Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija ponavljajoča vnetja mehurja

ponavljajoča vnetja mehurja

Pozdravljeni!

Imam vprašanje v zvezi s spolnimi odnosi v času zdravljenja vnetja mehurja, torej ko antibiotike že prejemam in simptomov vnetja ne opažam več. Bi bilo lahko zaradi tega zdravljenje kaj manj učinkovito (npr. zaradi vnosa novih bakterij v sečnico)? Zanima me tudi ali Primotren zmanjša zanesljivost kotracepcijskih tabletk?

Hvala in lep pozdrav!

P.s.: Pomarancaa tudi jaz imam močne glavobole po Primotrenu, drugi ali tretji dan, nato minejo.

Spoštovani!

Običajno nezapleteno vnetje mehurja pri mladi ženski se lahko zdravi tudi samo z enim odmerkom antibiotika, zdravljenje s Primotrenom (če je bakterija občutljiva), pa traja 3 dni.
V primeru kemoprofilakse – če se vnetja ponavljajo in jih običajno sproži spolni odnos ter se jih ne moremo drugače rešiti kot z antibiotikom, se lahlo postopa tudi tako, da se preprosto vzame antibiotik redno ob spolnem odnosu.

Načeloma (razen izjemoma) Primotren ne bi smel vplivati na učinkovitost kontracepcije – o tem se pogovorite z vašim ginekologom, ki vam je predpisal kontracepcijo. Literatura pravi, da aktivni učinkovini v Primotrenu (trimetoprim in sulfametoksazol) lahko zmanjšata nivo in učinek etinilestradiola (če uporabljate tablete, ki to vsebujejo) zaradi vpliva na črevesno floro in s tem povezanimi spremembami v absorbciji zdravila. Tveganje za odpoved kontracepcijske tabletke iz tega razloga je majhno, vendar teoretično obstaja. Obstajajo pa tudi različne hormonske kontracepcijske tablete, take ki imajo kombinacijo zdravil in take, ki imajo samo enega od progestogenov (ne estradiola).

Seveda zelo lahko spolni odnosi ponovno povzročijo vnetje. Potem pač poskusite z brusnicami, uriniranjem po odnosu, poskusite lahko tudi ugotoviti, če bi uporaba katerega od kondomov tveganje zmanjšala, čeprav je za to majhna možnost. Obstajajo cepiva proti ponavljajočim se vnetjem sečil, ki se jemljejo kot kapsule ali celo dajo kot injekcija – v Nemčiji so zavarovalnice, ki to omogočajo svojim bolnicam, pri nas pa žal niso dosegljiva in jih je treba nabaviti v tujini, učinek pa je seveda daleč od 100% – vendar se ne more vedeti, ali bi vam pomagalo, če ne preizkusite… Po potrebi je moč predpisati tudi stalno uporabo antibiotikov ob odnosu. Če dela Primotren težave, so na voljo še številni drugi.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Naj še jaz zapišem svojo izkušnjo. K vnetjem mehurja sem očitno po naravi zelo nagnjena (besede moje zdravnice) in so se mi nenehno ponavljala. Pravzaprav ni minil mesec, da ne bi obiskala lekarne ali sedela pri zdravnici in čakala na nov recept za Primotren (ali še kaj močnejšega…). Vnetja so se pojavljala po spolnih odnosih, ob spremembi vremena, ko sem bila v stresu… vedno skratka, ko sem si tega najmanj želela. Preizkusila sem najbrž vse, kar je sploh mogoče dobiti pri nas, pa nobena stvar ni dala nekega trajnega rezultata. Dokler nisem pred parimi meseci prvič poskusila zadeve, ki se imenuje Urifar (upam, da sem prav napisala…). Gre za zrnca na naravni bazi, ki se jih raztopi v kozarcu vode in popije. Zanimivo je, da se je učinek pojavil že po prvi popiti vrečki zrnc. Kar pa je pri vsem skupaj najboljše, pa je to, da sem zdaj že skoraj 3 mesece brez vsakih problemov. In to brez vsakega antibiotika! Rezervno škatlo Urifarja imam vedno s sabo v torbici, ker verjamem, da je to prva stvar, ki mi je po dolgih letih res pomagala. Res priporočam!

Spoštovani!

