Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija ponavljajoča vnetja mehurja

ponavljajoča vnetja mehurja

Spoštovani!

Kateri antibiotik je odvisno od povzročitelja. Upam na ugoden izid preiskav na Golniku (se pravi da bi se ugotovilo, da nitrofurantion ni problem…). V priporočilih EAU se za profilakso po spolnem odnosu priporočajo Primotren, Macrobid (nitrofurantoin), ciprofloksacin, norfloksacin (Nolicin) ali pa cefaleksin (v odmerku 250 mg). Za profilakso je uporaben tudi fosfomicin (Monuril) – vzame se en prašek v kozarcu vode na 10 dni. Najbolj bi priporočil slednjega – žal pa na našem trgu, kolikor vem, še ni dostopen, je pa zato povsod okoli (Avstrija, Madžarska). Ni nujno, da bo pomagal, če pa bo, se zdi zelo primeren, le jemlje se ga ne pogosteje kot na 10 dni.

Glede cepiv – Uro-Vaxom sem že predpisoval, nekatere bolnice imajo z njim dobre izkušnje, seveda pa ne pomaga vsem. Jemanje je sicer dolgotrajno, vendar enostavno – kapsula. Vseakor velja poskusiti.

S cepivoma Solco-Urovac ali StroVac sam nimam izkušenj, po smernicah raziskav 3. faze s tem preparatom še ni, raziskave 2. faze so vzpodbudne. Nisem 100%, ampak menim, da so to injekcije, ne nekaj, kar bi “jemali”.
Pri StroVacu gre za 3 injekcije, cena okrog 110 eur za 3 v nemških apotekah. Injekcija se aplicira globoko intramuskularno, ena v 1-2 tedenskih razmakih, po 3 injekcijah se pričakuje ugoden učinek 1 leto, nato se priporoča vzdrževalni odmerek. Riziki so takšni kot pri večini cepljenj (lokalni – rdečina, oteklina, bolečina na mestu injekcije) ali sistemski (vročina, alergijska reakcija…).

Glede jemanja Uro-Vaxoma ne vidim problema, aplikacija – injekcija StroVac-a pa mora vsekakor potekati v zdravstveni ustanovi, tako kot vsako cepljenje.

S strani urologa je pregled vsekakor smiseln, že zato, da se pojasni, ali so odpravljeni vsi lokalni urološki vzroki, ki bi lahko povzročali ali pospeševali težave.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi prosila za vaš nasvet. Mama ima urostomo- stalno stomo za vodo in stalno stomo za blato. Kar naprej, pa se spopada z vnetji in je jemala Primotren, ki pa ji tokrat ni pomagal. Zdaj ji je zdravnica predpisala Macrobid, ki upam bo deloval. Odkar ima stalno stomo, 2x na dan pije 100% brusnični čaj in pazi da popije zadosti tekočine. Ali je mogoče kakorkoli preprečiti pojav teh bakterij in se izogniti jemanju antibiotikov in zakaj prihaja do tako pogostega nastanka teh bakterij.

Najlepša hvala za odgovor!

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Če ima t.i. Brickerja – se pravi urin ves čas priteka v vrečko, urin je iz sečevodov speljan v izolirano črevestno vijugo, ki je nato izpeljana na trebušno steno v obliki urostome (natančno kaj je pri bolnici, je moč zaključiti le po pregledu dokumentacije, vseh odpustnic…), potem urina ni moč sterilizirati. Običajno je urin sterilen, pri urostomi po Brickerju pa ne in tu rešitve ni, tudi če je sedaj bolezen, zaradi katere je bilo to napravljeno, pod kontrolo oziroma premagana.
Kaj lahko torej napravi, da bi zmanjšala težave in čimbolj sprejemljivo prenašala zaplete? S strani urologa so preiskave, da se izključi morebitno prisotnost kamna ali strikture, npr. v predelu anastomoze med ureterjem in izolirano črevesno vijugo. Če je kaj od tega, je smiselno razmisliti, ali je kakšna rešitev (drobljenje kamna, revizija – vendar je to malo verjetno). Če ni nič takega in urin dobro odteka ter tudi ni kakšne stenoze stome in v stomi urin ne zastaja (mogoče je nositi ženski keteterček za enkratno uporabo v stomi, da jo drži odprto ves čas), ostanejo še manipulacije z antibiotiki in predvsem s prehrano. Kakšen je pH urina in ali lahko na to vpliva – ga spremeni. V hrano dosti beljakovin – meso in mleko – produkti metabolizma takšne hrane, ki se izločajo z urinom, lahko neugodno vplivajo na rast bakterij.

