Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Poraščenost

Poraščenost

Pozdravljeni, prosim za nasvet. Hči najstnica ima kar nekaj močno izrazitih dlak pod brado. Kaj lahko storimo v tem primeru? Ali ji pripada morda na napotnico trajno odstranjevanje dlak? Hvala, lp

 

 

Najprej je potrebno ugotoviti vzrok, šele potem so trajne ali netrajne napotnice.

Napišite, koliko je deklica stara, v kakšnem stadiju pubertete je (razvoj dojk, poraščenosti  spolovila, menstruacija, rast).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, hči je stara 15let, meri okrog 172cm. Normalno razvita (večje prsi) in poraščena po pazduhami, spolovilu. Menstruacija v oktobru 2019 prvič in jo ima zelo redko.

Obrnite se na dekličinega pediatra, lahko tudi ginekologa.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pri ginekologu je bila v lanskem letu ravno zaradi nerednih menstruacij, pa je bil opravljen UZ. Kam nas pa naj napoti pediatrinja? Namreč, ko sem jo klicala glede dlak oz odstranitve, mi je svetovala kozmetični salon oz laser, ko no dovolj stara. Pregleda ni imela nikjer. Hvala, lp

Slike sem prejela. Pediater vas napoti k endokrinologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Pred tremi tedni sem za sistematski pregled opravil krvno sliko, ki je bila v mejah normale z izjemo povišanih parametrov rdeče krvne slike.

Povišani so bili hemoglobin (171), hematokrit (0.51) ter eritrociti (5.84).

Po enem tednu sem po zahtevi zdravnice ponovil krvno sliko in našteti parametri so se znižali, hkrati pa so se s predhodno preiskavo znižali tudi levkociti.

1 izvid: Levkociti 6.7

DKS: nevtrofilci-4.01, limfociti-2.01, monociti-0.53, eozinofilci-0.12,bazofilci-0.05

2 izvid Levkociti 5.8

DKS: nevtrofilci-3.60, limfociti-1.60, monociti-0.50, eozinofilci-0.10,bazofilci-0.00

Med preiskavami je minilo en teden in skrbi me zmanjšano število levkocitov. Ali je tak padec normalen ali bi bilo potrebno ponoviti preiskavo.

Prosim za odgovor.

Hvala lepa in lep pozdrav!

 

 

Levkociti so bele krvne celice, ki značilno naraščajo pri okužbah (bakterijskih predvse4m), trenutno število levkocitov ni sumljivo oz. je normalnno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close