Načeloma reklamnih prispevkov ali prispevkov, ki mejijo nanje, ne odobravam, saj nimam možnosti preveriti, ali gre za resnično izpoved ali pa zgolj marketinški trik. Tokrat pa delam izjemo, čeprav z navedenim preparatom nimam izkušenj, je vendarle res, da predlagam tudi sam, da vsaka s težavami ponavljajočih se vnetij sečil poskusi s fitofarmacevtskimi pripravki, praktično vsaka lekarna ima “svoj zvarek”. Eden je tudi ta, ki ga navajate. Ali je mehanizem delovanja “d-manoze” res takšen, kot ga opisuje reklama za navedeni preparat ali ne, je težko reči. Če ste našli nekaj, kar vam pomaga in hkrati ni škodljivo, je vsekakor pohvale vredno in upati je, da bo še kateri pomagalo.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdravljeni, jaz imam pa nekoliko drugačne težave z mehurjem. Bom na kratko opisala.
Težave so se mi najprej pojavile 2x pred vsako menstruacijo, v tretje pa izven te in od takrat se mi vnetje pojavlja vsakih nekaj dni (to je cca 1 mesec). Včasih v blažji obliki in gre mimo hitro, včasih pa moram dobesedno odsedeti na školjki po kakšno uro, ker mi vsakih par minut priteče kapljica urina in je občutek, da moram na vodo skozi prisoten in zelo močan, situacija je zelo nelagodna, še posebej ko sem v službi in tekam stalno na wc. Trenutno je stanje tako, da mam dva dni mir, potem dan ”vnetja” ali samo pa ur. Ne peče me in tudi ne boli, v predelu mehurja ne čutim nelagodnih občutkov, praktično se mi vse dogaja oziroma vse občutim v predelu vagine, kjer je občutek, da moram na vodo stalno prisoten, ko se mi vnetje pojavi. 2 x sem se celo kmalu ”polulala v hlače” ker me je tako močno tiščalo (vendar to ni navaden občutek tiščanja), da nisem več zmogla zadrževati, hvala bogu sem bila blizu doma! Na začetku se mi je ob koncu uriniranja pojavil tisti čuden občutek, ko ti po končanem uriniranju pritečejo solze (ne znam ga opisat), kot nek stisk, ki pa ne boli in tudi peče ne, te pa ”zmrazi” in nato olajša. 🙂 Sedaj tudi tega ni več. Vodo sem dala na pregled pred nekaj tedni, pa mi je zdravnica rekla, da je odlična, ob naslednjem obisku pa mi je začela razlagat, da naj se ne umivam z raznimi mili (že vrsto let uporabljam Lactacyd), naj nosim samo bombažno spodnje perilo itd itd. Drugih pregledov nisem imela. Naj povem, da sem stara 28 let, nisem še rodila, sem pa pred kratkim zamenjala kontr. tabletke, prešla sem iz Diane na Yasminlle (v navodilih pa piše, da lahko občasno povzročajo vnetje mehurja). Primotren sem vzela samo 1x ob prvem vnetju, potem pa ne več, ker se mi ne zdi primerno, da se za tako kratkotrajne težave z mehurjem, ki se pa pogostokrat pojavljajo, filam z antibiotiki non stop. Pomagam si z brusničnim čajem, brusničnimi kapsulami, sedaj bom kupila tudi ursi čaj. Aja pa še ta informacija, da sem pre cca 5 leti imela zelo hudo vneto desno ledvico in takrat se je vse skupaj začelo z vnetjem mehurjem, nato z visoko vročino in bolečinami okrog ledvenega dela. Vse skupaj bi se lahko preprečilo, če bi me zdravnik takoj poslal v bolnico, je pa govoril, da je viroza in zadnja diagnoza je bila, da sem dobila prepih v hrbet. Katastrofa!
Prosila bi vas za nasvet, ker moram žal tudi jaz povedati, da so tile naši osebni zdravniki zelo skromni in leni pri razlagi in nasvetih, večkrat pustijo zadeve teči brez pregledov in se potem morebiti izkaže, da so zadeve resne. Prebrala sem skoraj celoten forum in videla, da ste vo zelo izčrpni. Zelo bi vam bila hvaležna za vaš nasvet.
LP, Tjizzle

Pozdravljeni!

Glede mojih težav sem se že obrnila na vas, sedaj se spet obračam z vprašanji in mojo zgodbo. Težave z mehurjem se mi pojavljajo eno let. V tem času sem bila 6 krat zdravljena z antibiotiki. Nazadnje so mi izolirali bakterijo enterococus feacalis in sem bila zdravljena s Ciprobayem. Po končanem zdravljenju z antibiotikom je bil sanford sterilen. Težave kljub jemanju antibiotikov niso popolnoma izginile, a se je stanje izboljšalo. Urolog mi je napisal diagnozo Trigonum cistitis. Bila sem naročena na cistokopijo, a mi je urolog ni želel narediti glede na to da se mi je stanje izboljšalo. Zanima me kaj več o trigonum cistitisu? Ter kakšno je možno zdravljenje?

Čez mesec dni po pregledu pri urologu so se mi hujše težave spet ponovile. Kar naenkrat me je začel peči in boleti mehur. Zdravnica mi je dala antibiotike in opravila sanford, ki je bil sterilen. Antibiotiki so mi kljub temu malo pomagali. Eno leto od kar imam težave me stalno peče prvi curek ko grem na vodo in imam pekočo bolečino v spodnjem delu trebuha. Bolečina je močna, da me zbuja ponoči. Približno na 2 meseca se mi pojavi “vnetje” drugačna bolečina, močnejša in boli me zadnji curek ko grem na vodo. Takrat sem zdravljena z antibiotiki, ki mi pomagajo v določeni meri. Bolečina, ki me spremlja celo leto je vedno prisotna in močnejša po vnetjih, nato se spet malo pomiri. Urolog mi je v zadnjem izvidu napisal naj se ukvarjam s športom in naj zapolnim moj prosti čas. Kljub temu imam še vedno bolečine, že 6 krat sem bila zdravljena z antibiotiki. Od preiskav sem bila na ultrazvoku. izvid je bil v redu. Kaj mi vi kot urolog svetujete? Na koga se lahko obrnem s težavami ki jih imam?
Upam, da sem bila dovolj jasna pri opisovanju.

