Najdi forum

Edino kar mi pomaga pri anksioznosti in depri je lorsilan. Morda kdo ve, kdaj bo spet na voljo v lekarnah?

Pozdravljeni,

kot je razvidno iz strani (https://www.jazmp.si/2023/04/12/odpoklic-zdravil-lorsilan-1-mg-tablete-in-lorsilan-25-mg-tablete/), trenutno ni na voljo omenjenega zdravila, niti alternative lorazepam-a, sestavine, ki je njem.

Lorazepam in druga zdravila iz skupine benzodiazepinov imajo potencial za povzročanje odvisnosti. Pri dolgotrajni uporabi ali nenadnem prenehanju lahko pride do odtegnitvenih simptomov.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

A ne obstaja tudi zdravilo Loram? Moja mama je jemala to zdravilo proti nespečnosti, spomnim se, da je zvečer vzela pol tabletke?

Pozdravljeni,

res obstaja, vendar ne vem ali je na voljo v lekarnah ali ne. Kolikor je pisalo na strani Jazmp, ni na voljo.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

V Avstriji imajo zdravila v lekarnah s to učinkovino, seveda na bel recept. Ampak, če vam le to pomaga, potem je to super rešitev.

Vse dobro

    Temesto imajo v avstriji

V slo je loram kao nadomestni ampak meni ne deluje isto in bi za ko grem na operacijo (temu primerno) paniko nujno rabila lorsilan original verzijo 🙁

New Report

Close