Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija ponavljajoč izpah pogačice, nestabilnost, krepetacije

ponavljajoč izpah pogačice, nestabilnost, krepetacije

Pozdravljeni,
stara sem 21 let in imam od 11.leta probleme z večkratnimi izpahi pogačice iz desnega kolenskega sklepa, nestabilnostjo in krepetacijami. Začeli so se mi dogajati ob nerodnem premiku noge iz sedečega položaja. Ne treniram nobenega športa, da bi se mi to dogajalo zaradi športne nesreče, vendar se vseeno trudim redno telovaditi. Ko pride do izpaha je bolečina zelo močna in ostra, občutek kot da imam vanjo zapičen nož in ne morem premakniti vendar, se prisilim, da koleno čimprej iztegnem da pogačica skoči nazaj. Huda bolečina takrat preneha, vendar me koleno boli še kak mesec, takrat uporabljam kolenski steznik in ne morem opravljati nobene športne aktivnosti. Pri izpahu pride le do rahle otekline, barva kože je nespremenjena. Do sedaj se mi je na desnem kolenu zgodilo nekje 6x, vendar že iz otroštva vedno pazim, da ne naredim napačnega premika, lani pa se mi je to zgodilo tudi na levem kolenu. Vsakič, ko ponovno pride do izpaha so bolečine večje in trajajo več dni. . K zdravniku sem začela hoditi lani, narejeno imam MR (mnenje: nekoliko zadebeljena medialna patelarna plika), bila sem tudi pri ortopedu (mnenje: desno koleno z ohlapno muskulaturo kvadricepsa, pogačica se pri fleksiranju delno lateralizira, pri forsiranih gibih subluksira, gibljivost 0/120*, koleno prazno, pogačica z občutljivostjo pri hiperekstenziji in slišnimi majnšimi poki, patela pri flektiranju precej lateralizirana), ki mi je naročil delanje vaj, po katerih me je po 1 mescu koleno še bolj razbolelo. Ko bi morala imeti kontrolo pri zdravniku se je začela epidemija, zato zdravnika nisem več obiskovala saj menim, da ni tako velik problem, vendar pa opažam, da me vsakodnevno kar precej ovira pri opravljanju vsakodnevnih aktivnostih (ne morem se počepniti, paziti moram kako se obračam v postelji, kako se vstajam, kako rotiram nogo, saj me vsakič zaskeli, boli me tudi ob daljši hoji). Zaradi nezmožnosti normalnega upogibanja kolena so se mi začele pojavljati redne bolečine v hrbtenici. Ker vem, da obstajajo hujši problemi, nebi rada obremenjevala zdravstvenega osebja, vseeno pa bi se rada pri mojih mladih letih počutila boljše v moje telesu vas prosim za nasvet, če bi si lahko sama kako izboljšala situacijo ali mogoče šla na kake fizioterapije? Pripravljena sem tudi plačati, samo da se izboljša.
Že v naprej se zahvaljujem za vaš čas in odgovor in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni,

svetujem obisk fizioterapevta, ki vam bo na podlagi izvidov MRI in mnenja ortopeda svetoval glede vaj.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close