Najlepša hvala za vaš čas.
Lep pozdrav

Ne, ni bilo mišljeno kot marketing. Samo nekdo, ki je imel vnetje mehurja, si lahko predstavlja, za kak občutek/bolečino gre – naj ob tem povem, da sem sama zaradi bolečin dvakrat izgubila zavest in da nemalo žensk, ki jih poznam, pravi, da je bil porod v primerjavi s tem mala malca. Če bi meni kdorkoli svetoval nekaj, kar deluje takoj in mi zagotovil, da obstaja vsaj malo manjša možnost za ponovitev, bi brez oklevanja poskusila. Pri meni učinek Urifarja še kar deluje (trkam po lesu!!) in upam, da bom lahko v kakem od naslednjih postov zapisala podobno. Za navržek mi ga je zadnjič predlagala tudi zdravnica, češ, da so ji pacientke rekle, da je super. Skratka, Urifar še enkrat res priporočam – z namenom, da vsaj komu prihranim res neprijetne bolečine.

Spoštovani!

Glede “trigonum cististisa” – trigonitisa, kot ste zapisali, bi pričakoval, da je to diagnoza, ki se postavi s cistoskopijo – torej da se vidi, da je na izhodu iz mehurja sluznica spremenjena – to se da videti le s cistoskopijo. Torej – ali so v vašem primeru napravili prvo cistoskopijo, nato pa se niso odločili za kontrolno? Ali pa je bila postavljena zgolj domneva, da bi lahko šlo za to?
Kaj lahko napravimo pri trigonitisu (potem ko ga ugotovimo na cistoskopiji)? Lahko z manjšo operacijo v narkozi koaguliramo sluznico, če lokalno hormonsko zdravljenje (tabletke estrogena v nožnico) ne pomaga. Vendar se za to zelo redko odločamo pri ženskah, ki še niso v menopavzi, čeprav je to vsekakor na mestu, če drugače ne gre in je res na cistoskopiji videti spremenjeno sluznico trigonuma.

Drugače pa svetujem vse, kar svetujem v številnih zapisih zgoraj – če vas peče se bo pač ugotovilo s cistoskopijo, da ni kakšnega mehaničnega vzroka, kamenčka… Da ni sečnica zožena – torej da je prehodna za cistoskop vsaj Ch 23. Da je kapaciteta mehurja v redu (vsaj 300 ml).

Gotovo je ginekolog opravil tudi brise na klamidijo in podobne spolno prenosljive bolezni, ki jih ne moremo enostavno dokazati s Sanfordom.
Z analizo urina se vidi, kakšen je pH urina – tega nato s hrano spremenite – če je kisel, približate bazični vrednosti (na 6.8 – 7.0), če je bazičen (nad 7) pa nakisate (pod 6.5).

Pa seveda preizkus vseh mogočih fitofarmacevtskih preparatov.

Pa mikcijski cistogram (to se lahko opravi tudi ultrazvočno, lahko nuklearno-medicinsko ali klasično rentgensko) da ni kakšna anomalija, funkcionalna motnja v sečilih…

To je samo nekaj idej. Včasih tudi ne pridemo do konca – potem pač rečemo, da gre za intersticijski cistitis – kronično bolečinsko obolenje. Ampak če se pri vas pojavlja le občasno, se zdi, da bi lahko šlo za neko vrsto ponavljajočega se vnetja – Sanford vseh bakterij ne more pokazati – bilo bi torej smiselno najti kombinacijo zdavil, ki bi vam pomagala, ko se težave pač pojavijo.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Najlepša hvala za odgovore.

Cistoskopije mi niso opravili, šlo je samo za domnevo da je trigonum cistitis. Sem pa klicala na urologijo ter povedala da imam spet težave in so me naročili na cistoskopijo, sedaj ne bom pustila da me urolog pošlje domov brez cistoskopije.

Upoštevam nasvete, ki so opisani na forumu. Pri vseh urinskih preiskavah v letu težav je bil pH urina 6. Test na klamidijo so mi opravili z odvzemom urina in je bil negativen. Ginekolog pa mi ni opravil nobenih preiskav. Upoštevala bom vaš nasvet ter rekla ginekologu naj mi opravi ustrezne preiskave. V obdobjih ko imam hujše težave se mi vedno po treh dneh od začetka težav pojavi srbenje nožnice ter povečan izcedek. Glivice niso, izolirali pa so mi streptokok, a nisem bila zdravljena, čeprav je bilo srbenje neznosno. Šele ko sem dobila antibiotike za mehur je srbenje izginilo. Vedno, ko imam hujše težave z mehurjem, vedno se mi do parih dneh pojavi srbenje nožnice. Ginekologinja mi je rekla, da ne ve zakaj me srbi, a ponovnega brisa nožnice mi ni naredila.

