Najdi forum

POMOČ ODVISNIKOM

pozdravljen frenkystrike-oprosti ker te prosim za pomoc-iscem odgovore v vseh napisanih zgodbah…,na kratko-partner je ze lep cas odvisnik-lahko to traja pol leta in je pol leta cist ali pa se vec-vmes ga kljub vsej grozi spet vse vrne k uzivanju drog in vsakic ista storija.a mislis,da z komuno ali ne vem z kaksno pomocjo-strokovno obstaja moznost,da sebe resi in z tem svojce-imava sincka.hvala…

SPOSTOVANA GOSPA VESNA-PROSIM VAS ZA HITER ODGOVOR,CE SE LE DA.ZANIMA ME NAMREC KAKO IN Z KOM POTEKA POGOVOR,KO SE SVOJEC NARKOMANA ZGLASI PRI VAS,A NUDITE PODPORO TUDI OSEBAM,KATERO JE NAPRIMER NARKOMAN LETA IN LETA UNICEVAL Z SVOJM POCETJEM IN NISTA VEC SKUPAJ,POTREBUJEM ODGOVORE,DA BOM LAZJE RAZUMEL ZIVLJENJE IN BOLECINO V TEH LETIH.A TA RAZGOVOR OPRAVITE VI OZ.STROKOVNA OSEBA-HVALA,LP

Pozdravljeni

Pogovor pri nas poteka z enim od strokovnih delavcev, terapevtov, ki že leta delamo na področju problematike odvisnosti. Lahko vam zagotovim, da imamo vsi dovolj izkušenj in smo strokovno usposobljeni, imamo tudi večletne izkušnje s konkretnim delom z zasvojenimi, saj le ti bivajo pri nas pod 24-urnim nadzorom, kjer se učijo samostojnega življenja brez droge, odgovornosti do lastnih odločitev in dejanj, osebnostne rasti ipd. Prav tako dobijo konkretno pomoč tudi svojci, bližnji in tisti, ki potrebujejo suport v težkih trenutkih življenja ob odvisniku. Če se dogovoriva lahko opravim razgovor tudi jaz. Pokličite me, da se dogovoriva za ustrezen termin.
Ne čakajte
Srečno!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

GOSPA VESNA-HVALA ZA HITER ODGOVOR,VAS POKLICEM ZAGOTOVO.LP

SPOSTOVANA GOSPA VESNA,ZANIMA ME CE IN KAKO JE MOZNO VASE SODELOVANJE Z ODVISNIKOM,KI SE NAHAJA V ZAPORU-IN IMA NAMEN IN ZELJO VKLJUCITI SE V KOMUNO,NUJNO POTREBUJE POGOVOR-SI ZELI,Z NEKOM,KI JE STROKOVNA OSEBA IN BI MU TA NEKDO ZNAL RAZLOZITI KAKO IN KAJ.PROSIM ZA HITER ODGOVOR…ISKRENA HVALA-LP

Pozdravljeni

Tudi za takšno sodelovanje se je mogoče dogovoriti, če se institucija v kateri je odvisnik nameščen s tem strinja, odvisno je tudi od drugih dejavnikov, ki jih na tem mestu ne bi naštevala.
Če je volja odvisnika zadostna je vredno usmeriti vse moči v to, da se nekaj stori na tem področju. Predlagam, da nas pokličete, da dobimo več potrebnih informacij o odvisniku. Z veseljem smo na voljo za kakršnokoli sodelovanje.
Čakamo na vaš klic!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Pozdravljeni!

Letos hodim v 4.letnik gimazije in za maturitetno nalogo sem si izbrala temo o metadonskem programu.

Informacij o tem je zelo malo zato bi vse prosila za pomoč.

Prav tako, bi pri 2.delu naloge potrebovala mnenje odvisnikov/bivših odvisnnikov o metadonu. Anonimnost je zagotovljena!

Lp!Trenutno sem na terapiji metadona in sicer že 3 leta.med drugim boleham za depresijo.Jemljem xanax in cimbalta zdravilo.Z terapijo metadona sem skoraj pri koncu.Zanima me koliko časa bi bilo najbolj primerno počakati z zanosistvijo,ko dokončno preneham z metadonom in zdravili,da ne bi tvegala kakršnih koli posledic otroku.Imam 34 let.Hvala!

Živjo Kalaja!

