Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Motnje hranjenja POMOČ V RAZLIČNIH KRAJIH PO SLOVENIJI

POMOČ V RAZLIČNIH KRAJIH PO SLOVENIJI

Ker terapevtov za motnje hranjenja ni veliko, bi prosila če se Lunica222 in LAra108 lahko predstavita in povesta v katerem koncu Slovenije delujeta.

Živjo, najbolje, da pišeš na zgornji mail za več info.

Pozdravljeni, zanima me kje bi se našla bilokakšna pomoč pri motnjah hranjenja na Goriškem?

Pozdravljeni,

žal nimam nobenih informacij glede pomoči na Goriškem, kar pa seveda ne pomeni, da ne obstaja. V prvi vrsti lahko preverite v vašem zdravstvenem domu, pri osebni zdravnici, psihologu ali pedopsihiatru – odvisno za koga iščete. Druga možnost je, da preverite, če kdo izvaja psihoterapijo na vašem koncu. Včasih pa žal ni druge možnosti kot da se vozite tudi v uro oddaljen kraj, če bližje vašemu kraji ni ničesar. V kolikor dobim kakšno informacijo vam jo naknadno sporočim.

Želim vam vse dobro,

lep pozdrav,

Tatjana

Prosim, če kaj izvete. Najlepša hvala,

lp

Pozdravljeni,

sem Taša Cucek, magistra Zakonskih in družinskih študij na področju Psihoterapije. Magistrirala sem iz področja Motenj hranjenja.

Na področju Primorske (Kras in Goriška regija) organiziram skupino za samopomoč pri motnjah hranjenja. Prijave zbiram na email: [email protected]

Za več informacij pišite na email ali pa se pridružite skupini na Facebooku “Little talks on tree house” ali pa Motnje hranjenja Tukaj sem zate.

Vse dobro pa lep pozdrav.
Taša Cucek

Pozdravljeni,

skupina za samopomoč za motnje hranjenja se bo izvajala tudi na področju goriške regije in Krasa.
Izvajala se bo v okviru Družinskega centra Sveta gora.

Za več informacij se obrnite na [email protected] ali pa na naslov Družinske centra Sveta Gora.

Lep pozdrav.
Taša

Skupinske delavnice in prav tako individualne terapije za osebe z motnjami hranjenja in njihove svojce, se izvajajo tudi v Ljubljani. Več si lahko preberete na naši spletni strani: http://www.drustvo-metaa.weebly.com

Pozdravljeni,
kako je s pomočjo pri motnjah hranjenja v Pomurju?
Na Ženski svetovalnici sv LJ em dobila le seznam naslovov z netočnimi podatki – dr. Marjeta Orešnik Žalig v MS, ki so jo svetovali, deluje kot koncesionarka, tako da bi morala najprej dobiti napotnico, kar bo problem, saj nimam takšne zdravnice, ki bi me podprla, denarja za samoplačništvo pa nimam, vsaj ne veliko. Skupine za samopomoč ni.

V Sloveniji nas je verjetno kar nekaj odraslih z neozdravljeno motnjo hranjenja, ki se v mojem primeru vleče že vse življenje. O MH vem vse, dobesedno diplomirala sem iz tega, nato hodila v skupino za samopomoč, a ni bilo dovolj. Čez nekaj časa sem spet pričela imeti težave, ki naraščajo in so hujše kot kadarkoli. Zato ne berem luštnih knjigic, potrebujem kaj drugega. Pogovor, nasvet, dostopnost. Da mi bo kdo resnično pomagal.

Ali je kdo v Pomurju?

Pozdravljeni,

v Prekmurju naj bi kolikor vem deloval Družinski center za osebnostni razvoj družine Murska sobota. Vendar več kot njihovega naslova in telefonskih številk ne vem o njih. Delujejo na naslovu Grad Rakičan, Lendavska 28, Rakičan. tel.št. je 02/535-18-96 ali 051/605-132. Pišete jim lahko tudi na mail [email protected]. Več o tem kaj počnejo, koliko računajo za storitev boste morali izvedeti sami.
Poleg njih pomoč nudijo še v ZD Murska sobota, Tamara Polanič, Renata Kos Berlak in Valerija Hakel Polanič, na tel. št 02/534-13-37 ali na mail [email protected]
Selujejo s koncesijo.