Hvala za nasvete, saj sedaj vem na koga se obrniti in s kakšnimi zahtevami ter v kateri smeri iskati rešitve.

Lep dan

Spoštovani tjizzle!

Pišete, da “včasih pa moram dobesedno odsedeti na školjki po kakšno uro”. Če to ni samo prispodoba, ampak gre za dobesedno takšno stvar, kaže to na resnost vaših težav, žal pa ni nujno, da za vaše težave obstaja zdravilo. Omenili ste celo vrsto stvari, komentiral bom zgolj nekatere.

Če je urin takrat, ko so težave, “bp”, potem najbrž antibiotik res ni na mestu. Če pa gre dejansko za bakterijsko vnetje le občasno, npr. pred menstruacijo in če ob tem antibiotik pomaga, potem je to super – saj potem pa antibiotika ni potrebno jemati stalno, temveč le takrat, ko so težave. Redno jemanje antibiotika ob ponavljajočih uroinfektih pri ženskah ni nič slabega, to je običajen način reševanja problemov s ponavljajočimi se bakterijskimi vnetji sečil. Seveda pa zgolj v primeru, ko gre res za bakterijska vnetja.

Drugače pa urologi bolnice, ki imajo težave s ponavljajočim vnetji sečil, pregledamo in pošljemo na preiskave (cistoskopija, UZ, IVP, cistogram na refluks) zato, da bi ugotovili, ali ne gre morda za katero od anatomskih nepravilnosti, ki se včasih pokažejo šele med 20-tim in 30-tim letom starosti in jih lahko z operacijo odpravimo in bolnico rešimo težav. Zato je pregled pri urologu smiseln. Žal pogosto ne najdemo ničesar. V takem primeru seveda ostajamo pri nasvetih, kot so večkrat opisani zgoraj in v podobnih temah na tem forumu. Preiskave so še posebej smiselne, če še niso bile opravljene, pa ste preboleli vnetje ledvic.

Upam, da je ginekologinja izključila herpes ali klamidijo in podobne.

Hormonsko ravnovesje vsekakor vpliva na količino estrogena, ki je na voljo celicam sečnice in končnega dela mehurja (trigonuma). Če je nastanek težav kakorkoli povezan s spremembo kontracepcije ali pa težav pred uporabo kontracepcije ni bilo, potem je to vsekakor lahko vzrok.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani zarja_zarja!

Cistoskopija je preiskava, ki sicer ni prijetna, načeloma pa ni kaj posebnega. Včasih kaj najde, včasih celo kaj takega, kar je potrebno ali celo nujno zdraviti. Najpogosteje pa ne najde nič. Tudi če bi našla “trigonum cistisits”, je malo verjetno, da bi vam urolog na to temo lahko karkoli pomagal. Ginekolog bi lahko predpisal lokalni estrogen, vendar je zelo malo verjetno, da bi to napravil, če še niste v menopavzi. Edino morda bi lahko, če uporabljate hormonsko kontracepcijo, razmislili o drugačnem načinu kontracepcije, da bi preizkusili, ali je to lahko krivo.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Pozdrav

Ravno sem klicala v laboratorij ter so mi posredovali naslednje podatke o včerajšnim oddanem urinu:
Levkociti 0-2 ,zraven nič ne piše normalnih vrednosti
bakterije malo
sluz gosta
urikult 10 na 3 ,kaj to pomeni da je – ali +

Ker sem noseča 11 tednov in me zanima ali je to zastrušujoče,ter ali ob takih vrednostih predpisujejo antibiotik. Sicer v četrtek mi je ginekologinja dala že recept za Hikoncil,v primeru če bi bil urikult pozitiven,sama pa ne razumem razlago izvida.

hvala

Spoštovani!

Glede interpretacije “uriculta” bo potrebno počakati na mnenje vašega zdravnika, mejne vrednosti so različne (10 na 3 ali 10 na 5), glede na to, da ste noseči, pa vsekakor upam, da so izvid šteli kot pozitiven in poslali uricult naprej v laboratorij, da bodo izolirali bakterije in ugotovili njihovo občutljivost. Glede na nosečnost priporočam tudi antibiotik, kot je predvidela ginekologinja, če vam vaša ginekologijna ne bo naročila drugače.

Sicer pa izvid 0-2 in “malo” nikakor ni zastrašujoč. Pa tudi če bi bilo npr. 3+ in “masa” to ne bi bilo zastrašujoče, saj bi zdravili. Zastrašujoče ne bi bilo, če bi bilo npr. 10 na 5 ali več bakterij – to bi bil nedvomno pozitivnen izvid, če bi potem to dobro zdravili. Zastrašujoče bi bilo, če bi bil izvid pozitiven (10 na 5 ali več), vi pa ne bi vzeli antibiotika in potem preverili, da je v redu.

Ker boste najbrž do konca nosečnosti še nekajkrat oddali urin, opozarjam na pravilno oddajo vzorca urina – mehur mora biti precej poln, ženska si umije spolovilo, razmakne sramne ustnice in polula najprej nekaj urina v stranišče, šele srednji curek pa ujame v čisto posodico. Če curek urina izpira sramne ustnice, potem je izvid neustrezen, saj dobimo izpirek kože, ne pa vsebino mehurja.

