Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Ponavljajoča angina

Ponavljajoča angina

Pozdravljeni!

Sin, star bo 8 let, od lanskega decembra že četrtič preboleva angino. Prvič je imel simptome: pekoče grlo, vročina, otečena leva vratna bezgavka. Opravili smo hiter bris, ki je bil pozitiven. Dobil je Ospen. Vsakič naslednjič ni imel nobenega simptoma, razen oteklo levo vratno bezgavko, in bris je bil vsakič pozitiven. Dobil je Ospen. Zdaj nazadnje je po štirih dneh nejemanja antibiotika opravil bris, spet pozitiven in povečana bezgavka. Prvič je dobil Amoksiklav. Kaj se dogaja? Kaj lahko naredimo? Brala sem o brisu žrela z antibiogramom? Da bi vedeli, kateri antibiotik bi mu pomagal. Je možno, da so hitri brisi lažni ali, da je morda nosilec? Ali so antibiotiku sploh smiselni ob odsotnosti simptomov, razen otečene, neboleče na otipn vratne bezgavke? Kako naj stopimo iz začaranega kroga? Najlepša hvala.

Seveda je možno, da se angine ponavljajo, bi pa ob takem poteku (ko je brez drugih znakov) vedno izključevala nosilstvo, torej bris na mikrobiološo preiskavo, ki določi, koliko je streptokoka in po tem se ravnamo ali gre za nosilstvo alli povzročitelja bolezni.

Ospen = penicilin, ki je 100% uspešen pri zdravljenju streptokoka že več desetletij, če okužbi ni pridruženha še kakšna druga bakterija.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni! Sedaj je bil bris tudi po Amoksiklavu (drugem antibiotiku) pozitiven. Sem rekla, če bi raziskali, če je morda nosilec streptokoka, a je pediatrinja rekla, da bo verjetno treba odstranitvi madlje, žrelnico. Napotila ga je na ORL. Tukaj so rekli, da nadaljnja antibiotična terapija ni potrebna (da brez vročine in/ali otečenega grla ne more biti angina) in, da bodo opravili ultrazvok bezgavke.

Me pa straši, ker je pediatrinja rekla, da lahko pride do hujših zapletov, če se streptokok ne zdravi, on je še vedno pozitiven in brez antibiotika. Sicer se počuti ok. Sem ji tudi omenila, če bi opravili, kakšno preiskavo, če je nosilec streptokoka, pa me ne želi poslušati. Za kakšno preiskavo pravzaprav gre, ali se jo da opraviti tudi samoplačniško?

Kaj lahko naredimo? Hvala za vsak nasvet.

Če je otrok samo nosilec streptokoka in nima znakov bolezni, potem ne more biti zapletov. >Bi pa svetovala samoplačniški bris žrela na patogene bakterije na Inštitutu za mikrobiologijo (vendar, če prav vem, tam brisa ne odvzamejo, morate prinesti bris sami). Osebni zdravnik lahko napiše tudi samoplačniško napotnico za to rpeiskavo, samo bris mora odvzeti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Gospa Tatjana, prosim informirajte me, kako lahko dokažemo pri sinu, da gre za nosilstvo? Strep test mu namreč vsakič pokaže pozitivno. Kaj je potrebno narediti? Kako se preveri, koliko tega je v telesu? Sem spraševala pediatrinjo, pa se še ni  srečala s takšnim primerom. Hvala.

Če je strep test pozitiven, otrok pa popolnoma zdrav, sumimo na nosilstvo. Opravi se bris žrela in pošlje v mikrobiološki laboratorij, ki določi količino streptokoka iin pokaže na to, da ne gre za povzročitelja bolezni pač pa nosilstvo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
Objava čaka odobritev

New Report

Close