Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Osebe s senzornimi ovirami Popolna gluhost

Popolna gluhost

Ura zamujena ne vrne se nobena, je bil včasih pregovor in morda velja pri dekletcu.
Dekle je v fazi razvoja govora in možgan, in to je ključni trenutek zanjo. In če to zamudijo, verjetno nkol ne bo več tko kot bi lahko bilo.

Nedvomno ja vidijo če se otroku glava trese, če kaže znake bolečin… ali pa ga zgolj moti, da ima nekaj v uhljnu.

Mi še vedno ne potegne, kako vam enim ni jasno, da je vsadek in vse v zvezi z njim zelo drag hec. In da brez veze nihče ne bi metal denar stran. Niti zdravstvena zavarovalnica ne.
Problem je nekomu dati že par evrov, ne pa da bi čez oken metali na desettisoče, kar brezveze.

Gre se za to da je razmerje Cost – effect veliko.
Otrok se bo, če bo efekt, vključil v redno izobraževanje, in bo lahko kaj več kot frizerka al pa … ne bi pisal da koga ne vžalim. Ni pa niš dovolj za vse gluhe mlade.(da bsenot skril, kasiral in modroval)

Če bo kdaj spoznali, da vsadka ne rabi ali slično, ga lahko z minimalnim posegom v par minutah ven dobijo. In dvomim, da ji bi implantirali na obeh straneh, torej bo en uhelj še imela za naduheljni okrasek in oliviko.

Pač, starši se morajo odločit v interesu otroka, oz kot mislijo da mu bo najbolj koristilo in to je to.
Sam se bi.

V svojem prispevku sem samo opozoril glede večine stvari, ki jih je treba upoštevati oz. biti pozoren pri izbiri slušnih aparatov. To je splošna informacija, saj pogosto opažam, da marsikomu ni bil dodeljen primeren slušni aparat, kaj šele, da bi bil primeren primerno nastavljen. Tudi slušna oliva igra odločilno vlogo.

Sicer mi pa ni jasno, zakaj bi se moralo brezveze po glavi operirati, če za to slučajno ne bi bilo razloga in bi morda še obstajale možnosti pri slušnem aparatu.

To se pa strinjam.
Men so 2x bezali po glavi in se zdaj takoj opazi. Vsak takoj vidi kak je z mano. Tud iz mojih postov.
Zdaj mi je jasno zakaj sem tak.
Saj je lepo biti gluh. Ljubi mir in tišina. Ampak včasih moraš tudi kaj slišat oz komunicirat.
Ko pa kaj nočem slišat se odklopim. Zaradi svojega duševnega zdravja.
Pa me kljub temu zelo zelo prosijo, da ne bi šel v penzijo. Dasiravno sem gljuh in težek.
Selavi.
Bomo vidli.

Spoštovani!

Da, pri izbiri slušnega aparata in pri PV je potrebno posvetiti pozornost, saj so odločilni koraki, ki izboljšajo kvaliteto življenja. Tega se odgovorno zavedajo le redki surdoterapevti, ki so s tem problemom najbolj senzanjeni in ne zdravniki, ki predpisujejo pripomočke. Napačen slušni aparat povzroča več neugodnosti kot primerno izbran aparat s primerno ušesno olivo. Pri PV pa je vedno treba vedeti, da v tem primeru, da otrok sliši na eno uho, pomeni, da se zanemarja razvoj nevronov na drugi strani možganov, ker je pot omejena zgolj na eno stran. Zato je koristno uporabljati tudi zaušesni aparat, da se ohranijo in spodbujajo nevronske povezave med obema možganskima polovicama. O tem se skorajda ne govori, v prihodnosti pa bo nevrolingivistično programiranje postalo uradna akademska doktrina, saj so dokazi jasni. Prva tri leta otrokovega življenja pa so najbolj pomembna za otrokov razvoj. Zato je prav, da ima otrok možnosti, da sprejema vse informacije iz okolja po vseh seznornih kanalih, četudi so dražljaji minimalni.

mag. Petra Rezar

New Report

Close