Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pomoc

Pomoc

Pozdravljeni, V ponedeljek 3.2 sem opravila pregled pri otorinolaringologu. Vse je v mejah normale, razen glasilk, ki so otecene in pordele(brez polipov). Vidla je tudi blaga oteklina med aritenoidima, ki se nadaljuje proti grlu in zrelu. Epiglotis je tanek.  

DIAGNOZA: -Gastroezofagealna refluksna bolezen 

                     – kronicni laringifaringitis

 Naj se povem da zadnja 2 mesec obcutim dusenje v grlu(obcutek da moram globoko zajet zrak in ko zajamem obcutek da ga nimam dovolj, da mi v grlu zapre dihalno pot in obcutek da me bo zadusilo. Ko 3-4x globoko zajamem zrak se vse sprosti in normalno zadiham. Vcasih traja tudi do pol ure da normalno pridem do zajetega zraka). To se pojavlja skozi cel dan. Obcutek imam tudi da mi se v grlu nabere sluz zaradi katere se tezke pridem do zraka, oblije me vrocina najbolj po glavi in vratu.. 

Zjutraj ko se zbudim imam tudi sluz v grlu. Ko se izkasljem in ko gre ta sluz vem je vredu.

 Zvecer ko grem spat in se ulezem tezav nimam, prav tako ponoci spim normalno ni teh tezav. Tudi ko odmislit tezave in razmisljam o cem drugem se te napadi pomirijo- so v manjsi meri in lazje pridem do zraka, vcasih celo ni potrebe po globokem vdihu.

 Konec leta sem opravila preizkave pri zdravniku(uz trebuha, uz srca, ekg, pregled pri pulmologu – slikanje pljuc in spirometrija), teste na bakterije(zelodcna in crevesna- obe negativni), kri, vodo, blato, sladkorne nimam, prav tako ne povisanega holesterola, pritisk imam nizji(60-70 in 98-110). 

Prav tako sem opravila gastroskopijo, kjer so odkrili refluksna biliarna gastropatija

Novembra sem imela operacijo zolcnika- odstranitev zolcnika. Sedaj se pa zaradi tega utezenega dihanja bojim kaksnih krvnih strdkov(poznam primer ene gospe, ki so ji po operaciji zolcnika odkrili krvne strdke). Opravila sem tudi d dimer test , kjer je bila vrednost 0.14.. redne terapije tablet nimam, prav tako nobene kontracepcije.

 Stara sem 25 let. Zaradi gerb pijem nolpazo, ki mi ne pomaga

Tezave so se pa zacele po 3 nocni.. eno leto nisem delala ponoci. Pa tudi takrat sem zelo malo spala (2-3 ure na dan). 

A je mozno da je to od stresa? Ali se imam cesa bat?

 Ali bi bilo dobro ponovno opraviti kaksno preizkavo? Zdravnica mi je omenila da so lahko napadi dusenja povezani z srcem, ponovni ekg je bil okej. A bi bilo smiselno ponovno opravit uz srca? Ali ponovno slikanje pljuc? Bi bilo lahko kaj nevarnega, da se bi v tako hitrem casu pojavila kaksna bolezen?

Hvala za vas odgovor in lep pozdrav

Dejansko diagnoza pomeni kronično vnetje grla zaradi refluksa, zatekanja navzgor želodčne kisline, nič eksotičnega
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vas odgovor.
Zanima me se nekaj glede strdkov v nogi.
Pojavila sta se mi na stopalu dva temna madeza (prilagam sliko) in nabreknjena zila(ni videti zile, ampak izbolika, ki vsake toliko srbi in pece)..
Prav tako me obcasno boli noga i spikajoca bolecina se pojavi v nogi.. veliko sem brala o teh strdkih in me zanima ali je to mogoce lahko strdek?
Noga ni otecena niti rdeca, pa tudi na dotik ni boleca..

Hvala za vas odgovor in lep pozdrav

Zdravo, sicer se na sliki kaj dosti ne vidi, a če govoriva o globoki venski trombozi, to ne izgleda tako
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close