Torej – pokličite v ginekološko ordinacijo, povejte za izvid in vprašajte ali naj vzamete antibiotik ali ne.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Že nekaj let redno spremljam razne teme o vnetjih.
Moje vnetje se ponavlja že 3 leta in noben antibiotik do zdaj (primotren, nolicin, amoksiklav..), noben ursi čas, brusnice, kamilice, brusnične kapsule, URIFAR dietsko uravnavanje vnetij sečil, itd…. ne pomaga, samo olajšajo zadevo za par ur. Kontracepcijo imam Logest. Pred in po spolnem odnosu na urin. Ko imam vnetje se to komaj konča do večera in nadaljuje svojo pot naslednje jutro in spet do večera in ta vnetja trajajo cca 2dni. Na urin, ko imam vnetje, hodim vsake 3 minute, te bolečine se neda opisati…. Vglavnem vse sem že poskusila. Doma sem že veliko časa,ker nisem zmožna delati, zaradi vnetij, energija pade.
Obiskovala sem ginekolaga, da sem ”popravila” vaginalno floro, v laboratoriju sem dajala vodo vsak teden 1x. Izvidi so vedno bili enaki… 4 poE U-proteini, številne ciprofloksacin, amikacin….
Obris vagine- pantogenih bakterij nismo osamili. In tako so me zdravili z antibiotiki 3 tedne in vaginalnimi svečkami.. Ko sem jemala antibiotike nisem imela pekočega občutka mehurja, 1dan po končanem jemanju pa takoj spet vnetje. Kri imam vredu S-Glukoza 4,1. Nato me je doktorca podala na preiskave… UZ Abdomimalnih organov: sečni mehur je majhen, okrogel, napol prazen. Ledvici ležita na tipičnih mestih, primerne oblike in velikosti. Desna 10cm leva 11sm. Na kranialnem polu imam občutek da se ledvici stikata, vendar natančna opredelitev ni možna. Jetra paranhim je homogen.
Nato sem odšla še na preiskavo izvid radiološke preiskave I.V.U: ledvici izlocata kontrast pri pacientki normalno. Tipicnih kalcinacij ne vidim. Izvid preiskave v mejah normalnega.
Ginekološka sem bila danes in sem ozdravljena z njihove strani. Vendar mene še vedno zelo močno peče.
V torek sem bila na Urološkem v UKC MB in mi je bil odvzet s katetrom in bil odposlan na sanford in antibiogram. Ledvena predela nista boleča. alb.neg. sedimet 2L.
Ko sem oddala vodo je videl da imam vnetje mehurja, ker sem imela številne bakterije.
Govoril mi je o event. terapiji vendar nevem kaj naj bi to pomenilo…? Drugič naj bi še imela cistoskopijo..

Prosim pomagajte mi in svetujte na katere preiskave naj se še spustim, ker temu ni konec. Kaj pa če sploh ni mehur in nekaj drugega vpliva na vnetje mehurja, ker ko imam vnetje je krvav urin in temu ni konca, čeprav veliko pijem.
A lahko hodim v savne ali kaj koli da bi oblažila ali končala to nočno moro.
Zdaj že 2leti hodim sem ter tja in mi nihče nemore pomagati, ker mi ne najdejo ničesar.
Pomagajte prosim, karkoli.

LP

Že nekaj let redno spremljam razne teme o vnetjih.
Moje vnetje se ponavlja že 3 leta in noben antibiotik do zdaj (primotren, nolicin, amoksiklav..), noben ursi čas, brusnice, kamilice, brusnične kapsule, URIFAR dietsko uravnavanje vnetij sečil, itd…. ne pomaga, samo olajšajo zadevo za par ur. Kontracepcijo imam Logest. Pred in po spolnem odnosu na urin. Ko imam vnetje se to komaj konča do večera in nadaljuje svojo pot naslednje jutro in spet do večera in ta vnetja trajajo cca 2dni. Na urin, ko imam vnetje, hodim vsake 3 minute, te bolečine se neda opisati…. Vglavnem vse sem že poskusila. Doma sem že veliko časa,ker nisem zmožna delati, zaradi vnetij, energija pade. Ph imam 5,5 ko nimam vnetja..
Obiskovala sem ginekolaga, da sem ”popravila” vaginalno floro, v laboratoriju sem dajala vodo vsak teden 1x. Izvidi so vedno bili enaki… 4 poE U-proteini, številne ciprofloksacin, amikacin….
Obris vagine- pantogenih bakterij nismo osamili. In tako so me zdravili z antibiotiki 3 tedne in vaginalnimi svečkami.. Ko sem jemala antibiotike nisem imela pekočega občutka mehurja, 1dan po končanem jemanju pa takoj spet vnetje. Kri imam vredu S-Glukoza 4,1. Nato me je doktorca podala na preiskave… UZ Abdomimalnih organov: sečni mehur je majhen, okrogel, napol prazen. Ledvici ležita na tipičnih mestih, primerne oblike in velikosti. Desna 10cm leva 11sm. Na kranialnem polu imam občutek da se ledvici stikata, vendar natančna opredelitev ni možna. Jetra paranhim je homogen.
Nato sem odšla še na preiskavo izvid radiološke preiskave I.V.U: ledvici izlocata kontrast pri pacientki normalno. Tipicnih kalcinacij ne vidim. Izvid preiskave v mejah normalnega.
Ginekološka sem bila danes in sem ozdravljena z njihove strani. Vendar mene še vedno zelo močno peče.
V torek sem bila na Urološkem v UKC MB in mi je bil odvzet s katetrom in bil odposlan na sanford in antibiogram. Ledvena predela nista boleča. alb.neg. sedimet 2L.
Ko sem oddala vodo je videl da imam vnetje mehurja, ker sem imela številne bakterije.
Govoril mi je o event. terapiji vendar nevem kaj naj bi to pomenilo…? Drugič naj bi še imela cistoskopijo..

