Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam težave, ki se mi vlečejo že mesce in mesce in res mi bi koristila pomoč, ker zaradi tega zelo trpim. Stara sem 20 let in s fantom sva skupaj že dobre 2 leti. Zadnje mesece imava veliko težav in večinoma je moja krivda. Včasih se razumeva zelo dobro, včasih pa ne. Zadnje čase se spreva zaradi malenkosti ali neumnosti, ki jo naredim jaz in fant se zaradi tega razjezi. Problem skušam rešiti tako, da bi se pogovorila, ampak se v tistem stanju ne morem pogovarjati. V sebi imam mešane občutke, kot da sem jaz naredila vse narobe, počutim se krivo, jezno nase, žalostno in ranljivo. Vse to poslabša jeza mojega fanta, zaradi česar se počutim ogroženo in me je strah njegove reakcije. Zaradi tega postanem tiha in nevem kaj reči. Bolj kot me fant prepričuje, da naj se z njim o tem pogovarjam in je hkrati jezen, bolj se zapiram vase. Planem v jok, včasih dobim panične napade, začnem se tresti in slabo dihati. Kmalu se fant pomiri, ampak pogovarjati se o tem ne moreva, ker sem že v takem stanju, da bi se najraj ” vgreznila v zemljo”. Prej takih težav nisva imela, ampak zadnje čase nastanejo prepiri, zaradi katerih se počutim tako krivo, da se o tem ne morem pogovarjati. Fant me večkrat posluša in mi skuša pomagati, vendar težko brzda svojo jezo in njegove besede me bolijo. Večkrat sva se pogovarjala o tem, vendar me ne razume. On misli, da to ni nič posebnega in da me bo minilo. Ampak dogaja se večkrat na mesec in trpim zelo. Nevem kaj naj naredim. Zelo lepo bi prosila za pomoč.

Lp Karmen

Lepo pozdravljena Karmen!

Morda pa problem ni v vas…
Ste imeli v prejšnjih vezah podobne probleme? Zakaj se počutite tako krivo? Kako izgleda, če se fant razjezi? Ali vas obtožuje za nastal prepir in pripisuje krivdo le vam? Se njegovo razpoloženje hitro spreminja (iz ljubečega v jezo in zopet nazaj)? Ali prekrivate svoje misli in občutke, ker vas je strah kako bo partner reagiral? Vas je včasih znal pohvaliti, danes pa vas le kritizira? Je tudi nasilen? Manipulira z vami, vi pa ga zagovarjate in si govorite, da je z vami nekaj hudo narobe?

Kdaj ste doživeli prvi panični napad?

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close