Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil por – za dojenčka

por – za dojenčka

Pozdravljeni,

zanima me, če lahko 8m dojenček uživa večkrat na teden por v manjši količini z drugo zelenjavo ali je bolje samo 1x tedensko. Sprašujem zaradi močnega okusa in vonja pora (žveplo).

hvala in lp,
menci

Pozdravljeni,
Por, čebula, česen, so vse rastline iz iste družine (allium), ki imajo močan okus, vonj in so tudi težje in bolj dražeče za želodec.
Osebno bi se poru pri tako majhnemu otroku raje izognila in mu ponudila lažjo in bolj “nežno” zelenjavo. Če pa jo le želite dodajati, bodite res skromni, naj bo dobro prekuhano in pretlačeno.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

Tudi jaz imam 8 mesečnika pa mu skoraj vsak dan dam med hrano česen. Cel strok. Mislite, da pretiravam?
Tudi por uporabljam večkrat. Se mi zdi ta že tako je skoraj vsak dan isto. Skuhana zelenjava in meso.

Spoštovani,
Pri prehrani je vedno potrebno upoštevati tudi individualne lastnosti organizma, torej kako telo reagira na kakšno snov.
Strok česna in por se meni osebno zdi vseeno veliko, toda če vaš otrok to dobro sprejema potem je v redu. Seveda pa predvidevam da so sestavine kuhane (ne pražene ali surove, saj sta ti dve obliki bolj “agresivni”).

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close