me enostavno pustili trpeti. Saj, poznam kar nekaj mamic, ki zagovarjajo naraven porod, ampak izkusnja mojega poroda je bila taka, da bi vzela karkoli, samo da bi me manj bolelo.

Aja, pa se eno stvar sem pozabila prej omeniti. Po porodu sem dobila infekcijo epiziotomije (ja, sem prosila, da mi je ne naredijo, pa me niso upostevali) in ko sem na viziti povedala, da me vedno bolj boli, je zdravnica stopila k drugi mamici k sobi in ji rekla:”A vi pa niste tako obcutljivi?” Potem sem si rekla, da pac boli in navsezadnje so druge mamice tudi imele bolece epiziotomije. Doma pa visoka vrocina, nujni obisk moje ginekologinje, mocni antibiotiki…

Poleg tega so vse mamice, s katerimi sem takrat govorila na oddelku, imele epiziotomijo. Ocitno jih delajo rutinsko. Jaz trapa pa sem delala Keglove vaje, masirala presredek, kot pac pise v literaturi in upala, da ne bo potrebna. Je bilo cisto zaman, ker je tam epiziotomija pac ze vnaprej dolocena. Kot tudi vse drugo. Clovek je tam samo pasivni subjekt in ga tako tudi obravnavajo.

Obcasno se vedno mislim, da bi se morala pritoziti, ker me stvar zre. Po drugi strani pa si mislim, kaj pa sploh lahko pricakujem, ce se pritozim.

Kaj takega?! Groza! V Slovenj Gradec me ob takem načinu dela ne spravite več. “…sredstvo proti bolecinam, so mi rekli, da pri njih tega NE PRAKTICIRAJO. Ko sem vseeno se enkrat prosila, pa so mi ZAGROZILI, da me bodo PUSTILI SAMO in sli ven iz porodne sobe.’’ Ne morem si predstavljati, kako lahko v neki bolnišnici sredstev proti bolečinam kar apriori ne prakticirajo, pa ali umiraš od bolečin ali ne. Da morajo v današnjih časih, ob vsem razvoju medicine, ženske prenašati take nečloveške bolečine, zaradi samovolje in nadutosti peščice ljudi, je pa že višek. Še pri zobozdravniku si po pravilniku ZZZS upravičen do nebolečega posega (tj. injekcije po potrebi), pri porodu pa kar umiraj na porodni mizi?? Tudi odnos babice je skrajno neetičen. Kako si upa tako nesramno se pogovarjati z nekom? Verjetno misli, da zato ker ste nemočni, da pa lahko iz vas dela budalo. Oprostite, ampak vse njene pripombe meni zvenijo točno tako – kot da ste vi tam neka nespodobna budala in kot da bi bila ona tam prostovoljno in zastonj ali kaj takega. Pa da vas bodo pustili kar samo? Malomarnost na višku! Pa zdravničino ignorantno obnašanje na viziti in spet poniževanje… Saj jaz popolnoma razumem, da je to za njih pač rutina, vendar nič ne opravičuje take brezsrčnosti. SAJ SMO VEDNAR LJUDJE!! Takih na omenjene šole sploh ne bi smeli jemati, ker preprosto niso ustrezni za delo z ljudmi. Me prav zanima, če tudi ob njihovem porodu ni bilo nobenih sredstev proti bolečinam in če jih je babica zraven še nadirala. Sama mislim, da se mora človek vedno vprašati, kako bi si pa sam želel, da bi drugi ravnali z njim v določeni situaciji. Tega pa omenjene vrle zdravnice in babice očitno niso sposobne. Tistega s ‘’publiko’’ pa tako sploh ni za omenjati. So pač prišli na brezplačen ogled predstave mazohizma. In le kje so jih v SG našli 20?!!! A je bilo celo mesto tam ali kaj? “Poleg tega sem dobivala oksitocin za ojacanje popadkov. V literaturi pise, da ce ga dobivas, moras biti konstantno pod nadzorom CTG. Kaksna farsa, CTG niti od dalec nisem videla.” Lepo ni kaj. Pa kolikor vem, se ob oksitocinu večinoma vedno dajo tudi sredstva za lajšanje bolečin. “Po porodu sem dobila infekcijo epiziotomije (ja, sem prosila, da mi je ne naredijo, pa me niso upostevali)… Je bilo cisto zaman, ker je tam epiziotomija pac ze vnaprej dolocena.” Brez vaše privolitve vam takega posega ne smejo narediti. Pa kar vsem, kot po tekočem traku? Pa še kaj! Tu pa res jasno delajo proti pravilom. Ja pa zakaj pa ne naredijo vsem kar carskega reza?? Očitno je, da gre tukaj za mnogo preveč SAMOVOLJE in da je odnos do porodnic nikakršen. Spoštovana gospa, dolgujeti si, da niste tiho. Take stvari morajo priti na dan. Dogajanje v tej porodnišnici mora nekdo malo pregledati. Sedaj, ko je minister za zdravstvo Keber, ki ne gleda v drugo stran, ko je kaj narobe, je situacija za prevetritev zelo ugodna. Verjamem, da vam ni do dodatnega živciranja, toda če ste že napisali tale sestavek za forum, lahko to hitro sestavite v pritožbo in jo pošljete kar po internetu na strani http://www.drmed.org/pritozni_sistem/. Veliko sreče in javite nam, če se bo kaj premaknilo. Tekšnega obnašanja zdravstvenega osebja ne smemo dovoliti! Oni so vendar plačani za to, da nam POMAGAJO!, ne pa da guncajo afne.

Pozdravljeni Maja!!

Vsekakor niste prva, ki se je pritoževala čez porodniški oddelek bolnišnice Slovenj Gradec. Sama sicer še nisem nikoli rodila, vem pa, da je moja teta prav tako kot vi trpela v porodni sobi bolnišnice SG. Tudi jaz prihajam iz Koroške in želim si, da bi se te zadeve na porodnem oddelku uredile, saj tudi sama nameravam imeti kaj otrok in če bo v Sg še zmeraj toliko pritožb na osebje (babice, zdravnice…) bom morala iti roditi pač drugam. Zelo vas podpiram in si želim, da bi vi vse skupaj prijavili, lahko tudi na elektronski naslov, ki vam ga je napisala Tjaša. Res je potrebno temu mučenju v sg.jevski porodnišnici narediti konec. nekdo bo moral posredovati, da se bo vse skupaj spremenilo in da bodo ženske na koroškem rojevale v miru in v nebolečinah, ter da bo na koroškem skakljalo okrog še veliko malih nadobudnežev, morda tudi še kak vaš.
popolnoma vas razumem in podpiram, treba je nekaj storiti. Vaša pritožba je že prvi, zelo dober korak k temu, da bi se v porodnišnici končno nekaj spremenilo na bolje.

Želim vam veliko uspehov ob pisanju pritožbe, če se boste za to odločili. Sicer pa držim pesti, da se bo v vas še prebudila želja po jokajočem se nebogljenčku in da boste kaj kmalu sper dobili boljše občutke za bolnišnice in si pridobili novo zaupanje v sestre.

Veliko sreče

Rose

New Report

Close