Prosim pomagajte mi in svetujte na katere preiskave naj se še spustim, ker temu ni konec. Kaj pa če sploh ni mehur in nekaj drugega vpliva na vnetje mehurja, ker ko imam vnetje je krvav urin in temu ni konca, čeprav veliko pijem.
A lahko hodim v savne ali kaj koli da bi oblažila ali končala to nočno moro.
Zdaj že 2leti hodim sem ter tja in mi nihče nemore pomagati, ker mi ne najdejo ničesar.
Pomagajte prosim.

LP

Spoštovani,
že več kot 15 let imam kronočno vnetje mehurja, ki se z leti vedno slabša (imam jih 5-7 krat letno, vedno E.coli). Stara sem 38 let in imam zaradi vnetij zelo okrnjeno življenje (zaradi mraza ne upam smučati, poleti se ne upam kopati, bojim se celo spolnih odnosov z možem). Pri vaših odgovorih sem zasledila, da obstaja tako imenovano cepivo Uri vaxom, ki se ga kupi v Avstriji. Ker je to edina stvar, ki je še nisem preizkusila (več mesec sem jemala Nolicin vsak dan eno tableto, pa sem med jemanjem ravno tako dobila vnetje) in ker mi Sanford, ki ga obvezno dam, vedno pokaže prisotnost E.coli, sem se odločila, da preizkusim to cepivo. Prosila bi vas za informacije, kako se jemlje to zdravilo (koliko časa, kakšna pavza, količina). Že vnaprej hvala
Kathy

Spoštovani pčolik1000!

Uro-vaxom ni čudežno zdravilo, je pa preparat, ki je sprejet in priporočen tudi s strani evropskega urološkega združenja v priporočilih za zdravljenje uroinfektov (EAU guidelines). Ne kupi se ga samo v Avstriji, uvažajo ga tudi na Hrvaškem, kjer so priložena navodila in razlaga v hrvaščini: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-10-01-44.pdf
V glavnem jemljete 3 mesece po 1 kapsulo dnevno, nato 3 mesece pavza in nato 3 mesece jemljete 10 dni po eno kapsulo in nato 20 dni premora pa spet 10 dni po 1×1 in 20 dni premora in še enkrat.
Za nakup načeloma potrebujete recept (beli recept).

Drugače pa – pravite da komoprofilaksa z Nolicinom ni pomagala in ste jo jemali vsak dan. Nolicin je samo eden od večih preparatov za kemoprofilakso. Skupaj z Uro-vaxomom bi vam priporočil, da ponovno poskusite s kemoprofilakso, če že ne vsak dan, pa vsaj v situacijah, ki vas omejujejo in ki se jih bojite – npr. ob obisku bazena, savne ki sproži infekt, ob spolnem odnosu, še posebej pa v sitacijah, ki ste jih opisali – kopanje, smučanje (glede slednjih dveh dejavnosti poskusite tudi s spremenjenim režimom prehrane in povečano količino uživanja tekočine)… Smisel kemoprofilakse je, da vam omogoči kar se da normalno življenje. Če bodo težave še vedno tako hude, kot navajate, je morda smiseln tudi urološki pregled pri predstojniku urološke klinike na Reki (Hrvaška), doc. Valenčiću, ki bi vam eventuelno lahko svetoval, če bi ocenil, da je to smiselno, manjšo operacijo na izhodu iz mehurja.
Skratka, pišete da ste poskušali z Nolicinom za kemoprofilakso in imate možnost zravilo nabaviti tudi v tujini – Avstriji ter vam dela težave E.coli. Glede na navedeno bi sam najprej predlagal skupaj z Uro-vaxomom preizkusiti antibiotik fosfomicin – zdravilo se imenuje Monuril, vzame pa se 1 prašek (ki se zmeša z vodo) na prazen želodec zvečer 2 uri po večerji potem, ko ste izpraznili mehur – tik pred spanjem vsakih 10 dni. To pomeni, da jemljete antibiotik kot preventivo (npr. čez poletje ko je plavanje in čez zimo ko je smučanje) tako, da se vzame le tri odmerke na mesec: namreč to se vzame vsakih 10 dni! Odpornost E.coli na fosfomicin (Monuril) je bistveno redkejša kot na Nolicin, gre za zdravilo, ki je v nekaterih zahodnih državah (npr. Francija!) prvi izbor za kemoprofilakso in tudi za zdravljenje nezapletenih uroinfektov pri ženskah!
Seveda pa ima vsak antibiotik lahko stranske učinke (razdražen želodec…), vendar – fosfomicin velja za najprimernejšega – žal pa smo v Slo tako majhen trg, da ga, kolikor vem, zaenkrat še ni (procedure upravnih organov, ki regulirajo promet z zdravili na recept so pač predrage, da bi se splačalo podjetjem tako zdravilo registrirati pri nas, tuje registracije (pa tudi, če je zdravilo na voljo prav v vseh okoliških državah že 20 let) pa za Slo ne veljajo, čeprav smo v EU. Za kemoprofilakso so razen Nolicina in v vašem primeru predvsem Monurila na razpolago še drugi, če Monuril ne bi bil ustrezen (nitrofurantoin – Macrobid, trimetroprim-sulfometoksazol – Primotren…).