Predvsem pa bi za smiseln odgovor na vaše vprašanje moral poznati celotno zgodbo in tudi kako se kažejo ta vnetja, ki jih opisujete kot problem – npr. ali gre za vročino, mrzlico, ali gre za pielonefritise… Predlagam da se glede tega pogovori z zdravnikom urologom, ki je opravil operacijo – derivacijo urina.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni,

V 27.tednu nosecnosti; sprejeta v UKC zaradi krvavitve. Sedaj ze doma. Vse b.p. v odpustnem pismu pa je zapisano …izpolirali smo:Enterococcus feacalis. Preiskava secil po Sanfordu:>100.000 CFU/ml
Obcutljiv na: penicilin, ampicilin, nerfoksacin, ciprofloksacin, tetraciklin, teikoplanin, vankomicin, linezolin, nitrofurantonin.
Odporen na: eritromicin in tetraciklin.
Moj zdravnik meni, da bi mi to opazovali. Terapijemi ni predpisal. In ker me mal skrbi… Kaj menite vi? Kaj bi vi predlagali
Naj omenim se izvid brisa vag.: izolirali so: candido lusitaniar.

Vnetja ledvic oz. mehurjov so prisotna ze nekaj let in se ponavljajo do 4xletno

Hvala in lp, kaja

Spostovani!

Predlagam, da se posvetujete s tistim, ki je napisal odpustnico iz bolnice oz. katerim od tistih, ki so vas zdravili. Pa seveda – vprašajte na forumu Ginekologija in porodništvo, če vaš ginekolog (ne osebni zdravnik, temveč tisti ginekolog, ki vodi vašo nosečnost) res meni, da ne bi vsaj ponovili preiskave. Vprašanje, ali je bilo to že zdravljeno v bolnici itd…

Skratka, vaše vprašanje v zvezi z nosěnostjo spada na gin/noseč forum.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani,

 

Imam 55 let in od kar sem v menopavzi se mi pogosto pojavljajo vnetja sečnice oz.mehurja.

V urino je vedno izolirana druga bakterija, skratka izmenjujejo se naslednje: e coli, Enterococus fekalis, klepsiela pneumoniae.

Vnetja po navadi zdravim z antibiotiki macrobid, nolicin, cilof.

Drugače zelo skrbim za higieno, po vsaki veliki potrebi še umijem in se brišem od spredaj nazaj.

V petek sem imela spolni odnos in po končanem spolnem odnosno sem imela nek čuden dražeč občutek zgoraj v nožnici, naslednje jutro se težko sedela. Kljub temu, da sem po odnosu spraznila mehur, vzela probiotiki z brusnico, se mi je v soboto popoldne pojavilo pekoče uriniranje. Šla sem v dežurno ambulanto, izvid urina ko so vanj pomocili trakec in ga dali v aparat je pokazal prisotnost levkocitov 3+., ostalo je bilo bp. Ne vem če se na tem aparatu gleda tudi bakterije, ker v izvidu ni pisalo.

Zdravnik je dejal, da gre za vnetje in mi predpisal prašek Cisof 3mg za 1x odmerek.

Predpisal mi je tudi Makrobit, ki naj bi ga vzela po odnosu  po naslednji shemi:1 kapsulo 100mg takoj po odnosu in nato še eno čez 12 ur.

 

Zanima me glede na to, da je od tega ko sem vzela Cisof prašek minilo 24 ur ali zdravilo še deluje oziroma kako dolgo se učinkuje, kajti pekoč občutek se je le malo izboljšal? Kdaj lahko pričakujem izboljšanje, če je zdravilo prijelo?

V kolikor ne bo bolje kdaj je smiselno ponovno dati urin na preiskavo?

Zdravnik mi je sicer rekel, da če po Cisof prašku ne bo bolje, da lahko vzamem tudi Makrobit.

Prosim za nasvet.

 

 

 

Spoštovani, ne vem če ste prejeli moje sporočilo pred dnevi. V kolikor ste ga vas prosim za odgovor.

Lp

New Report

Close