Najdi forum

Pozdravljeni!
Prosim, če mi lahko pomagate odgovoriti na vprašanje, na katerega ne morem sama najti odgovor.Imam hčerko staro 15 let. Z njenim očetom sva ločena 4 leta.Veliko se pogovarjamo, želim ji pomagati če le gre. Misli, da se še vedno ni sprijaznila z ločitvijo, pa tudi puberteta je na pohodu.Na vse načine smo že razglabljale, pa ne moremo priti do pravih rešitev.Torej problem, ki me zelo plaši in mi dela skrbi je ta, da vedno, ko ima hčerka kakšen problem ali se za kaj sekira si “rani svoje telo”. Na levi roki si npr. s svinčnikom ali sponko ali čem podobnim riše črte, tako da koža pordeči, včasih se tudi naredijo majhne krastice. Pravi, da ji je ti “fino” in da jo ne boli.Sva se že pogovarjali o tem, da bo prenehala, pa nam ne uspeva dobro.Drugače je čisto vsakdanja najstnica, ki rabi veliko topline in ljubezni, in jaz ji to poskušam dati.Tudi z očetom ima redne stike in se dobro razumeta.Mogoče je to le faza čez katero gre, ali pa tudi ne?
Zelo me skrbi in vas prosim, če nama lahko nudite kakršnokoli pomoč ali obrazložitev, da bom to bolje razumela.
Ali pa mi lahko kdo pomaga z nasvetom, ki ima ali je imel podobne izkušnje?
Hvala in lepo pozdravljeni!

Pozdravljena!

Vsekakor mislim, da morate poiskati pomoč za svojo hči, saj je vedno dobro vedeti kaj je ozadje takega obnašanja. Ker na tem področju nisem strokovnjak vam svetujem, da se obrnete na Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše na Gotski 18 v Ljubljani ali Žensko svetovalnico: [email protected]. si ali tel: 01/434-72-61

Lepo pozdravljeni, Tanja

New Report

Close