Skratka – vsekakor predlagam poskusiti 9 mesečni tretma (3 mes – 3 mes pavza in 3 mes 3 x po 10 dni, nato pa, če je izboljšanje, čez nekaj mesecev vzdrževalne odmerke 10 dni ponoviti) z Uro-vaxomom. Predlagam poskusiti tudi s kemoprofilakso z Monurilom.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani NjoNjo/Njok!

Vsekakor ste v zelo neprijetni situaciji. Vaše težave spadajo v to temo – ponavljajoči se uroinfekti – v kolikor je večkrat zapored urinokultura po Sanfordu pokazala, da so ob vaših težavah prisotne bakterije v urinu, če vemo, katere bakterije so to in če vemo, na katere antibiotike so občutljive. Čeprav pišete o svoji “dveletni odisejadi”, pa se iz vašega teksta zdi, da je bil dosedaj odvzet Sanford le enkrat in še v tem primeru izvida še ni. Torej najprej bi bilo smiselno vedno preden vzamete antibiotik ob vnetju odvzeti urin (seveda na pravilen način, srednji curek, razmaknjena labija, tako da urin teče direktno v lonček in ne izpira kože). Poglejte vprašanje gospe za vami, gospe “Pčolik1000”, ki piše: “Sanford ki ga (večkrat) obvezno dam pokaže…” Torej preden se sploh začnemo pogovarjati je potrebno vedeti, kolikokrat v preteklem letu ste jemali antibiotike in ali je bil vsakič pred predpisom antibiotika ugotovljen in potrjen bakterijski infekt?

Glede preiskav. Na UZ izvidu “Na kranialnem polu se ledvici stikata”, pri tem pa je izvid IVP normalen – to je nekoliko nenavadno, ne odgovori pa na dve ključni vprašanji: ali so prisotni kamni v sečilih (odgovor na to vprašanje lahko da CT brez kontrasta – vendar ne vem koliko ste stari – v Slo še vedno za ta namen ne uporabljajo dosledno nizkodozažnih protokolov, zato CT samo v ta namen – razjasnitev nenavadnega izvida UZ in ugotovitve, ali imate kamne ali ne, če ste relativno mladi, npr. pod 30, najbrž ni smiseln) ter kako ledvici izločata in ali je morda prisoten refluks (odgovor na to vprašanje lahko da dinamična scintigrafija ledvic z dodatnim ugotavljanjem relfuksa – indirektnim MCUG-om).
Vsekakor je ob tem cistoskopija smiselna.

Navajate, da so proteini v urinu 4 E. Če je bil urin odvzet pravilno in takrat, ko ni vnetja, potem to spada k nefrologu na pregled, sploh ker zraven omenjate še krvav urin – ne zaradi vnetij temveč zaradi izključitve obolenja ledvic.

Antibiotik pomaga, če je prisotno bakterijsko vnetje. Če ni bakterijskega vnetja, potem antibiotik ne more pomagati. Če pa je prisotno bakterijsko vnetje, je treba vedeti kateri antibiotik in zakaj ter koliko časa in kako naprej – morda vsak dan – kemoprofilaksa – vendar še enkrat – iz zapisanege se zdi, da pri vas določitve, katera bakterija je problem, sploh še ni bilo, še posebej pa ne pred ponovnimi predpisi antibiotika. Torej predlagam najprej (ob seveda že predvidenih preiskavah, npr. cistoskopije) razčistiti, ali sploh gre za bakterijska vnetja ali ne. Če ne gre za vnetja, bo treba raziskati zakaj krvav urin. In potem, če ne bo bakterij in bo tudi nefrolog rekel da je z ledvicami (glede na proteine v urinu) vse v redu, se lahko vprašamo ali ne gre morda za kronični bolečinski sindrom spodnjih sečil v smislu intersticijskega cistitisa ali česa podobnega.
Pa še nekaj v razmislek – če imate težave z bolečinami v predelu sečil in bo vse ostalo (bakterije, kamni, bolezen ledvic…) izključeno – ali je hormonska kontracepcija res edina možnost za vas – zlasti ameriški strokovnjaki za spolnost pri ženskah pripisujejo veliko težav temu.