Depresija, metadon, zdravila… Si vključena v kakšen program, imaš osebnega mentorja… Kot opazovalec foruma ti svetujem celovito reševanje tvojega zaenkrat nerešenega primera.
Ti si celovita in si vredna da stopaš po poti celovitosti, tvoja bodoča nosečnost je vredna okušati obdobje posebne materinske ljubezni, topline, polnosti…

Kljub letom tukaj ni za hiteti. Prav privoščim ti, da skočiš poleti v vodo v kopalkah, kjer ti bo udobno, kot pa opasana s kar nekaj viška oblačil.
Otrok in Ti sta vredna zdravja. Vabim Te, da svoj pogled usmeriš v ZDRAVJE, predstavljaj si sebe tam, v zdravju, kaj tam počneš – predstavljaj si, zaupaj, verjemi v tebi je potencial, v tebi je lepota, ki ti daje polet k zdravju, ne glede na preteklost. Če si zameriš na čemer koli, stopi na pot odpuščanja, vredna si tega, če te je kdo prizadel, ma, odpusti mu, čemu bi te zamera vezala nanj, vredna si, da se tega odpustiš…
Ti si projekt, Ti si lahko vrhunski človek, življenje Ti je dano , da ga živiš TO TI ŽELIM IN NESKONČNO NAVIJAM ZA TE, ODKRIJ LEPOTO SVOJEGA BIVANJE, GLEJ V TO LEPOTO, TAM JE ZDRAVJE.
D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

@kalaja –Mislim da še kar nekaj časa ne,zakaj? Če hočeš sebi dobro in tvojemu otroku,boš prvo poskrbela za svojo odvisnost ter poskušala otpraviti psihične težave!! Po končani “terapiji” z metadonom, te čaka še veliko dela na sebi, katere boš otpravila le če si to neizmerno želiš!
Ne pozabi,želim ti le da uspeš, ker vidim da hočeš ŽIVETI,zato ti bo uspelo!!
Za leta ne skrbi,imaš še čas, zato opravi prvo sama seboj, potem pa zaužij življenje na polno, ker je neizmerno lepo……ŽELIM TI VSE DOBRO!!

Pozdravljeni!
Jaz pa pišem diplomsko nalogo o zaposlovanju zdravljenih odvisnikov in me zanima kje je možno dobiti kakršnekoli statistične podatke, koliko omenjenih oseb se dejansko zaposli?
Hvala.

zdravo,

imam vprašanje…s fantom sva skupaj 4leta in odkar pomnim nenehno uživa marihuano vsak dan po 7jontov,če je nima je živčen in agresiven.
Velikokrat ima izpade živčnosti in občutljivosti,kako naj mu pomagam da bo nehal kaditi travo? kadi jo že 10let!sam meni da je zasvojen smo da to tudi drugi kadijo ter da ni nič narobe v tem početju,jaz pa opažam spremembe pri obnašanju,nič se mu ne da,še medd vožnjo kadi in zvija jointe.

Kam naj se obrnem na pogovor ali nasvet ?

lep dan še naprej

Lep pozdrav Celly.

Kajenje marihuane se pogosto začne iz radovednosti, želje po zabavi in novih izkušenj, kasneje lahko preraste v način reševanja problemov (preko zadetosti navidezno zmanjšuje problem, ki tako postane nepomemben in se ga posledično potlači ter prestavi). Občutek, da droge nima na dosegu roke za vsak primer, če jo bo potreboval, ga spravlja v stisko in povzroča nervozo, saj se ni zmožen soočiti s situacijo brez nje.To pogosto vodi v stanje, ko oseba potrebuje drogo za (na videz) normalno fukcioniranje, ko se brez substance sploh ne more spraviti v pogon in začeti dneva.
Dolgoročno uživanje trave povzroči apatijo, brezvoljnost in nezainteresiranost za dogajanje okoli sebe (Iztok Mlakar je to lepo opisal v pesmi Mario špinel). Poleg tega predvsem trava lahko sproži psihične težave kot so shizofrenija in paranoja, kar marsikoga privede do tega, da potrebuje psihiatrično obravnavo in terapijo več let, velikokrat žal tudi do konca življenja.

Če se vaš fant zaveda problema in vidi, da ne obvladuje več on konoplje, pač pa konoplja njega potem lahko začneta skupaj iskati pomoč. Na informativni svetovalni pogovor se lahko naročita tudi pri nas (051-339-725). Pogovor je brezplačni in neobvezujoč.

Želim vam veliko poguma,
Tadeja Janežič, Zavod Pelikan – Karitas

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close