Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija popkovna kila

popkovna kila

Spoštovani,

dve leti je odkar sem rodila, najprej so ugotovili, da imam razmaknjene trebušne mišice, malo kasneje tudi popkovno kilo. za operacijo se še nismo menili, saj naj bi prej premislila o morebitni ponovni nosečnosti.
moja težava je ta, da me od ponedeljka naprej spremlja bolečina v trebuhu, ki pa se, namesto da bi se izboljšala, kvečjemu slabša. bolečina je prisotna bolj v spodnjem delu trebuha, mogoče bi jo lahko opisala podobno kot pri menstrualnih težavah. trebuh je zdaj tudi že tako razbolen, da ga občutim že, če malo trše stopim ali se obrnem v postelji. tudi na otip je rahlo občutljiv, predvsem v liniji popka.
bi lahko šlo morda za vkleščeno kilo? kakšna bolečina spremlja le-to? ob katerih znakih je potrebna urgentna operacija?
pa še to me zanima, na kakšnem mestu ob urgentni operaciji naredijo zarezo? ne bi rada namreč imela prerezanega celotnega trebuha :((

hvlala in LP

Spoštovana!
pri vkleščeni kili je na mestu kile boleča rezistence-bula, pojavi se bruhanje in zaprtje, bolečine so stalne in hude. Ponavadi rez ustreza dolžini kile….toliko s kirurške strani

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close