Skratka – najprej je treba videti, ali gre sploh za bakterijske infekte in če gre za to, katera bakterija je vzrok.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Lep pozdrav.
Zelo se vesela, da nam odgovarjate na zastavljena vprašanja in nam pomagate. Ker po domače se mojim dosedanjim urologom ***e za nas. Neve kaj naj naredi, in samo daje antibiotike in nič ne govorijo s tabo. Stara pa sem 19 let. Ginekološko sem zdrava, tam več ni zaznanih nobenih bakterij ali vnetij, torej imam bakterijo nekje drugje.
Pri meni je bil le 2 krat potrjen da imam bakterije, zato so mi napisali antibiotik nolicin in še en. Za druge pa nevem zakaj sem jih dobila, saj tudi ne povedo, zakaj sploh so…
Torej včeraj sem bila pri Urologu v MB, imela sem hudo vnetje zato so spet poslali na sanford- antibiogram. Prejšnji sanford odvzet 3.2. pa je bil negativen. In včeraj sem oddala vodo, katera je vsebovala urin alb. sled. sediment do 30L in tudi bacili, zato mi je napisal antibiotik Ciprinol, jemlem tablete 5dni na 12 ur po 1 tableto, nato nadaljujem zvečer pred spanjem 1tableto. Imam pa 3 škatle za pojesti. Moje črevesje se je zelo poslabšalo, ker sem antibiotik končala jemati pred 2tednoma, zdaj pa jih moram spet. Imela sem vročino med vnetjem in zelo nizek pritisk, kar so tudi ugotovili med pregledom. Kontrolo pa imam čez 2tedna. Glede cistoskopije pa mi je noče delati, sem včeraj omenila in zgleda da še ne. Na Ultrazvok ledvic pa bom kar še enkrat šla ampak nekam drugam, kot ste rekli niso pogledali ali imam kamne ali kar koli. Naročila pa se bom tudi pri nefrologu, da ugotovim ali mi lahko tam kako pomagajo. Meni so antibiotiki pomagali vendar samo med jemanjem in par dni po prenehanju, nato pa spet vnetje. Vedno je enako, bomo videli ali mi bo Ciprinol kako pomagal.
Glede zdravljenja, ali ste vi zaposleni v Murski Soboti, ali se bi lahko kako naročila pri vas ali to ni mogoče?
In glede Uro-vax, to bom tudi poskusila, upam da mi bo vsaj nekaj pomagalo, ker se mi vnetja na vsake 3 dni ponavljajo.
Še enkrat, hvala vam, da mi/nam pomagate.

Spoštovani,

Probleme z mehurjem imam od nekdaj. Stara sem 32, problemi pa so se začeli z spolnimi odnosi 17 let naprej..Sedaj sem si to zadevo nekako pozdravila z verjetno brusničnim sokom in poskušam okrepiti imunski sistem, saj bakterijskega vnetja že kakšno leto ni bilo.Vendar pa obstaja problem(morda ginekološke sorte) vendar enostavno nevem več na koga naj se obrnem.Že 4 leta mi zateka notranjost nožnice, vse je tako zatečeno da težko lulam, seveda lulam vendar opazim razliko in vedno je prisoten pekoč občutek.Ginekolog na žalost tega ne more videti, saj to ni “bolezen”. Kot da bi notranjost spominjala na cvetačo.Ne gre za bakterijsko okužbo mehurja(saj redno hodim k zdravnici na pregled), imam pa konstantne probleme z vagino.Spolnih bolezni nimam. Vsaj nazadnje ko sem se testirala, po tem nisem imela partnerja že več let zaradi tega zatekanja nožnice.Še dobro da je internet vmes, ker drugače bi mi bilo nerodno napisati vse skupaj.Po pregledu ultrazvoka mehurja ledvic itn vse ok razen nekoliko neravna notranja kontura stene sečnega mehurja kar je posledica vseh cistitisov skozi leta, vendar ni kritično.
Urolog mi je naredil urinsko preiskavo in cistoskopijo. Trigonum prisotna levkopekija.Kot mi je povedal je sečnica res pordela. Diagnoza : R3030 Disurija
Napisal mi je zdravilo, ki naj bi zdravilo Clamidijo, Summamed dve tabl 1000mg.Tableti sem pojedla za vsak slučaj če jo imam, vendar mi ginekolog zatrjuje da je nimam.Torej noben od njiju pa ni naredil teh testov, zanimivo.Urolog je sklepal da jo imam ker pač ima 80% ljudi ki pride na pregled zaradi tega težave.No tablete mi niso pomagale nič.Zanima me samo če ste se srečali z čem podobnim.Namreč vsak zdravnik zdravi svoje področje, telo je pa celota.

Če boste našli kakšno idejo bom zelo hvaležna.Vidim da se resno zavzamete za vse “paciente ” tukaj.To me zelo veseli.Takih je danes malo.
Lep pozdrav.

U.

New Report

Close