Če vas prav razumem osebne zdravnice še niste povprašali o možnosti, da bi vam napisala napotnico. Če vas zavrne, se lahko obrnete tudi na zastopnika pacientovih pravic, ki vam bo pomagal urediti, da boste pri osebni zdravnici slišani – bo vaš zastopnik. Za Mursko soboto je to Martin Raj,Prostori Nacionalnega inštituta za javno zdravje, Območna enota Murska Sobota ,Arhitekta Novaka 2b, 9000 Murska Sobota.
Tel. številka: 02/ 534 15 50 ali 051 345 197
E-pošta: martin.raj(at)nijz.si
Uradne ure:
Torek, četrtek in petek od 8:00 do 13:00
Sreda od 12:00 do 17:00

Poskusite najprej sami pridobiti napotnico, če boste ocenili, da vas zdravnica zavrača, se za pomoč lahko obrnete nanj.

Razen navedenih oseb, sama nimam drugih podatkov o organizacijah, ki bi se na vašem območju ukvarjale s problematiko motenj hranjenja. Vendar to ne pomeni, da jih ni, le jaz ne vem zanje.
Mogoče deluje še kdo kot psihoterapevt, predlagam vam, da še malo povprašate sami v svoji okolici ali pri omenjenih organizacijah.

Jasno se zavedate kaj potrebujete in česa ne. To je zagotovo prednost. V kolikor v Pomurju ne boste našli kar iščete, razmislite o možnostih obiskovanja terapije v drugih krajih po Sloveniji (MB?). Resnično vam želim, da bi našli to kar potrebujete zase.

Vse dobro,

Tatjana

Pozdravljeni,
najlepša hvala za odgovor. Poskusila bom preko telefonskih številk, če bi me kje sprejeli brez napotnice. Rada bi, da bi bila pomoč čim bolj anonimna, že zaradi tega se ne bom obrnila na g. Raja.
Izkušnjo z njim imam z njim v drugi zadevi, kjer bi se prav tako morala izpostavljati z imenom in priimkom, čeprav se zadeva sploh ni nanašala izključno name, temveč je šlo za splošen problem glede organizacije zdravstvenega doma. Seveda v tej zadevi glede napotnice brez izpostavljanja z imenom ne bi šlo, zato je ta možnost izključena. Kot vsak človek v stiski tudi jaz ne potrebujem dodatnih sitnosti z birokracijo.
Morda bom še malo povprašala naokrog. Resnično sem vam hvaležna za odgovor, lep pozdrav!

Zdravo,
ko to berem me veseli, da je danes na voljo kar nekaj pomoci. Upam, da je tudi ucinkovita. Ko sem se jaz pred 20 leti spopadala s tem problemom – prenajedanjem, ni bilo prakticno nobenih informacij.
Sama sem odkrila zelo dober in hiter nacin ozdravitve, ki pa mi je pomagal tudi na drugih podrocjih zivljenja.
Ce lahko komu pomagam s svojimi izkusnjami, mi lahko pise na mail [email protected].

V prihodnosti nameravam na to temo organizirati tudi kratke posvete oz. tecaje za samopomoc.

Prijazen pozdrav

Pozdravljena, Klavdija,
tudi jaz sem človek ub s tem nagnjena k temu, da me privlači vse hitro in instant … Vendar pa pri motnjah hranjenja ne verjamem v to, njihov izvor je globok, skrit, kar terja svoj čas, prav tako odpravljanje navad in MH so poleg zasvojenosti tudi to. Kratki posveti bodo pomagali le malokomu. Skupine za samopomoč pa morajo trajati dalj časa, da se med člani razvije zaupanje. Vseeno hvala.

Glede učinkovitosti pomoči na splošno – seveda je danes bolje kot pred 20 leti, vendar menim, da pomoč še zdaleč ni organizirana dobro in učinkovito. V nekaterih regijah je je premalo, problem so napotnice in samoplačništvo, verjetno pa tudi to, da gre za zadnja leta moderno temo, zato se marsikateri kvazipsiholog/soc.delavec/psihiater želi ukvarjati s tem. Vprašanje pa je, kako dobro.
Zase vem, da sem trd oreh – ker imam veliko znanja o tem, ker sama izhajam iz teh strok, zato sem še toliko bolj kritična do dela drugih. Ne samo glede področja motenj hranjenja. Iz različnih razlogov ne delam več v stroki in ni mi žal.
Samo svoj pot še moram najti … 😉

New Report

Close